ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2008/08/03
    13
    0

مقایسه داده جاری برنامه با داده های ذخیره شده در EEPROM

با عرض سلام حضور دوستان گرامی
    من در حال نوشتن یه برنامه به زبان بسکام هستم یه قسمت برنامه رو هنوز نتونستم بنویسم که امیدورام با کمک دوستان این قسمت رو هم بتونم بنویسم
    تو این قسمت قراره میکرو یه سری اطلاعات رو از محیط بیرون بگیره و در حافظه EEPROM ذخیره کنه این اطلاعات بصورت مداوم در حال گرفته شدن از محیط می باشند و مرتب با اطلاعات ذخیره شده در EEPROM مقایسه می شوند و هنگامی که داده ای از این اطلاعات با داده ای از اطلاعات ذخیره شده برابر شد باید اون داده بروی ال سی دی نمایش داده شود و تصمیم دارم یک متغیر رو از نوع EEPROM تعریف کنم مثل : dim a(16) as Eram byte
    ولی مشکلی که دارم اینه که نمیتونم درک کنم که مثلا وقتی 50 داده رو تو حافظه از طریق این متغیر ذخیره میکنم چطور برنامه باید نوشته شود که داده جاری رو با همه این 50 تا مقایسه کند یعنی اگه داده جاری رو با آرایه های این متغیر مقایسه کند میکرو کل داده هایی که از طریق این متغیر ذخیره شده را با اون داده مقایسه میکند و دیگر نیازی به آدرس دهی داده ها و مقایسه تک تک اونها نیست لطفا در نوشتن این قسمت منو راهنمایی کنید یا اینکه دستورات رو برای نوشتن این قسمت بنویسید.
    2008/03/05
    19
    0

پاسخ : مقایسه داده جاری برنامه با داده های ذخیره شده در EEPROM

راهی غیر از این نداره.
    باید تک تک اطلاعات روی EEPROM رو به وسیله یک حلقه بخونید و با متغیرتون مقایسه کنید.البته اگه من منظورتون رو درست متوجه شده باشم
    2012/03/31
    لیبدرا
    107
    0

الگوریتم های مرتب سازی و جستجو اینجور مواقع به کار می آد

اول به صورت سعودی یا نزولی مرتب کن بعد جستجو کن
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز
    2008/08/03
    13
    0

از لطف دوستان تشکر میکنم ولی من هنوز کاملا متوجه نشدم اگه امکان داره لطف کنید و دستورات بسکام در این زمینه رو با فرض مقایسه داده های جاری با 50 داده ذخیره شده و مشخص کردن داده جاری مساوی با داده ذخیره شده روی ال سی دی بنویسید و اینکه بگید متغیر از نوع EEPROM در موقع نوشتن و خواندن داده چه روالی را در EEPROM طی می کند
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    برنامه زیر رو ببینین
    Dim A(50) As Eram Byte
    Dim A1 As Byte
    Dim Recive As Word
    Dim I As Byte

Do
    Recive = Getadc(0)
    For I = 1 To 50
    A1 = A(i)
    Waitms 10
    If A1 = Recive Then Lcd "In:" ; I ; " Value:" ; A1
    Next
    Loop
    در برنامه بالا من فرض کردم که شما مقدارتون رو از ADC می خونین و در متغییر Recive می ریزین توسط حلقه در بین 50 تا ریجیستر هر کدام که برابر مقدار Recive بود مکان خانه (1 تا 50) و مقدارش چاپ می شه

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/08/03
    13
    0

از لطفتون بابت نوشتن برنامه سپاسگزارم حالا اگر چندین داده خاص مثل recive از ADC دریافت شود و این داده ها با داده های ذخیره شده در EEPROM برابر باشند برنامه ای که نوشتین چگونه تغییر می کند
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    می بخشید منظورتون رو درست متوجه نشدم می شه بهتر توضیح بدین که دقیقا چی مد نظرتون هست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/08/03
    13
    0

سلام
    از اینکه با سعه صدر و مسئولانه پیگیر هستید که منو کمک کنید ازتون بی نهایت سپاسگزارم
    ببینید من در واقع می خوام یه سری داده رو از ADC بگیرم و از بین این داده ها 50 داده خاص را با فشار دادن کلید در EEPROM ذخیره کنم و برای هر کدام از این 50 داده یک اسم انتخاب کنم و در متغیر دیگری از نوع EEPROM ذخیره کنم و وقتی که مجددا می خوام داده ها رو از محیط بگیرم وقتی داده ای از محیط با یکی از داده های ذخیره شده برابر شد از طریق مثلا یک بازر این وضعیت رو اعلام کند و همزمان اسم اون داده رو روی ال سی دی نمایش دهد
    2008/10/29
    2,098
    211

سلام
    خواهش می کنم کاری نمی کنم وظیفه ام هست
    نگاه کنین حجم گرفتن اسم به طول اسم بستگی داره، اگر اسم هر دادتون زیاد باشه که حجم EEPROM رو پر کنه شما نمی تونین اسامی رو ذحیره کنین و مجبور می شین که از حافظه خارجی مثل EEPROM یا حافظه MMC استفاده کنین.
    این برنامه رو ببینین

کد:
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 1000000
    '===================
    Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Avcc
    Dim A(50) As Eram Word
    Dim Names(50) As Eram String * 10
    Dim Na As String * 10
    Dim A1 As Word
    Dim Recive As Word
    Dim I As Byte
    '==================== Search
    Do
    Recive = Getadc(0)
    For I = 1 To 50
    A1 = A(i)
    Waitms 10
    If A1 = Recive Then
    Lcd "In:" ; I ; " Value:" ; A1
    Locate 2 , 1
    Na = Names(i)
    Waitms 30
    Lcd "Names" ; Na
    End If
    Next
    Loop
    '====================Set point
    Do
    Recive = Getadc(0)
    For I = 1 To 50
    A1 = Recive
    A(i) = A1
    Waitms 10
    Na = "ALI"                         'Set names via keypad or serial port
    Names(i) = Na
    Waitms 30
    Next
    Loop

در قسمت set point من یه نام برای متغییر NA در نظر گرفتم که شما می تونین به جای اون داده هاتون رو از صفحه کلید یا انواع ورودیهای دیگه میکرو بخونین.
    2008/08/03
    13
    0

سلام
    بازم ممنونم از لطفتون
    در قسمت set point استنباط من اینه که بعد از اینکه مقدار رو از ADC خوند اون مقدار رو در حلقه FOR به تمام 50 خانه EEPROM وارد میکنه یعنی تمام 50 خانه یک مقدار رو میگیرن واسه اختصاص اسم هم همین استنباط رو دارم یعنی تمام 50 خانه یه اسم رو میگیرن آیا استنباطم درست هست؟
    سوال بعدم اینه که دو متغیر A و Names که از نوع EEPROM تعریف شده اند مقادیری که به اونها اختصاص داده می شود با چه ترتیبی و در کدوم یک از خونه های EEPROM قرار میگیرند یعنی اینکه میکرو ATmega32 که 1024 بایت حافظه EEPROM داره ترتیب قرار گرفتن مقادیر وارد شده چه داده های ADC و چه داده های اسم اختصاص یافته چگونه است؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13