اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری قلمی شارزی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری قلمی شارزی

باسلام/از دوستانی که تجربه لازم درمورد باطری ها دارن تقاضا دارم یه راهنمایی کنن

من یک جفت واکی تاکی(بیسیم)موتورولا مدلt7100دارم که چهارتا باطری قلمی میخوره باطری های اصلی دستگاه خراب شده که چهار تانیکل متال هیبرید1500میلی آمبر بوده توی دفترچه دستگاه هم نوشته با باطری آلکالاین22ساعت وبا باطری نیکل متال13 ساعت مداوم کار میکنه ولی من باطری سونی2700میلی آمبر گرفتم که تقلبی بود و1ساعت هم کار نکرد باطریCFL2500میلی آمبر هم2الی3ساعت کار میکنه باطری نیکل کادمیوم مارکkonnocومارکgps1100میلی آمبرتا 4ساعت جواب میده حالا از دوستان عزیز تقاضا دارم لطفا یک باطری با توان بالا که حداقل بتونه10ساعت با قدرت کار کنه معرفی کنند (در ضمن توان دستگاه2واتUHFاست)وآیا باطری های اصلی تاریخ تولید دارند وقیمت روز را هم لطفا ذکر کنید با تشکر از همه شما

پاسخ : باطری قلمی شارزی

شما اول با یک میلی آمپرمتر میزان جریان مصرفی دستگاه رو در بالاترین توان خروجی پیدا کنید تا بفهمید که باطری بایست چه میزان کار کنه و آیا کار کرده یا نه.باطریهای شارژی به شارژ اول حساسند یعنی اولین شارژشون باید فول باشه تا عمر و راندمانشون اضافه بشه.متاسفانه بعد از موج گرونی و تحریم بازار پرشده از باطریهای تقلبی یا تاریخ گذشته که باید خیلی بگردید تا یه باطری خوب پیدا کنید اگر تونستید باطری آلکالاین energyzer یا esso حتی المکان چینی نباشه (که فکر نکنم جز چینی تو بازار چیز دیگه ای باشه) و حتما بسته بندی تلق و مقوا باشه که تاریخ تولید روش درج شده باشه هر چی از تاریخ تولیدش گذشته باشه ظرفیتش کم میشه ولی اگر نوع شارژی گرفتید حتما با یک شارژر خوب (هر شارژری خوب نیست بعضی از شارژرها قاتل باطرین) که خروجیش رگوله باشه یا با منبع تغذیه آزمایشگاهی بمدت حداقل 6 ساعت با ولتاژ اسمی باطری شارژش کنید.اگر این باطریها پیدا نشد از باطری مرغوب موبایل استفاده کنید.اگر جا دارید از آرایه موازی برای آمپردهی بهتر استفاده کنید

دیدگاه

دوست عزیز دستگاه مولتیمتر رو در حالت آمبر قرار دادم روی عدد200mدستگاه در حالت روشن وبدون استفاده عدد00/3maرونشون داد ودر حالت صحبت کردن وفرستادن مکالمه عدد04/9maرونشون داد لطفا راهنمایی کنیدچه نوع باطری بخرم شارزرم هم مارکKONNOCچهارتایی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
        باطریهای شارژی به شارژ اول حساسند یعنی اولین شارژشون باید فول باشه تا عمر و راندمانشون اضافه بشه. نوع شارژی گرفتید حتما با یک شارژر خوب (هر شارژری خوب نیست بعضی از شارژرها قاتل باطرین) که خروجیش رگوله باشه یا با منبع تغذیه آزمایشگاهی بمدت حداقل 6 ساعت با ولتاژ اسمی باطری شارژش کنید.اگر این باطریها پیدا نشد از باطری مرغوب موبایل استفاده کنید.اگر جا دارید از آرایه موازی برای آمپردهی بهتر استفاده کنید
        سلام دوستان
        باطریا دفعه اول حتما باید فول شارژ بشه چون حدودا خالین(40%). باطری موبایلم ولتاژش بیشتر میشه(7.4V) (آلکالاین=6.4V). ولتاژ اسمی باطری هم برا شارژش کمه(1.6V-2V) و رگولاتورم باید از نوع جریان باشه نه ولتاژ، 6 ساعتم کمه 16 ساعت با 1/10 جریان نامی باطری برای باطری خالی هستش.
        مدل شارژر شما هم شارژر سریع هستش که عمر باطری رو از حالت اسناندارد کمتر میکنه.
        لطفا اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

شارزرمن چهارتایی هست وباطری تک رو شارز نمیکنه وباطری ها باید دوتا دوتا کنار هم باشند تا چراغ شارز روشن بشه
          فکر نمیکنم شارزر فوری باشه چون نوشتهoutput2.4vو200ma
          من همیشه قبل از استفاده از باطری اونو طبق جدولی که توی دفترچه شارزر نوشته شارز میکنم وحتی شارز اولیه رو بیشتر هم میگیرم مثلا برای باطری2500میلی آمبر16ساعت شارز اولیه کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 13695104635
            شارزرمن چهارتایی هست وباطری تک رو شارز نمیکنه وباطری ها باید دوتا دوتا کنار هم باشند تا چراغ شارز روشن بشه
            فکر نمیکنم شارزر فوری باشه چون نوشتهoutput2.4vو200ma
            من همیشه قبل از استفاده از باطری اونو طبق جدولی که توی دفترچه شارزر نوشته شارز میکنم وحتی شارز اولیه رو بیشتر هم میگیرم مثلا برای باطری2500میلی آمبر16ساعت شارز اولیه کردم
            اینطوری که هیچوقت معلوم نمیشه باطری فول شارژه یانه.شما بیزحمت تا 0.8V دشارژ بعد شارژ کن.
            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

موقع شارز مجد تاجایی که بشه باطری رو دشارز میکنم بعد به شارز میزنم

من یک جفت باطری نیم قلمی سونیCycleEnergyسال قبل خریدموبا همین شارزر هم شارزش کردم خیلی عالی بود به نظر شما این مارک در نوع قلمی میتونه جواب کار بیسیمها روبده فروشنده میگفت جفتی 10000تومان آیا این گزینه مناسبی هست(سونیCycleEnergy2500mah)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 13695104635
                موقع شارز مجد تاجایی که بشه باطری رو دشارز میکنم بعد به شارز میزنم

من یک جفت باطری نیم قلمی سونیCycleEnergyسال قبل خریدموبا همین شارزر هم شارزش کردم خیلی عالی بود به نظر شما این مارک در نوع قلمی میتونه جواب کار بیسیمها روبده فروشنده میگفت جفتی 10000تومان آیا این گزینه مناسبی هست(سونیCycleEnergy2500mah)
                من تو ایران بهتر از این مارک نمیشناسم. اگه گارانتی ایران رهجو باشه اصلشو خریدی، از این بهتر پیدا نمیکنی. سیکل آبیش تا 2000 بار شارژ میشه، با کمترین افت در طول زمان تا سه سال کار میکنه البته اگر فقط با شارژر خود سونی شارژش کنی(همراه شارژر 4 تا باطری هم هست). :wow:

دیدگاه

بس من باید بی خیال شارزر خودم بشم میرم شارزرسونی به همراه باطری میگیرم دیگه توکل به خدا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X