اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم تشخیص عبور اتوموبیل در مسابقه اتوموبیل رانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم تشخیص عبور اتوموبیل در مسابقه اتوموبیل رانی

سلام
    من برای یک مسابقه اتوموبیل رانی در حال طراحی یک سیستم هستم که بتونه با دقت بالا رکورد هر ماشین رو ثبت کنه
    برای شروع کار از یه فرستنده مادون قرمز معمولی و سنسور TSOP به عنوان گیرنده استفاده کردم و لی یک مشکل وجود داره و اونم اینکه هر کسی که یک کنترل مادون قرمز دستش باشه میتونه روی سیستم تاثیر بزاره، به نظر شمار از چه سیستمی استفاده کنم؟
    در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

پاسخ : سیستم تشخیص عبور اتوموبیل در مسابقه اتوموبیل رانی

چرا کد گذاری نمیکنی.
    ?Why not

دیدگاه

این TSOPها در فرکانس خاصی کار می کنندفکر نکنم هر موج مادون قرمزی روی انها تاثیر بگذارد :eek:
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
        این TSOPها در فرکانس خاصی کار می کنندفکر نکنم هر موج مادون قرمزی روی انها تاثیر بگذارد :eek:
        درست، شاید یه نفر آدم ... تو جمع باشه بخواد حاله داورا رو بگیره.
        حالا چی؟
        بیا همون کد واسش بذار هیچکی روش هیچ کاری نمی تونه بکنه.
        ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK
          درست، شاید یه نفر آدم ... تو جمع باشه بخواد حاله داورا رو بگیره.
          حالا چی؟
          بیا همون کد واسش بذار هیچکی روش هیچ کاری نمی تونه بکنه.
          اون که حتما برای ضریب اطمینان بهتره کد گذاری شه
          معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
          اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
          آموزش Modelsim

دیدگاه

در مورد کد گذاری اینو بگم که یک مدت زمان نیاز هست تا کد شناسایی بشه (مثلا 10 میلی ثانیه) این مدت زمان باعث ایجاد خطا در سیستم میشه
            چیزی که نهایتابه ذهنم میرسه اینه که از دو سنسور گیرنده در کنار هم استفاده کنیم، بدین صورت که سنسور اول به محض دریافت سیگنال وقفه میکرو را برای شمارش فعال کنه و سنسور دوم نیز برای دیکد کردن دیتا به کار بره
            در ضمن نور آفتاب روی این سنسورها تاثیر نمیذاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمداسدی
              در مورد کد گذاری اینو بگم که یک مدت زمان نیاز هست تا کد شناسایی بشه (مثلا 10 میلی ثانیه) این مدت زمان باعث ایجاد خطا در سیستم میشه
              چیزی که نهایتابه ذهنم میرسه اینه که از دو سنسور گیرنده در کنار هم استفاده کنیم، بدین صورت که سنسور اول به محض دریافت سیگنال وقفه میکرو را برای شمارش فعال کنه و سنسور دوم نیز برای دیکد کردن دیتا به کار بره
              در ضمن نور آفتاب روی این سنسورها تاثیر نمیذاره؟
              10میلی ثانیییییییییییییییییه.!!!!!!! :-O
              شما مطمئنی که 10میلی ثانیه طول میکشه آقای اسدی؟
              من این کارو کردم ولی متوجه این نبودم که چقدر طول میکشه.!
              شما خودتون امتحان کردید؟

تازه اصلاً 10 میلی ثانیه باشه، ماشینای فرمول1 انقدر روش تاثیر ندارن.
              یه چیزای دیگه ای هم هست:
              1-اگه باشه واسه ی همه ی ماشینا اینطوره.
              2-10میلی ثانیه توی رکوردا انقدر تاثیر نداره.
              3-ببر ول کرد تو ول کن دیگه QUARK.

یه چیزه دیگه محمد جان تو واسه اینکه آفتاب تاثیر گذار نباشه (خیلی خوش بینانه گفتیم) به نظر خودت چیکار میکنی؟
              ?Why not

دیدگاه

در مورد مدت زمان این رو ببینید:
                http://trainbit.com/files/2250089884/dataform.pdf
                در مورد آفتاب هم چیزی به ذهنم نمیرسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمداسدی
                  در مورد مدت زمان این رو ببینید:
                  http://trainbit.com/files/2250089884/dataform.pdf
                  در مورد آفتاب هم چیزی به ذهنم نمیرسه
                  میتونی تو یه محفظه بذاریشون تا فقط اون دوتا همدیگرو ببینن و نور خورشید خانم توش نیوفته.

در مورد PDF ای که گذاشتید چشم.نتیجه رو روش کار می کنیم.

راستی تبعیدت کردن اینجا. :mrgreen:
                  ?Why not

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                    آقای اسدی زیاد خودت رو اذیت نکن به قول دوست عزیزمون quark دو الی ده میلی ثانیه زمانی نیست در ضمن اگر هم باشه برای تمامی شرکت کننده ها هست
                    پس بنظر من نیازی نی اونجور خودت رو اذیت کنی. همون یک گیرنده کد گذاری کنی خوبه و کفایت میکنه و هیچکسم نمیتونه روش تاثیر بزاره برای نور خورشید هم می تونی از ی محفظه کوچیک ک میشه با هرچیزی ساختش استفاده کنی که زیاد هم سخت نیست
                    ولی ایول به گیر دادنت به چیزای ریز :applause: :applause: :applause:
                    برای دیکد کردن کد هم فک نکنم نیازی به اون زمان ک فرمودی باشه
                    ولی من خودم سعی می کنم برنامه ای بدم خدمتت که با زمان کمتری دیکد بشه
                    البته شرمنده از حضور بزرگان
                    ( با چه کامپایلری و میکرو یی کار میکنی ) ؟
                    تنها غیر ممکن ، غیر ممکن است

دیدگاه

از لیزر استفاده کن.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لیزر راه خوبیه !!!!!!!!
                        هم فرستنده هم گیرندش همه جا ریخته !!!!!
                        فکر کنم کد گزاری هم بشه کرد !!
                        http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=44
                        ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

سلام
                          با تشکر از همه دوستان
                          در مورد مدت زمان کشف کد این نکته رو باید در نظر بگیریم که برای تست دقت سیستم از یک دوربین با فریم بالا قرار که استفاده کنن در نتیجه باید میزان دقت رو تاحد امکان بالا ببرم و فکر میکنم که استفاده از دو سنسور گیرنده مشکل رو حل کنه
                          لیزر یک مشکل عمده داره و اونم اینه که گیرنده و فرستنده باید در خط مستقیم دید همدیگه باشه، یعنی اینجا توی یک ماشین باید اول فرستنده رو جوری بزاریم که در دید مستقیم گیرنده باشد، این سیستم عملا با توجه به تکان خوردن های ماشین بلااستفاده میمونه
                          در مورد آفتاب هم کاریش نمیشه کرد، امتحان کردم، وقتی که گیرنده توی نور مستقیم آفتاب هست به زور سیگنال فرستنده رو از فاصله 2 متری شناسایی میکرد
                          در ضمن زبان برنامه نویسی گیرنده Codevision و زبان فرستنده هم بیسکام هستش با دستور RC5SEND
                          یه راه حل دیگه برای این سیستم استفاذه از آلترا سونیک هست. نظرتون چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                            از لیزر استفاده کن.
                            نوشته اصلی توسط کیان
                            لیزر راه خوبیه !!!!!!!!
                            هم فرستنده هم گیرندش همه جا ریخته !!!!!
                            فکر کنم کد گزاری هم بشه کرد !!
                            http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=44
                            آقا این لیزر رو بیخیال بشین . نمیشه . سرعت لیزر سرعت نور هست . بر فرض اینکه شما یک پالس از فرستنده به سمت گیرنده بفرستید اون طرف / طرف گیرنده یک لبه دارید ولی سرعت اون لبه خیلی بالاست و توسط این میکرو های معمولی نمیشه این لبه رو سنس کرد . یک CPU چند گیگاهرتزی می خواد برای این کار . فکر می کنید چرا تجهیزات اپتیک و لیزر رو در اختیار ایران نمی ذارن ؟ چون جزو تجهیزات فرکانس بالاست . این چیزایی که الان توی فروشگاه ها ریخته اسباب بازی حساب میشه . نه میشه روش کدگذاری کرد ! و نه این کار رو باهاش کرد .
                            مگر در یک حالت و اون هم اینکه یک ماژول آمادش برای این کار توی بازار باشه . الان دوربین های نقشه برداری هم برای پیدا کردن فاصله از همین روش استفاده می کنن ولی اگه اون قسمتش خراب بشه کل اون ماژولش رو عوض می کنن و اون هم نه داخل کشور . یا ...... .
                            تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                            دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                            مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                            حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سرعت لیزر سرعت نور هست .
                              محمد جان عجب حرفی میزنی :eek:
                              مگه سرعت مادون قرمز سرعت نور نیست مگه انتقال برق توی سیم سرعت نور نیست؟

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X