اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور دو تیکه آلومینیوم رو بهم بچسبونم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور دو تیکه آلومینیوم رو بهم بچسبونم؟

سلام
    جوشکاری آلومینیوم یا آرگون چجوریه؟
    قیمتش چجوریه؟ متری؟ کیلویی؟ دقیقه ای؟
    خیلی گرونه؟
    مشابه ارزون چیه؟
    یه چسبی چیزی سراغ ندارین؟ میخوام دوتا تیکه آلومینیوم رو بهم بچسبونم که حتما باید آب بندی بشه
    یه محفظه که یکم فشار داخلش هست
    حقیقتش با چسب سیلیکون(آکواریوم) امتحان کردم یکی دوبار
    خوبه ها؛ فقط فشار که میاد بهش درزش باز میشه و آب میده
    کلافه شدم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : چطور دو تیکه آلومینیوم رو بهم بچسبونم؟

از چسب اهوی اصل دو قلو استفاده کن
    میتونی از مراکز فروش چسبهای صنعتی هم سئوال کنی چیزهای شگفت انگیزی اونجا میبینی.
    یکبار دو تکه پروفیل آلمینیوم بهم جسبونده بود با زانو هر چی زور زدیم جدا نشد.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

شما تا دلتون بخواد چسب فراوونه ! کیلو کنم ؟میبرید؟ :mrgreen:
      اگه محیط گرم هست چسب دوقلو چون هرچی گرم تر بشه محکم تر میشه
      برای اب بند خوب چسب پاتکس خیلی مناسبه این چسب با فشار محکم میشه
      اگه می خواهید خیلی محکم بشه جوری که فقط بشه با سنگ فرز بازش کرد یه نمونه چسب هست که دوتا ماده داخل یه دونه تیوب استوانه ای غشا دار هست اسمش الان خاطرم نیست ولی چسب فروشا دارند خیلیم به محکمی معروف هست خواستید بگید اسمش را براتون بپرسم
      چسب اهن هم بد نیست ابزار فروشا هم دارند
      اگه دیگه هیچکدوم نشد راهش جوش کاربید هست صاف کارهای ماشین این جوش را دارند فقط باید با دقت جوشش بدند

از فکر ارگون و ... بیایید بیرون هم الکترود و هم بخارات و گازهای جوش بسیار سمی و سرطان زاست

گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

اگه دیگه هیچکدوم نشد راهش جوش کاربید هست صاف کارهای ماشین این جوش را دارند فقط باید با دقت جوشش بدند
        جوش با دقت خواستی میری پیش رادیات سازای ماشین صافکارا کیلویی جوش میدن طوری که با صافکاری هم درست نشه :mrgreen:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

از ترمایت هم می تونی استفاده کنی !!!
          موادش رو میفروشند !
          چسب 1-2-3 هم هست اسم اصلیش رونمیدونم!
          چسب جوشکاری هم هست یه چسب قطره ای بهت میدن هرجا خواستی میریزی بعد هم یه پودر داره روش میریزی بعد دیگه نمیدونم چی میشه !
          ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
            جوش با دقت خواستی میری پیش رادیات سازای ماشین صافکارا کیلویی جوش میدن طوری که با صافکاری هم درست نشه :mrgreen:
            تایید میشه
            جوش آلومینیوم دقت خاص خودشو میخواد و کار هر کسی نیست
            برای یه کاری نیاز به جوش آلو مینیوم داشتم از پنج جایی که نمونه کار رو برای تست بهشون دادم سه تاشون خرابکاری کردند یکشون که عوض اینکه به حرفم عمل کنه و یه طرف قوطی رو ببنده هر دو طرف رو بسته بود :eek: فقط یکی از اونا تقریبا خوب در آورد خیر سرشون همه شون مثلا جوشکار .آلومینیوم بودند البته جوش یه قطعه نازک با جوش یه قطعه حجیم فرق میکنه .

دیدگاه

چسب هل (hel) هم چیز معرکه ایه . فقط یه ذره گرونه (2 تومن ). دو تا ماده تویه دوتا محفظه ی گرد کوچیکه.با هم که مخلوطشون میکنی ظرف 1 دقیقه محکم میشه و بعد از 24 ساعت کاملا سفت و قابل اعتماد میشه .
              امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
              گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

اقای هارونی منظورتون 2 میلیون تومن دیگه؛ درسته ؟ 1 کیلویی موجوده ؟

دیدگاه

منم چسب هل رو تایید میکنم :

اینم سایتش:

http://www.helglue.com/

روش نوشته :

چسب هل در عرض 2 دقیقه همچون آهن قابل تراش می شود !!!

من اوایل می خریدم 1500 تومن که الان کمی گرونتر شده ...

اما اگه جوشکاری می خوای باید یه دستگاه جوش اینورتر بخری که همه نوع الکترود جوش رو جوش میدن , فقط جوش دادن آلومینیوم خیلی دقت می خواد و سخت تر هم هستش

اینم نمونه ای از الکترود آلومینیوم که به رنگ سفید در بازار موجوده:

البته اینو دونه ای میفروشن و دونه ای بالای 2000 تومنه!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                    اقای هارونی منظورتون 2 میلیون تومن دیگه؛ درسته ؟ 1 کیلویی موجوده ؟
                    آقا مثل اینکه اوضاع اقتصادیتون خیلی خوبه. شما به 2 میلیون میگید دو تومن؟؟ ما 2 میلیون ببینیم زبونمون بند میاد نمیدونیم چی بگیم..
                    امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
                    گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

آقا خیلی خیلی خیلی زیاد از همتون کمال رو تشکر هم دارم
                      واقعا شرمنده کردین :agree:
                      رفتم نگاه کردم تو خونه چسب MDF داشتیم زدم همشو درز گیری کردم وسط کار تموم شد
                      ببینم این چیکار میکنه

دیروز بردم جوشکاری آلومینیوم
                      بنده خدا اولی گفت اینجوری خراب میشه ببر جوشکاری آرگون با دستگاه تمیز در بیاره
                      رفتم جوشکاری آرگون یه نیم ساعتی واسه پسره توضیح دادم که باید چی به چی بشه بعد یه نگاه اینجوری کرد گفت اویتا نیست فردا میاد! oo:
                      هیچی دیگه
                      یه بنده خدا رو گیر آوردم 4 تا خال جوش زد 4 تومن گرفت :eek:

چسب پاتکس رو یه بار میخواستم ایتفاده کنم پدر صاب بچه دراومد مگه این لامصب چسبید
                      هل رو یه بار خریدم یه قطعه رو چسب زدم(اینقدر که فروشنده تعریف کرده بود کف کردم) تا اومدم جا بزنم دیدم از سر هم وا شد! :icon_razz:

تو رو خدا دعا کنین با همین چسب بگیره کارم گیره!
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

آقا مثل اینکه اوضاع اقتصادیتون خیلی خوبه. شما به 2 میلیون میگید دو تومن؟؟ ما 2 میلیون ببینیم زبونمون بند میاد نمیدونیم چی بگیم..
                        نه هارونی جان :biggrin:

فقط فکر کردم این همونیه که قبلا دیده بودم
                        چون قبلا رفیقم یه کم چسب تو شیشه واسم اورده بود که نوعی چسب 2 قلو بود . تو بازار ندیده بودم و قیمت سرسام آوری داشت .
                        فکر کنم باهاش اهن یا شایدم تیر اهن وصل میکردن :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                          آقا خیلی خیلی خیلی زیاد از همتون کمال رو تشکر هم دارم
                          واقعا شرمنده کردین :agree:
                          رفتم نگاه کردم تو خونه چسب MDF داشتیم زدم همشو درز گیری کردم وسط کار تموم شد
                          ببینم این چیکار میکنه

دیروز بردم جوشکاری آلومینیوم
                          بنده خدا اولی گفت اینجوری خراب میشه ببر جوشکاری آرگون با دستگاه تمیز در بیاره
                          رفتم جوشکاری آرگون یه نیم ساعتی واسه پسره توضیح دادم که باید چی به چی بشه بعد یه نگاه اینجوری کرد گفت اویتا نیست فردا میاد! oo:
                          هیچی دیگه
                          یه بنده خدا رو گیر آوردم 4 تا خال جوش زد 4 تومن گرفت :eek:

چسب پاتکس رو یه بار میخواستم ایتفاده کنم پدر صاب بچه دراومد مگه این لامصب چسبید
                          هل رو یه بار خریدم یه قطعه رو چسب زدم(اینقدر که فروشنده تعریف کرده بود کف کردم) تا اومدم جا بزنم دیدم از سر هم وا شد! :icon_razz:

تو رو خدا دعا کنین با همین چسب بگیره کارم گیره!
                          این چسبهای فوری ام دی اف به درد کار شما نمی خوره .یک چسبی دوستان معرفی کرده بودند اون خیلی مناسبه:

یک چسبه مثل یک لوله و دقیقا حالت خمیر بازی داره .در واقع یک چسب دو قلو است که مغز این لوله یک ماده است و دورش ماده دیگر یک تکهش را بر می داری و تو دست مخلوطش می کنی و می چسبونی .
                          برو چسب فروشی بگو رادیاتور سوراخ شده چسب می خواهم بهتون همین چسبو میده(به احتمال خیلی زیاد)

اما هیچ چیزی جوش نمیشه .

برای جوشکاری گازی هم کاربید یا استیلن مناسب نیست بهتره با هیدورژن و اکسیژن جوشکاری بشه از مفتول و فلاکس مخصوص هم بهتره استفاده بشه .

شنیدم با دستگاه جوش های دی سی هم میشه آلومینیوم را جوش داد اما قطر فلزتون اگر کم باشه شدنی نیست.

البته با co2هم میشه آلومینیوم را جوش بدهید و ارزون تر هم هست اما باید قرقرش پیدا بشه
                          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                            این چسبهای فوری ام دی اف به درد کار شما نمی خوره .یک چسبی دوستان معرفی کرده بودند اون خیلی مناسبه:

یک چسبه مثل یک لوله و دقیقا حالت خمیر بازی داره .در واقع یک چسب دو قلو است که مغز این لوله یک ماده است و دورش ماده دیگر یک تکهش را بر می داری و تو دست مخلوطش می کنی و می چسبونی .
                            برو چسب فروشی بگو رادیاتور سوراخ شده چسب می خواهم بهتون همین چسبو میده(به احتمال خیلی زیاد)

اما هیچ چیزی جوش نمیشه .

برای جوشکاری گازی هم کاربید یا استیلن مناسب نیست بهتره با هیدورژن و اکسیژن جوشکاری بشه از مفتول و فلاکس مخصوص هم بهتره استفاده بشه .

شنیدم با دستگاه جوش های دی سی هم میشه آلومینیوم را جوش داد اما قطر فلزتون اگر کم باشه شدنی نیست.

البته با co2هم میشه آلومینیوم را جوش بدهید و ارزون تر هم هست اما باید قرقرش پیدا بشه
                            خیلی ممنون
                            اومدم به جای یکیش از این کارتن پلاستها استفاده کردم
                            فعلا که گرفته و کارم راه افتاد
                            ولی خیلی خشکه میترسم جا ب جاش کنم!

چسب جالبیه
                            اسم دقیقشو نمیدونین؟

من به جوشکارا اطمینان ندارم!!!!!
                            کلی ناز میکنن بعدم خرابکاری میکنن میره دنبال کارش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                              خیلی ممنون
                              اومدم به جای یکیش از این کارتن پلاستها استفاده کردم
                              فعلا که گرفته و کارم راه افتاد
                              ولی خیلی خشکه میترسم جا ب جاش کنم!

چسب جالبیه
                              اسم دقیقشو نمیدونین؟

من به جوشکارا اطمینان ندارم!!!!!
                              کلی ناز میکنن بعدم خرابکاری میکنن میره دنبال کارش
                              نه اسمشو نمی دونم اما به فروشنده بگید چسب دوقلو خمیری برای رادیاتور اگر داشته باشه بهتون میده .اگر اصفهان هستید براتون آدرس pmکنم
                              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X