اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای ساخت مدار برف پاک کن اتوماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای ساخت مدار برف پاک کن اتوماتیک

سلام

برای پروژه پایان ترم استاد به من پروژه برف پاک کن اتوماتیک رو داده که

همانطور که از اسمش مشخصه وقتی باران یا برف شروع به باریدن میکنه

برف پاک کن باید به طور خودکار شروع به کار کنه.

برای این پروژه باید از میکرو کنترلر ATMega16 Or 32 استفاده کنم.

لطفاً من رو راهنمایی کنید و بگید من به چه قطعاتی نیاز دارم و برای ساخت

این مدار باید چه کار کنم چون بار اولمه که این کار رو انجام میدم و هیچ تجربه

عملی در این کار ندارم.

آیا پروژه مشابهی در اینترنت میتوان پیدا کرد ؟
    با مذهب يا بدون آن، انسانهاي خوب کارهاي خوب انجام ميدهند و انسانهاي شرور، کارهاي بد. اما انسانهاي به ظاهر خوب براي توجيه کارهاي بد خود به مذهب نياز دارند.

پاسخ : درخواست راهنمایی برای ساخت مدار برف پاک کن اتوماتیک

سلام
    فقط باید یک سیستم طراحی کنی که باران رو تشخیص بده
    میتونی بالای سقف ماشین پنلی پهن کنی که وقتی بارون اومد مدار برقرار به شه
    به این صورت که وقتی شما بین دو سیم آب بریزید جریان را تقویت کنه و نمایش اتصال بدهد این کار هم فقط با دو تا ترانزیستور حل میشه

قسمت بعدی هم چپ و راست کردن برف پاکن هست که اون هم با دوتا step motor به راحتی انجام میشه

اولین کاری که میکنی اون پنل رو درست میکنی هر جوری که دوست داشتی بعدش هم دوتا استپ موتور میخری و یک برنامه ی ساده با میکرو براش مینویسی

دیدگاه

خوب اولش باید یک جوری (( آب )) رو تشخیص بدی حالا اگه میخوای ساده باشه دوتا سیم که روکش دو سر اونا کنده شده باشه و یکی از اونا رو به مثبت و دیگری یا به یه op-amp وصل شده و یا به ADC میکرو وصل شده باشه.

اگر نتونستی اینو درست کنی برو تو بازار این کیت های آموزشی هست برای تشخیص آب میتونی ازش کمک بگیری

بعد از اون دیگه کاری نداره
      فقط بگو طراحی موتور هم خودت باید انجام بدی یا اینکه روی ماشین نصب میشه

دیدگاه

سلام
        یه راه دیگه هم وجود داره که استفاده از سنسور رطوبته. میتونی با این سنسور آب رو تشخیص بدی و بلافاصله برف پاک کن رو فعال کنی.به همین راحتی :wow:
        البته سنسور به تنهایی به درد نمی خوره چون ممکنه به وسیله شبنم صبح گاهی (!!) یا جاهایی که رطوبت زیادی داره فعال بشه تازه اگه فقط از سنسور استفاده کنی نمیتونی شدت بارون رو تشخیص بدی و سرعت برف پاک کن رو کنترل کنی.واسه همین من پیشنهاد میکنم علاوه بر اون از یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز استفاده کنی به طوری که فرستنده و گیرنده مثلا پشت آینه نصب بشه و فرستنده موج رو به شیشه بفرسته و بازتابش به گیرنده برسه و وقتی که بارون میاد زاویه شکست نور تغییر میکنه و دیگه نور به گیرنده نمیرسه.
        اینجوری وقتی هردوتا ( هم سنسور رطوبت و هم گیرنده) فعال شدند برف پاک کنت فعال بشه. :nice:
        آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramin20007
          خوب اولش باید یک جوری (( آب )) رو تشخیص بدی حالا اگه میخوای ساده باشه دوتا سیم که روکش دو سر اونا کنده شده باشه و یکی از اونا رو به مثبت و دیگری یا به یه op-amp وصل شده و یا به ADC میکرو وصل شده باشه.

اگر نتونستی اینو درست کنی برو تو بازار این کیت های آموزشی هست برای تشخیص آب میتونی ازش کمک بگیری

بعد از اون دیگه کاری نداره
          فقط بگو طراحی موتور هم خودت باید انجام بدی یا اینکه روی ماشین نصب میشه
          ممنون از راهنمایی شما

بله برای تستش پیش استاد باید به یک موتور وصل بشه تا صحت کارکردش مشخص بشه.
          با مذهب يا بدون آن، انسانهاي خوب کارهاي خوب انجام ميدهند و انسانهاي شرور، کارهاي بد. اما انسانهاي به ظاهر خوب براي توجيه کارهاي بد خود به مذهب نياز دارند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afza_saeghe
            سلام
            یه راه دیگه هم وجود داره که استفاده از سنسور رطوبته. میتونی با این سنسور آب رو تشخیص بدی و بلافاصله برف پاک کن رو فعال کنی.به همین راحتی :wow:
            البته سنسور به تنهایی به درد نمی خوره چون ممکنه به وسیله شبنم صبح گاهی (!!) یا جاهایی که رطوبت زیادی داره فعال بشه تازه اگه فقط از سنسور استفاده کنی نمیتونی شدت بارون رو تشخیص بدی و سرعت برف پاک کن رو کنترل کنی.واسه همین من پیشنهاد میکنم علاوه بر اون از یک فرستنده و گیرنده مادون قرمز استفاده کنی به طوری که فرستنده و گیرنده مثلا پشت آینه نصب بشه و فرستنده موج رو به شیشه بفرسته و بازتابش به گیرنده برسه و وقتی که بارون میاد زاویه شکست نور تغییر میکنه و دیگه نور به گیرنده نمیرسه.
            اینجوری وقتی هردوتا ( هم سنسور رطوبت و هم گیرنده) فعال شدند برف پاک کنت فعال بشه. :nice:
            از پاسخ گویی شما بی اندازه ممنونم

پروژه من به این صورت که فقط وقتی آب به شیشه میخوره برف پاک کن شروع به کار کنه

و دیگه کاری به سرعت اون نداره.

دیدگاه

یه چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جواب اونها رو بدید.

اسم این قطعه چیه و از کجا میتونم اون رو تهیه کنم ؟

من چون ساکن شهرستان هستم و امکان دسترسی به این قطعات رو ندارم

لطفاً یک فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک معتبر به من معرفی کنید که اکثر

قطعات رو داشته باشه.

2- آیا سنسور رطوبت و دما همان سنسور آب است ؟

3- کدام میکروکنترلر برای این پروژه مناسب است ؟

4- بهترین IC Programer موجود در بازار که از اکثر میکروکنترلرها پشتیبانی کنه

و با قیمت مناسب بهترین عملکرد رو داشته باشه کدام است ؟

5- آیا کتابهای مثلث نارنجی مثل 10 پروژه با AVR و 11 پروژه با AVR میتونه توی

این پروژه به من کمک کنه ؟

دیدگاه

اسم این قطعه چیه و از کجا میتونم اون رو تهیه کنم ؟

من چون ساکن شهرستان هستم و امکان دسترسی به این قطعات رو ندارم

لطفاً یک فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک معتبر به من معرفی کنید که اکثر

قطعات رو داشته باشه.

2- آیا سنسور رطوبت و دما همان سنسور آب است ؟

3- کدام میکروکنترلر برای این پروژه مناسب است ؟

4- بهترین IC Programer موجود در بازار که از اکثر میکروکنترلرها پشتیبانی کنه

و با قیمت مناسب بهترین عملکرد رو داشته باشه کدام است ؟

5- آیا کتابهای مثلث نارنجی مثل 10 پروژه با AVR و 11 پروژه با AVR میتونه توی

این پروژه به من کمک کنه ؟
                1- اسم خاصی نداره خودتون میتونید این رو درست کنید

2- نه سنسور آب من تا حالا نشنیدم

3- چون کار خاصی انجام نمی دید از هر میکرویی میتونید استفاده کنید از attiny گرفته تا سری mega

4 - نوع های مختلفی از programmer هست که قیمت ها هم از 20 تومان شروع میشه

5 - هرچی اطلاعات شما بیشتر باشه این پروژه رو راحتتر میتونید بسازید
                ولی برای دست گرمی و تمرین برنامه نویسی بد نیست

دیدگاه

سلام

بعد از جستجوی زیاد توی اینترنت یک فایل PDF جستم که نحوه ساخت یک سیستم برف پاک کن اتوماتیک رو به طور کامل و با ریز جزئیات توضیح داده،

توی این PDF نحوه ساخت سنسور، لیست قطعات و کدهای مورد نیاز میکروکنترلر و کدهای یک برنامه به زبان VB که احتمالاً شبیه ساز برف پاکن هست و با

کابل RS232 از طریق کامپیوتر با مدار در ارتباط است، داده شده که من با مطالعه این PDF احتمال دادم که بتونم خودم به تنهایی و بدون کمک کسی اون رو

بسازم، ولی خوب همانطور که گفتم چون من هیچ تجربه اولیه ای در این کار ندارم و هیچ کس نبوده که این کار رو در حد ابتدایی به من آموزش بده، از انجام

اون پشیمون شدم علاوه بر اون فرصت دو ماهه من برای انجام این پروژه و همینطور نیاز به پروگرامر میکروکنترلر PIC که به احتمال زیاد فقط یکبار به کار من می

آید و اینکه در کار با پروگرامر PIC هم هیچ تجربه ای ندارم باعث شده تا اینجا تاپیک بزنم و از شما درخواست کنم که در صورتی که امکانات و قطعات لازم رو در

اختیار داریداین پروژه رو برای من انجام بدید. لطفاً قیمتهای پیشنهادی خودتون رو با پیام خصوصی به من اعلام کنید و لطفاً این نکته رو در قیمت گذاری مد نظر

قرار بدید که چون توی PDF همه چیز و حتی کدهای مورد نیاز میکروکنترلر با جزئیات کامل داده شده، قیمت پروژه رو کمتر حساب کنید و به قول معروف

دانشجویی پامون حساب کنید.

PDF رو از لینک زیر دانلود کنید :

http://www.egr.msu.edu/classes/ece480/capstone/spring10/group06/documents/ECE480_Design_Team6_Final_Report.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X