اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط سریال

سلام به همه دوستای خوب
    آقا من با مگا 8 یه عدد بایت رو به پورت سریال کامپیوتر میفرستم(مکس232)یه برنامه هم با ویژوالبیسیک نوشتم که این عدد رو بگیره.مشکلم اینجاست که وقتی میکرو عدد رو به سیستم میفرسته اگه تو vb پروپرتیس inputmod سریال رو text باشه که عددی رو که فرستادم با یکی دوتا کارکتر عجیب غریب که نمیدونم از کجا سرو کلشون پیدا میشه رو دریافت میکنم اما وقتی inputmod رو روی باینری میزارم فقط ؟ دریافت میکنم.تنظیمات بایت ریتم درسته.ممنون میشم دوستان کمکم کنند :angry:
    زیباترین لبخند لبخند خداست

پاسخ : مشکل در ارتباط سریال

سلام
    دوست عزیز شما اول با هایپر ترمینال ویندوز تست کن ببین کارکتر رو درست دریافت می کنی بعد برو برنامه VB رو بنویس
    اگر دوستاری برنامه VB رو بزار تا بیشتر کمک کنم
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

تو اونجام تست کردم همینا رو میگیرم.برنامه vb هم یه برنامه خیلی سادست.یه تست باکس رو فرم گذاشتم به اسم t و یه comm control به اسم m تو پروسدور m نوشتم :
      t.text=m.input
      به همین سادگی.بادریت و مد m رو هم که تو پروپرتیساش تعیین کردم.مد رو که رو تکست میذارم دیتای ارسالی میکرو رو به اضافه یکی دوتا کارکتر نامعلوم در اول میگیرم ولی وقتی مد رو روی باینری میزارم فقط ؟؟؟ میاد :cry2:
      زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

recieve threshold رو تو vb بزار 1 و rtsenable رو هم true کن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X