اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره پیک دتکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره پیک دتکتور

سلام
    من یه مدار پیک دتکتور می خوام که ولتاژ برق شهر رو به adc میکرو بده که بتونم مقدار ولتاژ رو تشخیص بدم. من این مدار رو توی پروتئوس بستم که کاملا درست جواب میده اما وقتی توی عمل میبندمش کلا اشتباه کار میکنه و ولتاژ خروجیش بالای 5 ولته.

از دوستان خواهش می کنم اگه امکان داره راهنماییم کنن مشکل همین مدار رو پیدا کنم یا یه مدار دیگه گه عملی باشه بهم بدن.
    راستی میدونم از روش یکسوسازی هم میتونم استفاده کنم اما معمولا این روش دارای ریپل زیاد و دقت کمیه.
    منتظر جواب اساتید هستم
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

پاسخ : کمک درباره پیک دتکتور

اول باید بدونی توی اون لحظه پیک برق شهر واقعا چقدر هست ، ینی یه کالیبراتور داشته باشی !

بعدشم آقا ولتاژ خازن 100 نانو اگه بالابره که دیگه پایین نمیاد ینی اگه یه لحظه هم پیک برق شهر طغیان کنه اون ولتاژ توی خازن میمونه و خروجی هم همونو نشون میده ، میبایست یه مقاومت 10 مگا با این خازن موازی کنی تا اگه پیک برق شهر کم شد ولتاژ خازن مسیری برای تخلیه و متعادل شدن داشته باشه!

البته مدار پیک دتکتور سادست این نمونه شما به نظر چندتا المان اضافه! داره حالا اینی که من دیدم اینه ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi
      اول باید بدونی توی اون لحظه پیک برق شهر واقعا چقدر هست ، ینی یه کالیبراتور داشته باشی !

بعدشم آقا ولتاژ خازن 100 نانو اگه بالابره که دیگه پایین نمیاد ینی اگه یه لحظه هم پیک برق شهر طغیان کنه اون ولتاژ توی خازن میمونه و خروجی هم همونو نشون میده ، میبایست یه مقاومت 10 مگا با این خازن موازی کنی تا اگه پیک برق شهر کم شد ولتاژ خازن مسیری برای تخلیه و متعادل شدن داشته باشه!

البته مدار پیک دتکتور سادست این نمونه شما به نظر چندتا المان اضافه! داره حالا اینی که من دیدم اینه ...
      این مدار عملیه؟ اگه عملی باشه خیلی خوبه
      opamp رو می تونم از op07E استفاده کنم؟ و اینکه دیودش 1n4148 خوبه؟
      آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afza_saeghe
        این مدار عملیه؟ اگه عملی باشه خیلی خوبه
        opamp رو می تونم از op07E استفاده کنم؟ و اینکه دیودش 1n4148 خوبه؟
        مدار عملیه ، ولی خب یه چیزی .......................... !

پیک دتکتور معمولا برای ولتاژ های پایین استفاده میشه ، حالا شما که با برق شهر سرو کار داری و تازه داری تضعیفشم میکنی خب به راحتی میتونی این مدار رو ساده کنی و کارت هم راحت تر میشه ...

این شکلی ...

دیگه خودت باید مقدار ولتاژ 0.7 روی دیود رو در کنار تضعیف کردن ولتاژ 220 ولت ، در نظر بگیری !

دیود و اپ امپ هم ، همونایی که گفتی خوبه!

دیدگاه

مدار عملیه ، ولی خب یه چیزی .......................... !

پیک دتکتور معمولا برای ولتاژ های پایین استفاده میشه ، حالا شما که با برق شهر سرو کار داری و تازه داری تضعیفشم میکنی خب به راحتی میتونی این مدار رو ساده کنی و کارت هم راحت تر میشه ...

این شکلی ...

دیگه خودت باید مقدار ولتاژ 0.7 روی دیود رو در کنار تضعیف کردن ولتاژ 220 ولت ، در نظر بگیری !

دیود و اپ امپ هم ، همونایی که گفتی خوبه!
          آقا دستت درد نکنه بستم جواب داد. ولتاژ خروجیش ثابته ولی وقتی میدم به adc خروجی میکرو مدام تغییر میکنه و اصلا ثابت نیست.به نظرت علت چی میتونه باشه؟؟؟

دیدگاه

آقا دستت درد نکنه بستم جواب داد. ولتاژ خروجیش ثابته ولی وقتی میدم به adc خروجی میکرو مدام تغییر میکنه و اصلا ثابت نیست.به نظرت علت چی میتونه باشه؟؟؟
            خواهش میکنم قابل شما رو نداره......... :biggrin:
            تصور میکنم اگه مقاومت یک مگا اهم رو باز هم بیشتر کنی و مثلا 4.7 مگا اهم بذاری ، بهتر باشه!

دیدگاه

خواهش میکنم قابل شما رو نداره......... :biggrin:
              تصور میکنم اگه مقاومت یک مگا اهم رو باز هم بیشتر کنی و مثلا 4.7 مگا اهم بذاری ، بهتر باشه!
              این کار رو کردم درست نشد فکر کنم مشکل از میکرو باشه چون واسه تست ولتاژ DC ثابت بهش دادم بازم تغییر میکنه. گذاشتم روی LCD مقدار ADC رو نشون بده که مثلا بین 700 تا 800 تغییر میکنه.

دیدگاه

بچه ها کسی کمکم نمیکنه؟؟ :angry:
                یکی راهنماییم کنه عجله دارم

دیدگاه

مهندسین کسی نمیدونه چرا با وجود ولتاژ DC ثابت ،مقدار ADC مدام تغییر میکنه؟

دیدگاه

خب میکرو رو عوض کردی؟!

اگه آره یه تاپیک جدا برای این موضوع ایجاد کن. من خودم هم نمیدونم :sad:

دیدگاه

ولتلژ DC ریپل نداره.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afza_saeghe نمایش پست ها
                        سلام شما هنوزم داخل سایت هستین؟ من این مدارو تو پروتئوس بستم اما جواب نمیده اصلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X