اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربردهای صنعتی avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربردهای صنعتی avr

با سلام
    مطمئناً اساتیدی هستند که از این میکرو در کارهای صنعتی استفاده میکنن.
    اگه واسه کسانی که قصد دارن کار با میکروکنترلرها رو یاد بگیرن هدفی مشخص بشه مطمئناً این افراد با انگیزه بیشتری شروع به یادگیری میکنن.
    درخواستم از اساتید این هست که کارهای صنعتی رو که خودشون شخصا انجام دادن اینجا ذکر کنن.
    با تشکر
    مرحبا همت قومي که چو دلبر گيرند
    بجـز از دلبـر خود از همه دل بر گيرند

پاسخ : کاربردهای صنعتی avr

آره آره داش خیلی خوبه
    خودم نه ولییییییییییییی آها *-
    بذار اول بگم من وقتی کنتر خونه یکی از آشناهامون که دیجیتالی بود و خراب شد بود رو باز کردمش ییهو یه AVR دیدم.
    خب این یه جا.
    کس دیگه باز چی داره بگه؟
    ?Why not

دیدگاه

کسی نیست که این بحث و ادامه بده. (:|
      قشنگ میشه اگه بزرگان هم نظر بدن. I-)
      ?Why not

دیدگاه

عزیز من توی هر جایی استفاده میشه !
        کسی به پست جواب نمیده، چون سوال خیلی ابتدایی هستش !
        کلی از آدما رو میشناسم توی صنعت، انواع دستگاه های صنعتی ، کاربردی دارن از Avr استفاده می کنند. ولی دیگه حضور ذهن ندارم بیام بگم چرخ گوشتی مارک فلان دارن از avr استفاده می کنند !
        توی همن انجمن هم بگردید، کلی کار میبینید که با Avr دارن انجام میدن.
        یه علت دیگه هم اینکه کسی جواب نمیده، اینه که تا یکی میاد میگه avr جواب میده و خوبه، چند نفر دیده بان حقوق بشر پیدا میشند که میگن اتمل تو ایران مافیا راه انداخته و میکروهاش اصلاً به درد نمی خوره و ....
        پیشنهاد من اینه وقتت رو با اینجور کارا تلف نکنی و بچسبی به کار! چه Avr چه pic چه nxp و ....
        همگی از کارخونه های مطرح هستند و کلی آدم دارن با محصولات اینا کار می کنند. به درآمدهای خیلی بالا هم رسیدند و همچنان هم دارن کار انجام میدند. وقتت رو روی یکی بزار و قشنگ کار کن باهاش تا بتونی تجربه کسب کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
          عزیز من توی هر جایی استفاده میشه !
          من مگه گفتم که نمیشه؟
          من خودم یه مثال ازش زدم.
          هدف از این بحث، دیدن آماری از کارای دوستان بود.

کسی به پست جواب نمیده، چون سوال خیلی ابتدایی هستش !
          کسی جواب نمیده چون سوال خیلی ابتدایی هستش !؟
          نه نه نه نه، چون خیلی ها شاید ندیده باشن.
          البته جسارت نمیکنم.
          پس بیاید یه کاری کنیم، کنار هر پست بنویسید که این پست ابتداییِ که ما هم در جریان باشیم

کلی از آدما رو میشناسم توی صنعت، انواع دستگاه های صنعتی ، کاربردی دارن از Avr استفاده می کنند. ولی دیگه حضور ذهن ندارم بیام بگم چرخ گوشتی مارک فلان دارن از avr استفاده می کنند !
          چقدر خوب.
          ما هم دنبال همچین کسایی میگردیم که تو صنعت همچین کارایی کرده باشن.

توی همن انجمن هم بگردید، کلی کار میبینید که با Avr دارن انجام میدن.
          متأسفانه کم لطفی بنده بود که سرچ نکردم.

یه علت دیگه هم اینکه کسی جواب نمیده، اینه که تا یکی میاد میگه avr جواب میده و خوبه، چند نفر دیده بان حقوق بشر پیدا میشند که میگن اتمل تو ایران مافیا راه انداخته و میکروهاش اصلاً به درد نمی خوره و ....
          به نظر شما اینطور نیست؟

پیشنهاد من اینه وقتت رو با اینجور کارا تلف نکنی و بچسبی به کار! چه Avr چه pic چه nxp و ....
          همگی از کارخونه های مطرح هستند و کلی آدم دارن با محصولات اینا کار می کنند. به درآمدهای خیلی بالا هم رسیدند و همچنان هم دارن کار انجام میدند. وقتت رو روی یکی بزار و قشنگ کار کن باهاش تا بتونی تجربه کسب کنی
          با چه کارایی وقت خودمونو تلف نکنیم در مورد سوالی تحقیق کردن میشه وقت تلف کردن؟
          من سه سال پیش با AVR شروع کردم و الانم وقتش رسیده که از اون تو کارای صنعتی استفاده کنم چون احتیاجمه، و از همین جهت واسم مهم شد که این بحث و پیگیری کنم.

دلیل پیگیریه این سوال هم این بود که همه ی آی سی هایی که تو کارخونه های معتبر تولید میشن دلیلی محکم برای استفاده ی اونا تو هر جایی نمیشه.

بزرگوارید مرسی از پاسخ. @};-
          ?Why not

دیدگاه

از پیگیری های جناب QUARK صمیمانه تشکر میکنم.مطمئنا این موضوع میتونه به افراد تازه کار(مثل خودم) انگیزه بده که میکرو رو فقط در حد انجام یک پروژه دانشجویی نبینن.
            که ظاهرا جناب اکرمی با این مورد موافق نیستند.
            مرحبا همت قومي که چو دلبر گيرند
            بجـز از دلبـر خود از همه دل بر گيرند

دیدگاه

توی صنعت هم از avr استفاده میکنند
              ولی توصیه اکثر مراجع اینه که از pic برای کارهای صنعتی استفاده بشه
              چون در مقابل نویز و شرایط بد آب و هوایی مقاوم تره
              ولی میکرو avr نسبت به نویز و آب و هوا حساس تره

همین چند روزه پیش یک کیت دیدم که توش از mega64 استفاده کرده بودند و برای کار توی معدن ازش استفاده کرده بودند و مشکلی هم براش پیش نیامده بود
              انتخاب با شماست هم میتونید از avr توی صنعت استفاده کنید و هم نه

دیدگاه

سلام
                از AVR در چند جای صنعتی استفاده کردم اما دو تای آخری بدخاطره ترین پروژه هام بود ، چون طرح بر اساس کنتاکتورها صورت می گرفت موقع روشن و خاموش شدن کنتاکتور نویز شدید باعث ریست شدن تراشه می شد (تمامی تدابیر چون دیود هرز گرد ، فیلترهای RLC و خازن های نویز گیر ، بافر و ... بی اثر بودن)، اما حالا PIC بدون کوچکترین نویز و اختلالی کارام رو انجام می ده درسته زبون برنامه نویسیش نسبت به bascom که کار می کردم زمین تا آسمون فرق داره و کارها بسیار سخت تر شده اما مطمئنم اگر برد کار کنه دیگه مثل AVR مشکلات نداره.
                هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X