اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تریگر کردن گیت تریستور با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تریگر کردن گیت تریستور با میکرو

نمیدونم چرا پست "سوال درباره یه برنامه میکرو" قفل شد و دیگه نمیتونم بهش جواب بدم واسه همین یه پست جدید باز کردم و دوباره سوالمو توش مطرح کردم.
    سوالی که پرسیده بودم این بود:
    تو مدار زیر من واسه میکرو برنامه نوشتم که هروقت آشکار ساز عبور از صفر فعال شد بعد از گذشت یه زمانی توی خروجی های میکرو (2 خروجی) یه پالسی داشته باشم. این کار توی پروتئوس به خوبی جواب میده. وقتی تو عمل هم می بندمش قسمت آشکار ساز هم درست کار میکنه ولی خروجی میکرو پالس های درستی نمیده یعنی اگه مثلا قراره هر 10 میلی ثانیه یه پالس بده این زمان درست نیست و مثلا یه بار 3 میلی ثانیه و یه بار 7 میلی ثانیه و... میده. و روی اسیلوسکوپ موج حرکت میکنه.
    امیدوارم منظورم رو تونسته باشم رسونده باشم.
    من از کریستال استفاده نکردم و تنظیمات فیوز بیت ها رو هم نمیدونم چی به چیه؟ اگه فکر میکنید دلیلش این هاست بهم بگید چیکار کنم.
    بازم اگه جاییش مبهم بود بگید تا بهتون بگم.
    این شکل مدار:

اینم شکل موج:

آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

پاسخ : مشکل در برنامه میکرو

و اما درباره سوال دوستان عزیزم امیر افشار نوری و آقای quark باید بگم که از تایمر استفاده کردم اینم قسمتی از برنامش:

interrupt [EXT_INT0] void ext_int0_isr(void)
    {
    z=1; // har palse oboor az sefr z ra 1 karde va varede timer mishavad.
    }

interrupt [TIM2_OVF] void timer2_ovf_isr(void)
    {
    fire=90;
    if(z==1)
    {
    TCNT2=0xca; // timer zamane 54us ra tolid mikonad.
    x++; // har x barabar ba 1 daraje mibashad.
    if(x==fire) // agar meghdare x barabar ba zavieye atash shod yek pulse be arze 10us tolid mikonad.
    {
    PORTC.2=1;
    delay_us(10);
    PORTC=0x00;
    }

if(x==fire+180)
    {
    PORTC.3=1;
    delay_us(10);
    PORTC=0x00;
    z=0; // ba sefr kardane z halghe montazere pulse oboor az sefre badi mishavad.
    x=0;
    }

}
    }

فرکانس میکرو هم 8 مگاهرتزه
    واسه توضیح بیشتر هم باید بگم که خروجی میکرو برای تعیین زاویه آتش یه تریستور به کار میره
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...

دیدگاه

اگه صد بار دیگه هم تاپیک ایجاد کنید بنده قفلش میآ‌کنم.اسم تاپیک تون مشکل داره
      قبل از فعالیت در انجمن قوانین رو بخونید تا مرتکب تخلف نشید که بعدش تاپیکتون قفل یا حذف بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
        اگه صد بار دیگه هم تاپیک ایجاد کنید بنده قفلش میآ‌کنم.اسم تاپیک تون مشکل داره
        قبل از فعالیت در انجمن قوانین رو بخونید تا مرتکب تخلف نشید که بعدش تاپیکتون قفل یا حذف بشه
        باشه دوست عزیز چرا شاکی میشید؟
        نمی دونستم
        الان خوبه؟ عوضش کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X