اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی یک BCD to 7Seg Decoder

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی یک BCD to 7Seg Decoder

سلام خسته نباشید

در این مدار ورودی 4 بیتی و خروجی 8 بیتی است .ورودی پورت p1 و خروجی پورت p0 (به زبان اسمبلی)

با تشکر

پاسخ : طراحی یک BCD to 7Seg Decoder

نوشته اصلی توسط 1414
    سلام خسته نباشید

در این مدار ورودی 4 بیتی و خروجی 8 بیتی است .ورودی پورت p1 و خروجی پورت p0 (به زبان اسمبلی)

با تشکر
    با سلام

دوست گرامی ، این متن شما رو چه طوری و باید تحلیل کنیم ؟ جمله سوالیه ؟ خبریه ؟ چیه ؟

دیدگاه

سلام
      این تیکه برنامه رو از توی یکی از PDF های موجود در همین سایت کپی میکنم. پیشنهاد میکنم حتماً آنها را دانلود کنید و بخوانید. اینم آدرسش: http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,9578.0.html

ORG 30h
      MOV P1,#0FFh
      Loop: mov A,P1
      Anl A,#00001111b
      Mov DPTR,#Table
      Movc A,@A+DPTR
      Mov P0,A
      Sjmp loop
      Table:
      Db 1000000b, 1111001b ,0100100b,0110000b, 0011001b,0010010b, 0000010b, 11110000b,
      0000000b, 0010000b, 0001000b, 0000011b, 0100111b, 0100001b, 0000110b, 0001110b
      End

در اینجا از سون سگمنت آند مشترک استفاده شده است. ورودی پینهای P1.0 تا P1.3 است و خروجی پینهای P0.0 تا P0.6

موفق باشی

دیدگاه

با سلام

اقای معیری متنی که نوشتم اطلاعاتی درباره Decoder یی که از شما برا برنامه نویسیش کمک گرفتم می ده .

اگه می تونید کمکم کنید لطفا دریغ نکنید.
        با تشکر

دیدگاه

سلام

این برنامه بدون استفاده از جدول lookup به چه شکل نوشته می شه؟

من تو لینک دانلود تمامی پروژه های جمع اوری شده 8051 می رم ولی نمی تونم دان لود کنم (یعنی دان لود نمی شه) چی کار کنم؟

دیدگاه

سلام
            بدون جدول lookup ؟! :surprised:
            شدنش که میشه ولی من نمیفهمم چرا شما اصرار دارید از امکانات میکرو استفاده نکنید و به روش مرتاضهای هندی برنامه بنویسید.(نمیدونم شاید استادتون اینطوری خواسته)
            برای این کار شما باید مقدار گرفته شده از ورودی رو با اعداد 0 تا F مقایسه کنید (بوسیله دستور CJNE) و با هرکدوم که برابر بود ، الگوی مربوطه رو برای نمایش روی خروجی بنویسید.
            ولی این کار چرخوندن لقمه دور سره. :angry:

موفق باشید

دیدگاه

یک روز بعد........
              آقا شرمنده من یادم رفت قسمت دوم سوال شما رو جواب بدم. برای دانلود از سایت 4shared باید اول از همه هر چی دانلود منیجر و اینا دارید غیر فعال کنید.
              سپس باید بعد از لود شدن صفحه 10 ثانیه صبر کنید تا یک جدول در وسط صفحه ظاهر بشه. در این جدول و در آخرین خانه در سمت راست کلمه Download File را بزنید تا فایل دانلود بشه.

موفق باشید

دیدگاه

با سلام

از راهنمایی شما مچکرم

صورت سوال اینه: ورودی 4 بیتی پورت p1 خروجی 7 بیتی پورت p0 جدول ارزش کلیه 7 تابع بولی کشیده بشه و توابع بولی انها را با استفاده از حاصل جمع مینترم ها نوشته و سپس تابع مربوطه با

استفاده از دستورات بیتی پیاده سازی شود . بر روی پورت p0 یک سون سگمنت قرار دارد.(راستی از راهنمایی شما برای دان لود ممنونم)

با تشکر

دیدگاه

سلام
                  راستش من دانشجوی الکترونیک نیستم و حتی پیش دانشگاهی هم ندارم ( :mrgreen و از این چیزهایی که گفتین از جمله " توابع بولی" اطلاعاتی ندارم. :redface:
                  خب اگه قراره از جدول جستجو استفاده نکنیم همون روشی که بعدش گفتم خوبه دیگه! یعنی لقمه رو باید یک دور دیگه دور سر بچرخونیم؟!
                  البته من بازم به دلیل بیسوادی متوجه منظور سوال نشدم ولی به هر حال توصیه میکنم دیتا شیت 7447 رو دانلود کنید و به مراجعی که مدار داخلی 7447 رو توضیح داده مراجعه کنید .

امیدوارم دوستان دیگر هم کمک کنند
                  موفق باشید

دیدگاه

سلام
                    جواب ندادن به یه سوال که دلیل بر بیسوادی نیست به هر حال از راهنمایی تون ممنونم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X