اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خودآموز LPC و IAR ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خودآموز LPC و IAR ؟

سلام و
    عرض ادب خدمت همه دوستان
    من تازه با LPC و IAR و با کتاب آقای سپاس یار شروع به کار کردم ، قبلا CCS کار می کردم و خیلی راحت با help نرم افزار CCS رو یاد گرفتم .
    ولی الان مشکلی که هست اینه که برای IAR از Help چیزی سر در نیاوردم و ظاهرا از توابع و دستورات خبری نیست .

اگه بخوام به شکل خود آموز منبعی رو استفاده کنم باید از چی شروع کنم ؟
    آیا در IAR مستقیما ریجیستر ها مورد استفاده قرار می گیرن و با خواندن دیتاشیت باید شروع کنم ؟

ممنون میشم اگه در مورد IAR و منابع خودآموز اون بحث کنید .

پاسخ : خودآموز LPC و IAR ؟

سلام

پیشنهاد من این هست که کلا IAR رو کنار بزارید
    و از دستورات CMSIS استفاده کنید اگر با Cortex کار میکنید از کامپایلر CoIDE استفاده کنید
    واقعا با CMSIS میشه خیلی راحت ARM رو یاد بگیرید و با Help کامپایلر CoIDE هم که دیگه فوق العاده راحت
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
      اما من هنوز به Cortex نرسیدم و با سری LPC2000 کار میکنم و البته شکل ماژولار بودن برنامه ها رو هم با نرم افزار IAR یاد گرفتم و خیلی عالی بود .

اما اگه ممکنه بیشتر در مورد دستورات CMSIS توضیح بدید :
      آیا در تمامی کامپایلر ها جواب میده و یا محدود به کامپایلری هست که نام بردید ؟
      چطور میشه اونا رو دریافت و استفاده کرد ؟

دیدگاه

سلام مجدد

مثل این که کسی نیست که بنده رو از سردر گمی در بیاره .

لطفا بیشتر راهنمایی بفرمائید . :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadegh2020
          سلام مجدد

مثل این که کسی نیست که بنده رو از سردر گمی در بیاره .

لطفا بیشتر راهنمایی بفرمائید . :nerd:
          در این زمینه تجربه ای ندارم اما اگه با IAR بخواهید میتونید ببینید با اتمل چجوری کار میکنند اصول کار با کامپایلر رو یاد میگیرید من که با همین نرم افزار نسخه AVR اون کار میکنم برای هر ارور میرم کل کامپایلر رو زیر و رو میکنم تا دستم بیاد اشکال از کجاست ولی مشکلش اینه که وقت میگیره
          یه دو سه تا برنامه هم ببینید کمک میکنه
          تو رجیستر ها مشکل دارید برید تو هدر هر میکرو رجیستر ها به احتمال زیاد اونجا هست که چطوری نامگذاری شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
            در این زمینه تجربه ای ندارم اما اگه با IAR بخواهید میتونید ببینید با اتمل چجوری کار میکنند اصول کار با کامپایلر رو یاد میگیرید من که با همین نرم افزار نسخه AVR اون کار میکنم برای هر ارور میرم کل کامپایلر رو زیر و رو میکنم تا دستم بیاد اشکال از کجاست ولی مشکلش اینه که وقت میگیره
            یه دو سه تا برنامه هم ببینید کمک میکنه
            تو رجیستر ها مشکل دارید برید تو هدر هر میکرو رجیستر ها به احتمال زیاد اونجا هست که چطوری نامگذاری شده
            ممنون جناب رجب زاده
            اما من در مثالهایی که دیدم تابع خواصی و یا دستوری که مربوط به IAR میشد خیلی خیلی کم یافت میشد و همون دستورات هم خیلی پیچیده به کار رفتن

مثلا از کد زیر هنوز نمیدونم آدرس بردار IRQ جلوی دستور #progma چه کاری انجام میده و یا خطی که تابع تعریف شده بر چه اساسی هست .

#pragma vector=0x18
            __irq __arm void IRQ_ISR_Handler( void )
            {
            void ( *interruptFunction ) ();
            unsigned int vector;

vector = VICVectAddr; // Get interrupt vector.
            interruptFunction = ( void( * ) () ) vector;
            ( *interruptFunction ) (); // Call vectored interrupt function.
            }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X