ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 60
    2012/07/21
    834
    26

راه اندازي Ethernet

سلام خدمت دوستان و اساتيد
    چندين ساله كه از مطالب تخصصي در سايتهاي مفيد ايراني استفاده مي كنم ولي تا حالا خودم فعاليت مجازي نداشتم. ارتباطاتتم بيشتر رو در روست. كارِآ*خيلي آدما رو راه انداختم و به اصلاح ذكات علمم رو خيلي بشتر از حد لازم پرداختم!
    الآن چند ماهه كه كارم بسيار گيره يه پروژه ست و كسي هم پيدا نشده كه كمكم كنه. مطالب مرتبط توي سايت هم كمكي به من نكرد. موضوع رو اينجا در ميون مي گذارم، شايد شماها بتونيد كمكي بكنيد؛

چند تا برد براي LPC1768 و LPC1769 زدم و خوب كار مي كنند. همه چي درسته،آ* الا Ethernet. مثالهاي NXP واقعاً برام مفيد بودن، ولي مثال Easyweb چند ماه از وقت من رو تلف كرده!
    از سخت افزار شروع مي كنم كه آي سيِ واسط فيزيكي رو DP83848 گذاشتم،آ* درست عينِ شماتيك MCB1700. سفارشِ از خارج دادم چند تا ازش اُوردن و همه شونو زدم تركوندم! به طرز غريبي داغ مي شد و VCCش به GND اتصال كوتاه مي شد! يا مثلاً يه پايه اي كه ورودي بود (مثلاً Power-Down) كه بايد با يه مقاومتِ معمولي راحت Pull-up بشه،آ* با يه مقاومتِآ* زير 100 اهم همچنان ولتاژش نزديك صفر بود (يعني اينجوري حدود 33mA جريان مي كشيد). بگذريم. اين مسئله جاش اينجا نيست.

بي خيالِآ* اين آي سي شدم،آ* كارم رو با يه بردِ ديگه با آي سي فيزيكي DM9161A از سر گرفتم. اين آي سي از بعضي لحاظ بهتر از DP83848 اِ. ولي خوب،آ* اين يكي هم درست كار نكرد :sad: سخت افزار رو بارها بازنگري و اصلاح كردم. كدهاي برنامه رو كامل خوندم. تك تكِ بيتهاي رجيسترهاي دو تا آي سيِآ* بالا رو با هم مقايسه كردم و صد جور ژانگولربازيِ ديگه! اما تنها نتيجه مفيد اينه كه سيگنال 100Base سمتِ كامپيوتر به آي سيِ DM9161 مي رسه (با اسيلوسكوپ ديدم) و دو تا RXآ* ميكروكنترلر بالا پايين مي ره. ولي عملاً ميكروكنترلر LPC1768 هيچ سيگنالي رو دريافت نمي كنه،آ* هيچ سيگنالي داده اي رو هم به PHYآ* نمي فرسته.
    لازمه بگم كه مديريتِآ* MII درسته؛ يعني سيگنالهاي MDC و MDIO به درستي كار مي كنند و رجيسترهاي PHY به درستي نوشته و خونده ميشه. مد كاري طبعاً RMII اِ بقيه چيزها هم طبق اطلاعات NXP و DAVICOM.
    به كانكتور RJ45 هم شك دارم. از RJ000002 جوان الك استفاده كردم و به نظرم اگه بتونم از آي سيِ فيلترِآ* جداگانه و كانكتور استاندارد RJ45 استفاده كنم بهتره. منتها آي سي فيلتر پيدا نكردم هنوز. اگه سراغ داريد بگين.
    چند تا كدِآ* مختلف رو روي ميكروكنترلر اجرا كردم. هيچ كدوم فايده اي نداشتند. شماتيك و برد نهايي رو با نمونه بردِآ*آموزشيِآ* چيني (اسمش LPC1768-Mini-DK) منطبق كردم و كدِآ* نمونه اون رو پس از جستجوي فراوان در وبلاگهاي چيني! روش اجرا كردم. بازم بي فايده.

در اسرع وقت شماتيك رو براتون مي فرستم.

حالا، اگر كسي تجربه اي داره براي سخت افزار مبتني بر LPC، و كار بر روي راه اندازي بلوك EMAC اونها، لطفاً براي من بنويسه اينجا.
    متشكرم
    بیایید با Google آشتی کنیم!
    2009/05/15
    766
    5

پاسخ : راه اندازي Ethernet

سلام

منم مثل شما دارم رو اترنت کارم میکنم البته برای LPC2368 و تا حالا هم یه برد زدم اونم برای KS8721 بود که وقتی ای سی بدونه میکرو به کامپیوتر وصل میکردم شبکه برقرار میشد و کامپیوتر میرفت برای شناساسی دستگاه (هر دو ال ای دی رو سوکت RJ45 روی بردم روشن و یک هم چشمک میزد )ولی چون میکرو وصل نبود شناسایی نمیکرد ولی مثال Easyweb رو نتونستم جواب بگیرم

حالاهم رفتم سراغ DP83848 و فردا بردی که اماده کردم رو سفارش میدم والبته شماتیک رو هم از برد MCB2300 برداشتم و با برد MCB1768 هم مقایسه کردم یکی هستند تو دیتاشیت هم که دیدم همه رو درست رفته بود شما بردتون مشکل نداشته که داغ میکرده؟
    سوکت رو هم میتونید از سایت زیر تهیه کنید که استاندارد هست و فیلتر دار والبته سفارش باید بدین من یدونه برای برد قبلی گرفتم 6500 که سوکت برای گیگالن بود و از جمهوری گرفتم ، برای برد جدیدم رو از همین سایت گرفتم. راستی شما ای سی 83848 رو از کجا تهیه کردین؟
    میتونید یه عکس از شماتیک یا پی سی بی بزارین می خوام تا با بردم خودم مقایسه کنم

اینم عکس برد خودم که هنوز نزدم

اینم لینک سایت برای سوکت

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/07/21
    834
    26

آقا وحید عزیز، سلام
    ممنون بخاطر همراهی. ای کاش شماتیک رو می ذاشتی تا ببینیم.
    اینم شماتیکِ من:

PCB ی من خیلی درهم و کوچیکه، فعلاً به کار نمیاد اینجا!
    آی سی ها رو نمی دونم از کجا خریدن! مطمئناً سفارش به یکی از مغازه های جمهوری و خرید از چین

LEDها چشمک می زنن و تو کامپیوتر می نویسه 100Mbps متصل شد. ولی هیچ بسته داده ای از سمتِ میکروکنترلر به کامپیوتر نمیاد. من یه نرم افزار پیدا کردم که آمارِ همۀ ورودی خروجی های شبکه رو می گیره! (به اسمِ کوسه موسه - shark - اینا بود! یادم نی الآن!). دیدم که کامپیوتر به IP ی 192.168.0.255 داده می فرسته. خودم هم Ping کردمش که یه بسته داده رو Broadcast می کنه به سمت IP مقصد. اگه ارتباطات سخت افزاریِ شبکه درست باشه، Ping حتماً می رسه به مقصد. ولی تو بردِ من داده ای توسط میکروکنترلر دریافت نمی شه. رو پایه های RX0-1 میکروکنترلر (مربوط به EMAC) سیگنال هست، ولی میکرو جواب نمی ده بهش. TX0-1 میکرو خروجی نداره.

سوکت RJ45 با فیلتر و بدونِ LED خریدم امروز، 1000 تومن!!
    راستی، چطوری میشه به طور غیر مجازی از کویر الکترونیک خرید کرد؟!!

خوب، در موردِ شما، امیدوارم Ethernet به درستی راه بیافته. اگه راه افتاد فوتی کوزه گریش رو به منم بگید حتما! :smile:
    2009/05/15
    766
    5

این شماتیک منه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

شماتیک شما با باله من هیچ فرقی نمیکنه
    فکر میکنم کار خاصی باید انجام بدیم تا میکرو دیتا ارسال کنه برد قبلیم رو وقتی به میکرو وصل میکنم چراغ های سوکت الا روشن نمیشه چرا نمیدونم شما هم این این طوری میگید احتمالا اگه من بزنم با همشن مشکل مواجه شم

در مورد خرید از اون سایت هم خود فروشگاه تو یزد هست و کاری نمیشه کرد برای تو کمتر از 48 ساعت رسید دستم قیمت ها فوق العاده خوبه

شما اون سوکت رو از کجا 1000 تومن خریدید؟
    2012/07/21
    834
    26

PCB شما هم که عین مالِ من بود.
    سوکت رو از زیرزمینِ توکل خریدم. تقریباً همه مغازه ها همچین سوکتِ RJ45 رو دارن و زیرِ 2000 تومن می فروشند، ولی خودشون نمی دونن چیه! جوان الک و کویر و این مغازه ها چون می دونن چیه، قیمت رو دو سه برابر می کنن و مشتری هم می خره!

من دارم یه بردِ کوچیک برای Ethernet می زنم دوباره. این بار با رعایت کامل مواردی مثل زمینهای آنالوگ و دیجیتال، تغذیه های آنالوگ و دیجیتال و Decouple کردن اونها، طول یکسان برای سیمهای RX+- و TX+-، طول یکسان سیگنالِ 50MHz (یه سمتِ میکروکنترلر و PHY) و غیره.

یه موردِ دیگه اینکه، اگه بشه Ethernet رو با 10Mbps هم راه بندازیم کافیه ها! قرار نیست سرور به پا کنیم توی میکروکنترلر! یکی دو تا بسته داده بفرسته و بگیره کافیه به جان خودم! امروز تلاش کردم تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر رو کردم 10Mbps، و به زور PHY رو بردم تو مد 10Mbps FD ولی این بار اصلاً علامت کامپیوترها هم درست نشد این گوشه! هیچی.

شما لطف کن خبر بده به من که بردت به کجا رسید. مونتاژ کردی و جواب گرفتی حتماً به من بگو

ما منتظریم...
    2009/05/15
    766
    5

من دارم یه بردِ کوچیک برای Ethernet می زنم دوباره. این بار با رعایت کامل مواردی مثل زمینهای آنالوگ و دیجیتال، تغذیه های آنالوگ و دیجیتال و Decouple کردن اونها، طول یکسان برای سیمهای RX+- و TX+-، طول یکسان سیگنالِ 50MHz (یه سمتِ میکروکنترلر و PHY) و غیره.
    شما مطمئن هستید که هیچین کار هایی رو باید برای DP83848 کرد؟ من دیتاشیت DP83848 و KS8721 رو دیدم همچین چیزی نگفته بودند مخصوصا زمین انالوگ و دیجیتال و فقط تو دیتا شیت DM9161 دیدم که این طوری بود و خیلی ای سی مضخرفی هم هست

2012/07/21
    834
    26

توجه به موارد آنالوگ-دیجیتال و سیمهای فرکانس بالا تو هر کارِ طراحی برد بطور ضمنی باید رعایت بشه. نگران نباش، من این برد جدید رو برای DM9161 زدم، نه DP83848. بردِ من دو روز دیگه آماده س. نتیجه رو می نویسم اینجا. شما خبری از بردت نشد که...
    2009/05/15
    766
    5

برد فردا انشاالله میاد دستم...

راستی DM9161 برا میکرو های اتمل هست یعنی با اونها بیشتر سازگاری داره
    2009/05/15
    766
    5

مبارکه به سلامتی بعد از کلی خرج کردن و لحیم و... این برد اصلا جواب نـــــــــــــداد!!!!! :angry: :angry: :angry:
    باز دمش گرم برد قبلی یه اتصال 100 مگ میداد این برد اینم هم نداد

فقط موقعی که دادم ای سی رو لحیم کنن برام یارو لحیم کرد بار اول ولی اشتباه لحیم کرد بعد گفتم ای سی رو جدا کنه و درست لحیم کنه که این کارو کرد برام ، احتمال داره ای سی در حین لحیم کاری (با هیتر لحیم کرد )بار دوم سوخته باشه؟؟؟؟ برد 250 میلی جریان میکشه

تو تهران جایی هست که DP83848 رو داشته باشه؟
    2012/07/21
    834
    26

جریانِ این برد به طور متوسط 100-150 میلی آمپره. تمام Pull-upها و Pull-down ها رو بررسی کن. احتمالِ سوختنِ آی سی کمه. ولی در کل جواب گرفتن از سخت افزارش خیلی مشکله. به این راحتی نیست که بردهای آماده رو بچه ها روشن کنن و ماشاللاه Easyweb رو روش اجرا کنن و بَه بَه و چَه چَه کنن!

نندازش دور. روش کار کن. همچنان جا داره.
    فکر نمی کنم تو ایران باشه آی سی. باید سفارش بدی از چین بیاد. 10-12 روزه میرسه دستت.

من فردا DM9161 رو تست می کنم. البته چشمم آب نمی خوره! ولی خوب دیگه، چه کنیم...
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 60