اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قفل کردن حالت Read در AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قفل کردن حالت Read در AVR

با سلام من شنیدم که میشه یه کاری کرد که کسی نتونه برنامه ای که داخل فلش AVR ریخته شده رو بخونه و کپی برداری کنه میخواستم ببینم چه طوری میشه این کار رو کرد؟

با تشکر.

پاسخ : قفل کردن حالت Read در AVR

سلام. لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید سایتو جستجو کنید
    شما برای قفل کردن میکرو بایستی موقع پروگرم کردن میکرو دو فیوز بیت LB1, LB2 رو روی حالت 00 تنظیم کنید. دیگه برنامه رو نمیشه خوند. برای پروگرم کردن مجدد هم بایستی ابتدا میکرو رو erase کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      سلام. لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید سایتو جستجو کنید
      شما برای قفل کردن میکرو بایستی موقع پروگرم کردن میکرو دو فیوز بیت LB1, LB2 رو روی حالت 00 تنظیم کنید. دیگه برنامه رو نمیشه خوند. برای پروگرم کردن مجدد هم بایستی ابتدا میکرو رو erase کنید

البته بعضی از پروگرام های پیشرفته میکروهایی هم که lock شدن میخونن برنامشو
      زاویه ی نگاهتو عوض کن . . .

دیدگاه

حالا نکته جالب اینجاست ، هنگامی که با همون پروگرام پیشرفته Lock میکنید دیگه با خودشم نمیشه خوندش :mrgreen: :applause:
        دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

دیگه اون میکرویی که lock بودو نمیدونم با چی lock کرده بودن که من خوندم

ولی به سبک چین کار کنی مطمئن تره ... یکی از پایه های مربوط به پروگرام کردنو از بیخ بکن :biggrin: :biggrin: :biggrin:
          زاویه ی نگاهتو عوض کن . . .

دیدگاه

RESET :mrgreen:
            دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

من تمام بیت لاک هارو صفر کردم اما بازهم ااانگار نه انگار هم میشد خوندش و هم دوباره پروکرامش کرد

دیدگاه

میشه تنظیمات fuse bit و lock bit هاتو اینجا بنویسی تا اگه شد تست کنم.
                از چه نرم افزاری استفاده می کنی؟ میکروت چیه؟ با چه روشی پروگرام می کنی؟ پروگرامرت چیه؟

تا جایی که میدونم، بعد از لاک کردن فیوز بیت ها همچنان میشه میکرو رو پاک و دوباره پروگرام کرد. لاک بیت فقط امکان خوندن کد ها (دانلود) رو از بین می بره.
                جدیدترین ویرایش توسط a.rahami; ۱۵:۵۴ ۱۳۹۹/۰۸/۲۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X