اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان قطع شدن یا مشغول بودن خط تلفن طرف مقابل را تشخیص داد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان قطع شدن یا مشغول بودن خط تلفن طرف مقابل را تشخیص داد

من میخواستم بپرسم چگونه می توان قطع شدن یا مشغول بودن خط تلفن رو مشخص کرد و مدار شو برام قرار بدید کنید
    [img width=67 height=100]http://dc365.4shared.com/img/pGCA8eEE/30607875402595991224.jpg[/img]
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

پاسخ : چگونه می توان قطع شدن یا مشغول بودن خط تلفن طرف مقابل را تشخیص داد

فک کنم بشه با اندازه گیری فاصله بوقهای مشغولی و بوق آزاد بشه اونا رو تشخیص داد.یه برنامه نویسی ساده هم میخواد. :smile:
    زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

ممنون که جواب دادی ولی یه مشکلی هست اونم اینه که فرکانس و فاصله زمانی سرویس دهنه ها باهم فرق میکنه اگه بشه از راه سخت افزاری درست کرد خیلی خوب میشه
      [img width=67 height=100]http://dc365.4shared.com/img/pGCA8eEE/30607875402595991224.jpg[/img]
      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

سلام
        من دقیقا متوجه منظور سوالتون نمی شم دو بار هم پستتون رو به صورت اتفاقی باز کردم اما چون متوجه نشدم از پاسخ دادن غلط یا مبهم خودداری کردم ، اگر امکانش هست سوالتون رو بهتر مطرح کنین که ان شالله اگر بتونم به نحوی کمکتون کرده باشم
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kazemihossein33
          ممنون که جواب دادی ولی یه مشکلی هست اونم اینه که فرکانس و فاصله زمانی سرویس دهنه ها باهم فرق میکنه اگه بشه از راه سخت افزاری درست کرد خیلی خوب میشه
          راهنمایی در حد ایده اینه که شکل موج بوقو یکسو کنی در نتیجه برای بوق اشغال تعدادی پالس و برای بوق آزاد فقط یک پالس خواهد بود
          برای تشخیص هم خروجیو بده به یک مونو استابل ری تریگرابل(reteriggerable) در نتیجه در خروجی مونو استابل به ازای بوق ازاد پالس کوتاه و به ازای بوق اشغال پالس بلند خواهد بود

دیدگاه

سلام
            اگر تنها خواستتون شناسایی آزاد یا مشغول بودن خط هست راه ساده ای وجود داره

در هنگام اشغالی خط ، ولتاژ خط 8-12 ولت دی سی هست
            در هنگام زنگ خوردن ولتاژی بین 100 تا 145 ولت
            در هنگام آزاد بدون خط ولتاژ خط 45-48 ولت دی سی

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

شرمنده که سوآلم رو مبهم پرسیدم ، من یه مدار با mt8870 ساختم و در حد مطلوب کار میکنه زمانی که با یه خط تلفن دیگه به مدار زنگ میزنم مدار می تونه خط تلفن رو اشغال کنه و یه خروجی رو فعال کنه زمانی که گوشی رو قطع میکنم مدار من نمیتونه تشخیس بده که خط تلفن قطع یا وصل اگه این مشکل رو میشه به کمک یه مدار سخت افزاری حل کرد اون مدار رو برام قرار بدید یا اگه میشه به کمک نرمافزاری مشکل مدار رو کل کرد برنامشو قرار بدید
              من با avr و به زبان سی با کامپایلر کدویژن برنامه نویسی میکنم

دیدگاه

ولتاژ DC یا همان ولتاژ ثابت 40 ولت حذف می شود سپس با توجه به این نکته که سیگنال AC از خازن عبور می کند با قرار دادن پل دیودی بعد از خازن و همچنین یک خا

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

گر بخواهیم به میکرو وصل نماییم میکرو در اولین فرصت میسوزد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

گر بخواهیم به میکرو وصل نماییم میکرو در اولین فرصت میسوزد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X