اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به یک منبع ثابت 3 ولتی با

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به یک منبع ثابت 3 ولتی با

سلام:
    من به یک منبع ثابت 3 ولتی برای روشن کردن حدود 400 LED نیاز دارم با اندازه گیری که کردم هر LED حدود 20 میلی جریان می خواد در ضمن باید LED هارو موازی ببندم کسی می تونه کمک کنه
    راستی اگر از لحاظ جریانی با محدودیت مواجه هستیم مشکلی نیستLED ها رو توی گرو های 100 یا 200 تایی می بندم
    ورودی 12 ولت است

پاسخ : نیاز به یک منبع ثابت 3 ولتی با

یعنی شما به 8 آمپر نیار دارید :eek:

اگه 100 تایی کنید باز میشه : از یک رگلاتور LM7803 استفاده کرد البته این رگلاتور 1.5 آمپری هست عوضش هیچ مدار خاصی نداره . :job:

یا از یه رگلاتور متغییر استفاده کنید (قابل تنظیم از 1.5 ولت تا 30 ولت ) ولی مدار هم دارد عوضش : تا 3 آمپر هست => LM350 یا LM305
    s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

برای 400 تا LED بهتره که همه اونها رو با هم روشن نکرد.شما اگه می گفتین که برای چه کاری می خواین میشد بهتر راهنماییتون کرد.شاید بسته به کاربریتون بشه اونا رو ریفرش کرد.ولی بازم 400 تا LED 8 آمپر نمیخواد.
      شما نوع کاربردت رو بگو تا بهت مدار بدم.
      اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehrdad001
        برای 400 تا LED بهتره که همه اونها رو با هم روشن نکرد.شما اگه می گفتین که برای چه کاری می خواین میشد بهتر راهنماییتون کرد.شاید بسته به کاربریتون بشه اونا رو ریفرش کرد.ولی بازم 400 تا LED 8 آمپر نمیخواد.
        شما نوع کاربردت رو بگو تا بهت مدار بدم.
        سلام:
        فقط برای روشنایی استفاده میشه
        چه طور ریفرش کرد IC خاصی برای این کار هست یا باید برنامه نوشت
        نور led ها کم نمیشه ؟

دیدگاه

سلام

به نظر من هم آقا مهرداد درست می گه. بهتره LED ها را ردیفی رفرش کنی . برنامه اش خیلی سادست. برای جبران کم شدن نورش هم می تونی از LED ها ی لیزری استفاده کنی. فکر کنم اگه 400 تا را عمده بخری قرمزش پات دونه ای 22 تومن بیفته.

موفق باشی
          از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
          گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر
            سلام:
            فقط برای روشنایی استفاده میشه
            چه طور ریفرش کرد IC خاصی برای این کار هست یا باید برنامه نوشت
            نور led ها کم نمیشه ؟
            نه به مقدار محسوس نورت کم نمیشه.حالا به جایی رسیدی یا برات کاری کنیم؟ :smile:
            اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

سلام:
              با میکرو مشکلی ندارم و نوشتن برنامه رو گیر بیارم
              ولی اگر میشد با یک مدار که بشه تمام LED ها رو به هم متصل کرد و با 2 رشته سیم تمام LED ها رو روشن کرد بهتر بود

دیدگاه

اگه نمی خوای از میکرو استفاده کنی فکر کنم تنها راهش اینه که بری یه ترانس 220 به 3 سفارش بدی که البته اگه بخوای ازش 8 آمپر بکشی هم یکمی بزرگ و سنگین می شه هم گرون.

تو این حالت فکر کنم از منبع تغذیه سوییچینگ استفاده کنی خیلی به نفعت باشه . هم سبکه هم ارزون تر.

می تونی از پاور کامپیوتر استفاده کنی که البته 5 ولت می ده . 3.3 ولت هم داره ولی کم آمپره . فکر کنم اگه از همون 5 ولت با یه تقسیم مقاومت 3 ولت بسازی بد نباشه.

پاور دست دوم حدود 5000 تومنه

:bye

از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

پاور کامپیوتر 10 آمپر هست برای اطلاعتون مگر پاور های خیلی قدیمی که کمتره ..

و پاور های جدید 20 آمپر هست . روش نوشته :job: :nice:
                  s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

خوب حالا به کجا رسیدی؟

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X