اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فعالیت عجیب پینهای پورت E در PIC18f452

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فعالیت عجیب پینهای پورت E در PIC18f452

سلام
    آقا من به خروجی E1 و E2 دو تا ال ای دی وصل کردم و فرمان روشن شدن رو که می دم صحیح کار می کنن ولی فرمان خاموش شدن رو خیر!!!! فکر کنم چون مبدل ADC هستن مشکل دارن باید تنظیم خاصی صورت بگیره؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : فعالیت عجیب پینهای پورت E در PIC18f452

سلام
    آقا پین های RA0 تا RA3 هم به صورت ورودی پیکربندی می شن اما همیشه ورودیشون صفر هست انگار!!!
    من این دستور هم ابتدای برنامه نوشتم اما انگار بی اثر بوده
    ADCON0=6;
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام
      :smile:
      دقت کنید ADCON1 مربوط به کانفیگ کردن پین های a/d هست نه ADCON0
      نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
      تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

سلام آقای رمضانی مثل همیشه ممنونم
        دقیقا اشتباه کردم در دیتاشیت توجه به 0 و 1 نکردم
        آقا این ADCON0 برای تعیین اینکه کدام یک از ریجستر های آنالوگ انتخاب و برای خواندن مورد استفاده قرار بگیره استفاده می شه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
          آقا این ADCON0 برای تعیین اینکه کدام یک از ریجستر های آنالوگ انتخاب و برای خواندن مورد استفاده قرار بگیره استفاده می شه؟
          بله به وسیله این رجیست شما تعیین میکنید که a/d از کدام کانال ولتاژ رو بخونه و همچنین به وسیله این رجیستر تنظیمات مربوط به کلاک تبدیل یا پدیت ریت را میتوانید انجام دهید

همچنین به وسیله بیت ADON میتوانید کلا A/D میکرو رو خاموش کنید تا جران اضافه نکشه
          نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
          تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X