اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در ساخت یک نمونه ولوم دیجیتالی توسط MCP41010

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در ساخت یک نمونه ولوم دیجیتالی توسط MCP41010

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.
    من در نظر دارم تا به وسیله ی یک IC مدل MCP41010 که یک پتانسیومتر دیجیتال با قابلیت ارباط SPI با میکرو کنترلر هست، یک نمونه ولوو دیجیتالی درست کنم. بدین گونه که با زدن یک کلید مقاومت افزایش و با زدن یک کلید دیگر مقاومت کاهش پیدا کند یا به نوعی همانند کنترل تلوزیون و یا ظبط های دیجیتالی که با یک کلید صدا کم و با کلیدی دیگر زیاد می شود.
    اما مسئله ای که من آن را متوجه نمی شوم این است که زمانی که این IC توسط ارتباط SPI به میکرو وصل شد و ارتباط SPI نیز پیکر بندی شد چگونه به آن فرمان بدهم که مقاومتش توسط کلید کم و زیاد شود. البته من دیتاشیت ها و کتابهای مربوط به AVR را مطالعه کردم و درآنها فقط طریقه ارتباط و تنظیمات مربوط به پروتکل SPI گفته شده بود. آیا زمانی که این IC به میکرو وصل است می توان مستقیما به پایه های آن فرمان فرستاد؟ مثلا دستور خاصی را برای پایه های آن صادر کرد ، همانند پایه های خود میکرو ؟
    در ضمن من تنها به همین IC دسترسی دارم و فقط باید برنامه را با همین IC تنظیم کنم.
    دوستان من سر رشته زیادی از الکترونیک و برنامه نویسی ندارم و مسائل را در حد پایه ای می دانم. اگر کسی از دوستان در این زمینه به بنده اطلاعاتی بدهد بسیار از او تشکر می کنم.

پاسخ : راهنمایی در ساخت یک نمونه ولوم دیجیتالی توسط MCP41010

شما باید یه بایت کنترلی از میکرو به ای سی مورد نظر ارسال کنین
    تو دیتاشیت توضیح داده
    [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      این آی سی رو از کجا میشه گیر آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      زندگي را تو بساز ،
      نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
      زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
      زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط micro7
        دوستان من سر رشته زیادی از الکترونیک و برنامه نویسی ندارم و مسائل را در حد پایه ای می دانم. اگر کسی از دوستان در این زمینه به بنده اطلاعاتی بدهد بسیار از او تشکر می کنم.

بهتره اون بیخیال بشی و از این ای سی استفاده کنی که خیلی راحت تره

http://www.ir-micro.com/datasheet_catalog/PT2256.pdf
        [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X