اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیغام نامفهوم در ارسال سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیغام نامفهوم در ارسال سریال

سلام و عرض ادب

من با LabVIEW از طریق مثال خودش (Basic 2 Port Serial ) و توسط FT232 با میکرو ارتباط برقرار کردم
    اما اولین دیتایی که ارسال میشه بعد از مدتی برنامه Stop میشه و این پیغام رو میده
    VISA: (Hex 0xBFFF0015) Timeout expired before operation completed
    البته میکرو هم دیتای اشتباهی رو میگیره

و مسئله دیگه اینه که بعدا فهمیدم زمانی که برنامه Run میشه حتی اگر داده ای ارسال نشه بعد از مدتی باز هم این پیغام رو میده و برنامه Stop میشه .

از اساتید محترم خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید .

پاسخ : پیغام نامفهوم در ارسال سریال

این پیام به دو دلیل ایجاد میشه اول ایراد نرم افزاری دوم ایراد سخت افزاری البته من با این برنامه کار نکردم ولی با این مشکل توی برنامه های دیگه مواجه بودم که یا بایست برنامه رو تعویض میکردم یا اینکه در حین اریال و دریافت دیتا به علتی وقفه ای در فرایند ایجاد میشه که ممکنه مربوط به خرابی کابل اتصال یا سخت افزار یا نسخه کرک شده برنامه باشه .بعد از ایجاد وقفه برنامه یک مدت مکث میکنه و اگر دیتا مجددا ارسال و دریافت نشه این پیام رو میده که بمعنی اینه که در حال ارسال این خط از برنامه که با فرمت هگز نشان داده شده وقفه ای صورت گرفته که بیشتر از زمان معمول هم طول کشیده و برنامه فرایند انتقال رو قطع کرده

دیدگاه

یه عکس از برنامه لبویو بزار
      از روی غیب که نمیشه گفت یارادت چیه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
        این پیام به دو دلیل ایجاد میشه اول ایراد نرم افزاری دوم ایراد سخت افزاری البته من با این برنامه کار نکردم ولی با این مشکل توی برنامه های دیگه مواجه بودم که یا بایست برنامه رو تعویض میکردم یا اینکه در حین اریال و دریافت دیتا به علتی وقفه ای در فرایند ایجاد میشه که ممکنه مربوط به خرابی کابل اتصال یا سخت افزار یا نسخه کرک شده برنامه باشه .بعد از ایجاد وقفه برنامه یک مدت مکث میکنه و اگر دیتا مجددا ارسال و دریافت نشه این پیام رو میده که بمعنی اینه که در حال ارسال این خط از برنامه که با فرمت هگز نشان داده شده وقفه ای صورت گرفته که بیشتر از زمان معمول هم طول کشیده و برنامه فرایند انتقال رو قطع کرده
        ممنون از پاسختون دوست عزیز
        من یه بار دیگه با نرم افزار هایپر ترمنال برنامه رو تست کردم ولی دقیقا خروجی میکرو همون مشکل رو داره
        همچنین قبلا با FT232 این کار را انجام دادم ولی یکبار دیگه این کار رو با پورت سریال و درگاه DB9 انجام دادم بازهم فرقی نکرد .
        ارسال و دریافت میکرو هم در نرم افزار پروتئوس تست شده ومشکلی نداره .

لطفا اگه چیزی به نظرتون میرسه بگید .

دیدگاه

سلام جناب اکرمی
          البته قبلا هم عرض کرده بودم که از مثال های خود نرم افزارم که labview V8.5 هست .
          نتونستم عکسش رو پلود کنم ولی خود نرم افزار داخل هر ورژن ، Example با این نام داره Basic 2 port serial write and read
          والبته مثال خیلی ساده ای هست فقط از پورت میخونه و مینویسه

دیدگاه

باید عکس بگیری یکی از این سایتای پلود عکس بزاری
            در مورداون خطا، فک کنم زمان رو باید از قسمت کانفیگ سریال زیاد کنی

دیدگاه

لطفا اگه کسی میتونه ، راهنمایی کنه
              منده برای اطمینان بیشتر ارتباط سریالم رو هم بین دو میکرو انجام دادم ولی هیچ مشکلی نداره .

ممنون از لطف دوستان

دیدگاه

اینم عکسش

دیدگاه

همونطور که گفتم من با این برنامه کار نکردم ولی شما به چند مورد دقت کنید یکی امکان استفاده از مثالهای برنامه در ورژن اصلی و اورجینال بعضی از برنامه هاست که این امکان رو برای برنامه های کپی مسدود میکنه و دوم تنظیم نبودن نرخ انتقال همون باود ریت و روش کدگذاری بیتهای پریتی و استپ و استارت در بین دو دستگاه هست که اگر اینها هم یکسان نباشند انتقال در مرحله ابتدایی کنسل میشه.امکان مشکل دار بودن ویندوز هم هست چون با یک نمونه تقریبا مشابه درگیر بودم که آخر کار با تعویض ویندوز مشکل حل شد.در تنظیمات ویندوز آیا پورتها غیرفعال نیستند؟

دیدگاه

visa جدید رو دانلود کرده بودم
                    گفتم بزار visa جدید نصب کنم ، نمونه بزارم، نصب شد ، اول برنامه قاطی کرد، بعد کلی گیر کرد ! گفت رستارت کن ! رستارت کردم گفت از دوباره رستارت .....
                    برنامتون مشکل داره، یه جورایی لبویو رو دچار قولنج می کنه
                    این ساده ترین حالت ممکن برای این کار هستش

اینو باید در نظر بگیری که با هم اجرا شدنی، قاطی می کنه ! یعنی میره رو دریافت دیتا، منتظر می مونه، اونور شما یه چیزی فرستادی، چون زیاد وایستاده، خطا میده که زمان شما تموم شد !
                    البته اینی که من نوشتم، ساده ترین حالت ممکن و در آخرین نظرسنجی، اونجور که فهمیدم میشه به 100001 مدل مختلف این برنامه رو نوشت
                    نکته مهم اینه که ترتیب رو رعایت بکنی !
                    موفق باشی

دیدگاه

عزیز ایراد برنامه شما مربوط به تایم اوت دریافت داده از پورت سریال هست و ربطی به وایزا و لب ویو نداره. حالا تایم اوت چیه ! شما موقع خوندن از پورت سریال یه زمان بعنوان زمان تایم اوت (که بطور پیش فرض 10 ثانیه است) رو مشخص میکنی در تابع read serial port
                      حالا اگه تو این زمان داده ای در پورت سریال دریافت نشه اون پیغام ظاهر میشه. شما اول مطمئن شو که پورت سریالت کار میکنه (مثلا با hyper terminal یا codevision Terminal) اگه درست بود اونوقت برو سراغ اصلاح برنامت که بعیده ایراد خاصی داشته باشه چون گفتی مثال خود لب ویو هست.

دیدگاه

سلام
                        [move] :applause: کمال تشکر رو از شما دارم [/move]
                        مشکل من حل شد و البته تک تک نوشته های دوستان به خصوص مطالب آقای اکرمی درمورد ترتیب برنامه نوشتن و خواندن و نکته تایم اوت mojalan کمکم کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                          visa جدید رو دانلود کرده بودم
                          گفتم بزار visa جدید نصب کنم ، نمونه بزارم، نصب شد ، اول برنامه قاطی کرد، بعد کلی گیر کرد ! گفت رستارت کن ! رستارت کردم گفت از دوباره رستارت .....
                          برنامتون مشکل داره، یه جورایی لبویو رو دچار قولنج می کنه
                          این ساده ترین حالت ممکن برای این کار هستش

اینو باید در نظر بگیری که با هم اجرا شدنی، قاطی می کنه ! یعنی میره رو دریافت دیتا، منتظر می مونه، اونور شما یه چیزی فرستادی، چون زیاد وایستاده، خطا میده که زمان شما تموم شد !
                          البته اینی که من نوشتم، ساده ترین حالت ممکن و در آخرین نظرسنجی، اونجور که فهمیدم میشه به 100001 مدل مختلف این برنامه رو نوشت
                          نکته مهم اینه که ترتیب رو رعایت بکنی !
                          موفق باشی

سلام . این مشکل حل شده ؟ چطوری روی گراف نمایش بدیم؟ خروجی استرینگ میگیره و مقدارشو نمیشه به گراف وصل کرد. از بلوکای استرینگ به گراف هم استفاده کردم ولی فایلده نداشت.
                          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                          // - - - - - - - - - -
                          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                          // - - - - - - - - - -
                          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

باید بین کانفیگ اولیه و زمان بعدی خواندن ویا نوشتن در میکرو یک وقفه زمانی دست کم ۱۰۰ میلی ثانیه ایجاد کنی تا هنگ نکنه
                            یعنی از یک فلت سیکونس استفاده کن و در مرحله بعد از کانفیگ یک ویت ۱۰۰ میلی ثاینه بزار درست میشه مشکل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X