اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فرمان اتوماتیک دیزل ژنراتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فرمان اتوماتیک دیزل ژنراتور

سلام دوستان
    مدار فرمان اتوماتیک دیزل ژنراتور را باید ببندم. اما هیچ نقشه ای ندارم . مدار به change over معروف هست.
    لطفا کمکم کنید
    باتشکر
    >>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

پاسخ : مدار فرمان اتوماتیک دیزل ژنراتور

برای اینکار شما بایستی از سیستمهای کنترل دیزل ژنراتور موجود در بازار استفاده کنی.
    گروه ما ارائه کننده این سیستمها و نیز تولید کننده تابلو هم هست.
    تو پروفایلم آدرس سایتم هست.
    تماس بگیرید در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aghel110
      سلام دوستان
      مدار فرمان اتوماتیک دیزل ژنراتور را باید ببندم. اما هیچ نقشه ای ندارم . مدار به change over معروف هست.
      لطفا کمکم کنید
      باتشکر
      سلام
      من این پروژه رو تو یک کارخونه بزرگ با لوگو انجام دادم.اگه خواستی ایمیل بزن تا هم برنامشو بفرستم و هم توضیحاتی بدم
      هزینه انجام پروژه به خاطر خرید کلید چنجور 0-1-2 آمپر بالا همراه با موتور زیاد میشه.من کلید 1500 آمپری تلرگان با موتور خریدم حدود 7 میلیون تومان.نمایندگی فروش این کلید هارو هم بهتون میگم
      TohidAhmadi@hotmail.com
      کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

با عرض معذرت باید بگم تو این مورد PLC گذاشتن ، اتلاف وقت و پوله.
        بردهای کنترل ژنراتور ها علاوه بر عمل استارت اتوماتیک ،پارامترهای بسیار مهم دیگری مثل فشار روغن ، دمای آب ، حفاظت دو فاز شدن ، under/over voltage و under/over frequency ، Over current ، Over load ، phase imbalance ، ECU link error ، ساعت کارکرد ، حفاظت reverse power ، حفاظت های دیگر مثل 51/52 نول و .... را انجام میدهند.
        اگر بخواهید تمام این کارها را با PLC و کارتهای جانبی انجام بدید بیش از 10 برابر باید پول بپردازید .تازه کسی هم که برنامه PLC رو مینویسه باید روی مکانیک موتور کامل مسلط باشه وگر نه موتور over speed میکنه و نابود میشه .

بازم سوالی داشتید در خدمتم

شاد باشید و پیروز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanocycle
          با عرض معذرت باید بگم تو این مورد PLC گذاشتن ، اتلاف وقت و پوله.
          بردهای کنترل ژنراتور ها علاوه بر عمل استارت اتوماتیک ،پارامترهای بسیار مهم دیگری مثل فشار روغن ، دمای آب ، حفاظت دو فاز شدن ، under/over voltage و under/over frequency ، Over current ، Over load ، phase imbalance ، ECU link error ، ساعت کارکرد ، حفاظت reverse power ، حفاظت های دیگر مثل 51/52 نول و .... را انجام میدهند.
          اگر بخواهید تمام این کارها را با PLC و کارتهای جانبی انجام بدید بیش از 10 برابر باید پول بپردازید .تازه کسی هم که برنامه PLC رو مینویسه باید روی مکانیک موتور کامل مسلط باشه وگر نه موتور over speed میکنه و نابود میشه .

بازم سوالی داشتید در خدمتم

شاد باشید و پیروز
          حرف شما درست اما من در برنامه تمامی این موارد رو دیدم.مواردی مثل فشار روغن ، دمای آب ، دمای پایین گازوییل و هیتر های گازوئیل ، دو فاز شدن یا زیاد یا کم بودن ولتاژ شهر و ژنراتور ، کم یا زیاد شدن فرکانس ژنراتور یا شهر و مانیتورینگ ولتاژ و جریان که فرمودید رو هم جزیی از پروژه بود
          مواردی که در اتوماتیک کردن ژنراتور رعایت کردم این موارد است:
          امکان قطع کردن ورودی برق شهری در صورت معیوب بودن یا قطعی فازها
          استارت اتوماتیک ژنراتور با برق اضطراری ، بعد از قطعی برق شهر(استارت به صورت زمان های تعیین شده و با فاصله بین هر استارت)
          اطمینان از روشن بودن ژنراتور و داشتن ولتاژ تثبیت شده
          امکان روشن کردن اتومات پمپ های آب کنار خنک کن
          امکان روشن شدن اتومات فن تهویه چندین ثانیه بعد از پمپ(برای اطمینان از خنک بودن فن تهویه)
          امکان خارج کردن اتومات ژنراتور بعد از وصل شدن برق شهر
          امکان خاموشی ژنراتور و قطعی برق شهر در صورت نیاز تیم تعمیرات
          اتوماتیک کردن خاموشی فن تهویه و پمپ خنک کننده بعد از خاموشی ژنراتور
          امکان کنترل سیستم به صورت دستی یا اتوماتیک
          امکان نمایش وجود برق شهر یا ژنراتور در سیستم برق کارخانه
          فیدبک گرفتن از حالات موتور کلید چنجور
          :job: :read:
          پایدار و برقرار
          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

تو این سالهایی که تو صنعت Power generation بوده ام و دوره هایی که دیده ام ، کمتر شرکتی رو دیدم که برای کنترل دیزل ژنراتور بیاد PLC بذاره.
            عمدتا تو موتورهای گازسوز میان PLC میگذارن که البته اون هم فقط کنترل کارهای جانبی بر عهده PLC هستش و کار حفاظت رو به یک مدار کنترل حاضر و آماده میدهند.
            گذاشتن PLC فقط قیمت رو بالا میبره و به نظر من 100% امنیت کار رو پایین میاره.(نه به خاطر اینکه PLC مطمئن نیست بلکه به خاطر اینکه برنامه نویسی برای این پروژه نیاز به شناخت کامل مکانیکال و الکتریکال از رفتار موتور داره).
            تقریبا تمام کسانی که تو این صنعت هستند از کنترلرهای آماده استفاده میکنند.

موفق باشید

نوشته اصلی توسط حامد خان
            حرف شما درست اما من در برنامه تمامی این موارد رو دیدم.مواردی مثل فشار روغن ، دمای آب ، دمای پایین گازوییل و هیتر های گازوئیل ، دو فاز شدن یا زیاد یا کم بودن ولتاژ شهر و ژنراتور ، کم یا زیاد شدن فرکانس ژنراتور یا شهر و مانیتورینگ ولتاژ و جریان که فرمودید رو هم جزیی از پروژه بود
            مواردی که در اتوماتیک کردن ژنراتور رعایت کردم این موارد است:
            امکان قطع کردن ورودی برق شهری در صورت معیوب بودن یا قطعی فازها
            استارت اتوماتیک ژنراتور با برق اضطراری ، بعد از قطعی برق شهر(استارت به صورت زمان های تعیین شده و با فاصله بین هر استارت)
            اطمینان از روشن بودن ژنراتور و داشتن ولتاژ تثبیت شده
            امکان روشن کردن اتومات پمپ های آب کنار خنک کن
            امکان روشن شدن اتومات فن تهویه چندین ثانیه بعد از پمپ(برای اطمینان از خنک بودن فن تهویه)
            امکان خارج کردن اتومات ژنراتور بعد از وصل شدن برق شهر
            امکان خاموشی ژنراتور و قطعی برق شهر در صورت نیاز تیم تعمیرات
            اتوماتیک کردن خاموشی فن تهویه و پمپ خنک کننده بعد از خاموشی ژنراتور
            امکان کنترل سیستم به صورت دستی یا اتوماتیک
            امکان نمایش وجود برق شهر یا ژنراتور در سیستم برق کارخانه
            فیدبک گرفتن از حالات موتور کلید چنجور
            :job: :read:
            پایدار و برقرار

دیدگاه

از Changeover های موتوری استفاده کن پس از قطع برق با یک کلید معمولی و با امنیت بالا می توان کل بار را روی ژنراتور قرار داد و با توجه به رعایت قطع و وصل منبع هیچ وقت دو منبع به بار وصل نمی شود ، البته نیاز به دو کلید و موتورایز دارید

دیدگاه

با سلام . من اطلاعات زیادی ندارم درباره دیزل ها، اما باید یه مداری طراحی کنم که به صورت اتوماتیک استارت بشه الان که از بحث شما نتیجه گرفتم یعنی تمام دیزل ها خودشون به صورت اتومات به شبکه متصل میشن؟؟؟؟؟ ممنون اگه کسی جواب بده

دیدگاه

ساده ترین کیت ، کیت dkg105 البته مدلهای زیادی هست در این کیت که کلیه کار های بالا را انجام می ده اتصالات راحتی داره روی همه دیزل ها نصب میشه قیمت مناسب اگر اشتباه نکنم ترمینال 45و46 یا47و48 البته تو منوال هست یکی به km یعنی کنتاکتوری که برق شهر را وارد شبکه میکنه فرمان می ده و دیگری kg به کنتاکتوری که برق ژنراتور را وارد مدار می کنه فرمان می ده برق شهر و ژنراتور بعذ از سیستم حفاظتی که فیوزها باشند و غیره وارد این دو کنتاکتور می شوند که توان آنها معمولا دو برابر توان شبکه می باشد و در طرف دیگر یعنی خروجی کنتاکتور ها فاز ها به هم وصل و وارد شبکه می شوند البته بهتر خروجی کیت را در کنتاکتور ها اینتر لاک کنی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجید باقری
                    ساده ترین کیت ، کیت dkg105 البته مدلهای زیادی هست در این کیت که کلیه کار های بالا را انجام می ده اتصالات راحتی داره روی همه دیزل ها نصب میشه قیمت مناسب اگر اشتباه نکنم ترمینال 45و46 یا47و48 البته تو منوال هست یکی به km یعنی کنتاکتوری که برق شهر را وارد شبکه میکنه فرمان می ده و دیگری kg به کنتاکتوری که برق ژنراتور را وارد مدار می کنه فرمان می ده برق شهر و ژنراتور بعذ از سیستم حفاظتی که فیوزها باشند و غیره وارد این دو کنتاکتور می شوند که توان آنها معمولا دو برابر توان شبکه می باشد و در طرف دیگر یعنی خروجی کنتاکتور ها فاز ها به هم وصل و وارد شبکه می شوند البته بهتر خروجی کیت را در کنتاکتور ها اینتر لاک کنی .
                    یعنی نیاز به مدارات و قطعات دیگری نیز می باشد؟
                    ایا امکان دارد یه نمونه از این کیت همراه متعلقات اون رو اموزش بدید؟ متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی ندارم
                    درضمن ژنراتور 3 فاز رو هم جواب میده دیگه؟
                    با تشکر
                    >>>>> اللهم عجل لولیک الفرج <<<

لطفا براي تشكر از امتياز مثبت استفاده بفرماييد

دیدگاه

این کیت خیلی ساده الان نقشه ازش پیشم نیست ولی این دستگاه سه فاز ورودی را بهش میدی با نول اگر ok بودند کنتاکتور برق شهر را روشن می کنه البته حالت کنترل فازی نداره یعنی یک فاز را هم که بهش بدی به جای سه فاز تکمیل می دونه ولی باید به سه ترمینال بدی (مورد استفاده در موتور های تکفاز ) اگر هم برق شهر ok نبود مراحل استارت را کاملا طی می کنه اگر سرعت موتور خوب بود یعنی فرکانس روی 50هرتز بود کنتاکتور برق اضطراری را روشن می کنه در ضمن روغن و حرارت موتور را هم چک میکنه خود ش سویچ را باز و بسته می کنه و هیچ احتیاجی به مدار فرمان خاصی نداره فقط ترمینال های ورودی و خروجی را درست وصل کنید همین ،از ژنراتور 10تا 400کاوا من بستم شاید بیشتر هم ساپورت کنه اگه خواستید تا براتون یه دستگاهش را بفرستم
                      منوال را پیدا می کنم شماره ترمینالهاش را که کدوم به کدوم وصل میشه بهت میگم.

اگر مطلب به دردت خورد تشکر یادت نره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aghel110
                        یعنی نیاز به مدارات و قطعات دیگری نیز می باشد؟
                        ایا امکان دارد یه نمونه از این کیت همراه متعلقات اون رو اموزش بدید؟ متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی ندارم
                        درضمن ژنراتور 3 فاز رو هم جواب میده دیگه؟
                        با تشکر
                        نیاز به مدار فرمان نداره
                        به قطعات دیگر هم نداره
                        سعی میکنم وقت کردم کامل توضیح بدم (مشکلم تایپ کردنه)
                        این برای ژنراتور های سه فازه ولی من برای موتور برق تکفاز بنزینی هم استفاده کردم

دیدگاه

استفاده از ماژولهای آماده در این کار بهترین راه ممکنه است اگرچه که می تونید با pLC هم این کا ررو اانجام بدید
                          شاید هر برنامه ای رو که بخواهید بنویسین با صرف زمان در PLC بشه انجام داد اما وقتی این ماژول بصورت حاضری در بازار موجوده و تمام پیش بینی ها و حالات مختلف رو که حتی به ذهن شما هم نمیرسه در خودش جای داده و فقط هزینه وایرینگ داره استفاده نکنید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
                            یکی از دوستان پیغام خصوصی داده آیا میشه از این کیت dkgبرای روشن و خاموش کردن دیزل در مواقعی که برق میره استفاده کرد ؟
                            باید بگم این کیت برای همین کار ساخته شده و کلیه حفاظت های دیزل و الترناتور را دارد در مدل105 خیلی ساده در مدل های 250 پیشرفته تر و در مدل های بالاتر قابلیت فرمان پذیری از plc را هم داره و فکر کنم rs485 و 232 را هم پشتیبانی میکنه ولی ساده ترین دستگاهش 105 کلیه دیزل ها را هم ساپورت میکنه

دیدگاه

ضمن تشکر از دوستان بخصوص جناب باقری
                              قیمت dkg105 چقدره ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X