اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه اتصال خروجی اسپیکر کامپیوتر به ورودی میکروفون SIM900 برای انتقال صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه اتصال خروجی اسپیکر کامپیوتر به ورودی میکروفون SIM900 برای انتقال صدا

سلام.
    من میخوام یه مدار بسازم که با ماژول SIM900 صدای خروجی کامپیوتر رو ارسال کنم.
    حالا نمیدونم چطوری خروجی کامپیوتر رو به ماژول وصل کنم. میترسم ماژولو بسوزونم.
    توی دیتاشیت هم مداری چیزی ندیدم. اما تا اونجا که میدونم خود SIM900 دارای پیش تقویت کننده میکروفون هست و نباید بهش سیگنال بدیم. درسته؟

این مدار باید قابلیت مکالمه صوتی رو هم داشته باشه. یعنی هم اگه خواستیم ورودی صدا بهش بدیم و هم ارتباط با میکروفون. هر دو نمیخوام همزمان باشن. جدا جدا باشه خوبه اما کلید و اینها برای جدا کردنشون نمیشه بذارم.

پاسخ : طریقه اتصال خروجی اسپیکر کامپیوتر به ورودی میکروفون SIM900 برای انتقال صدا

SIM900 ورودی LINE IN هم داره که شاید بتونید ازش استفاده کنید. (پایهآ‌های ۲۳ و ۲۴) البته عملا از این استفاده نکردم و فقط میکروفون با ماژول متصل کردم.
    برای دادن سیگنال صوتی خارجی به SIM900 مدار زیر پیشنهاد شده :

RL بر اساس پیک ولتاژ ورودیآ‌تون هست. مقدار 1Kبرای ولتاژ پیک تا پیک ۵۰۰ میلیآ‌ولت و C1=1uF پیشنهاد شده.

اطلاعات بیشتر در AN زیر :
    http://www.svtehs.com/simcom/docs/SIM900_AN_AudioIN_V101.pdf
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

پاسخ : طریقه اتصال خروجی اسپیکر کامپیوتر به ورودی میکروفون SIM900 برای انتقال صدا

ممنون منم اینو دیدم. اما یه مشکل. مگه نمیگید پایه های LINE IN? پس چرا سیگنال به پایه های MIC داده شده؟ پایه های LINE IN که فرق دارن.
      میشه ورودی رو به LINE IN بدیم و میکروفون رو هم به MIC متصل کنیم و به انتخاب خودمون هرکدومو که خواستیم انتخاب کنیم؟ دستوراتش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
        ممنون منم اینو دیدم. اما یه مشکل. مگه نمیگید پایه های LINE IN? پس چرا سیگنال به پایه های MIC داده شده؟ پایه های LINE IN که فرق دارن.
        میشه ورودی رو به LINE IN بدیم و میکروفون رو هم به MIC متصل کنیم و به انتخاب خودمون هرکدومو که خواستیم انتخاب کنیم؟ دستوراتش چیه؟
        ممکنه بشه، فقط چون آزمایش نکردم که LINE IN ها فعال هستند اون روش رو پیشنهاد دادم. معمولا هم در مدارات مختلف دیدم از ورودی میکروفون برای دادن صدا استفاده کردند. وقت کنم LINE IN رو هم آزمایش میکنم.
        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

چون گین میکروفن رو میشه با At command تغییر داد ، بنابراین از اشباع شدن نگران نباشید.
          چون ورودی میکروفن دارای بایاس dc هست حتما از خازن سری استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X