اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اتصال LCD به MEGA32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    یک ال سی دی 16 * 2 با بک لایت رو به مگا 32 وصل کردم ولی عمل نمیکنه کلیه پینهاشو هم درست وصل کردم و درست هم کانفیگور شده . به نظر شما مشکل میتونه از چی باشه ؟ ؟ آیا نکته خاصی وجود داره که ممکنه من چشم پوشی کرده باشم ؟ ؟
    ممنون

Re: مشکل در اتصال LCD به MEGA32

نوشته اصلی توسط alinasseri
    سلام
    یک ال سی دی 16 * 2 با بک لایت رو به مگا 32 وصل کردم ولی عمل نمیکنه کلیه پی نهاشو هم درست وصل کردم و درست هم کانفی گور شده . به نظر شما مشکل می ;تونه از چی باشه ؟ ؟ آیا نکته خاصی وجود داره که ممکنه من چشم پوشی کرده باشم ؟ ؟
    ممنون
    سلام
    کلیx+ shif
    زدم تا فهمیدم متن چیه:roll:
    اگه برنامه رو بدین شاِ ید بتونم کمکتون کنم

دیدگاه

مشکل LCD

با []سلام
      من این مشکل اون روزایی که اول LCD گرفتم داشتم
      با توجه به این که گفتی تمام چیزا رو چک کردی من میگم که اگه یه LED های داخل LCD ولتاژ ندادی و روشن نباشه LCD کار نمیکنه و فقط پیکسل تنها داری اینجوری هست یا نه ؟

: HTTP:WWW.JAZZAB.150M.COM

دیدگاه

رفع عیب

سلام دوست عزیزم.احتمالا شما پایه های LCD را با روغن لحیم کرده اید روغن را از بین پایه ها پاک کنید.این روغن در فرکانسهای بالا مشکل ایجاد میکند.در ضمن یادتان باشد LCD 16*2 دارای 16 پایه است و دو پایه از شکل های داخل کتاب بیشتر دارید.دوباره پایه ها راچک کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیزم.احتمالا شما پایه های LCD را با روغن لحیم کرده اید روغن را از بین پایه ها پاک کنید.این روغن در فرکانسهای بالا مشکل ایجاد میکند.در ضمن یادتان باشد LCD 16*2 دارای 16 پایه است و دو پایه از شکل های داخل کتاب بیشتر دارید.دوباره پایه ها راچک کنید.
          دايا چگونه زيستن را به من بياموز خود چگونه مردن را خواهم آموخت.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            شاید بعضی از پورتهای میکرو خراب شده . یک برنامه ایجاد پالس بنویس و به همه پورتها بفرست تا ببینی سالم هستند یا نه.
            در صورت خراب بودن تعدادی از پایه ها می توانی از بقیه که سالم هستند استفاده کنی.
            دانش آموزید تا سبب شرافت و رتبه شما گردد.

امام علی علیه السلام

دیدگاه

پاسخ : رفع عیب

نوشته اصلی توسط elias
              با سلام خدمت دوستان عزیز
              من هم دقیقا همین مشگل رو دارم
              ظاهرا همه چیز درسته حتی شبیه سازی پروتئوس هم درست کار می کنه
              الان LCDفقط 8 خانه اش فقط روشن میشه
              پایه ها با هم از طریق لحیم اتصال ندارن
              واقعا نمیدونم چه مشگلی وجود داره

دیدگاه

پاسخ : مشکل در اتصال LCD به MEGA32

سلام دوستان
                این مورد رو چک کنید به احتمال قوی مشکل تون حل میشه
                چون کنترلر lcd در مقایسه با میکرو کند هستش در هنگام شروع به کار میکرو باید شما توسط مدار ریست ( همون مقاومت و خازن سری که به پایه rst میکرو وصل میشه
                میکرو رو به مدت زمان نسبتاً طولانی در حالت ریست نگه دارید تا ال سی دی بتونه خودش رو پیدا کنه مثلاً از مقاومت 8.2 کیلو و خازن 100 میکرو برای تست استفاده کنی
                د در این حالت در هنگام شرو ع به کار مدار میکرو حدود یک ثانیه ( دقیقاً 820 میلی ثانیه ) تو حالت ریست میمونه و تو این مدت هم ال سی دی خودش رو پیدا میکنه و مدار
                شما درست کار میکنه ( راستی تو برنامه تون هم تاخیر مناسب برای عمکلرد ال سی دی در نظر بگیرید یا از روش اصولی تر چک کردن پرچم مشغولی استفاده کنید )
                از ماست که بر ماست !

دیدگاه

اینم شماتیک

از ماست که بر ماست !

دیدگاه

با سلام
                    از توجه و کمکتون ممنونم

دیدگاه

سلام
                      دوست عزیز اقا یا خانم 30na30
                      این رفتار شما اصلا درست نیست
                      شما دارید تمام تاپیک ها رو ورق میزنید و در هر کدام یک تبلیغ از سایت مورد نظرتون رو قرار میدید .
                      اگر توانایی پاسخ دارید دوست داریم از معلومات شما در همین سایت استفاده کنیم .

...

در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                      در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                      که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                      آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

دوست عزیز شما باید هنگام پروگرام کردن میکرو فیوز بیت j-tag را یک کنی.
                        اینکارو کن احتمال زیاد درست میشه.
                        فقط احتیاط کن اشتباه فیوز بیت را رایت نکنی.
                        زیباترین لحظات را کسی به تو هدیه میدهد که بدترین لحظات را از تو بگیرد

دیدگاه

سلام
                          من چن روز پیش یه ال سی دی جدید خریدم آوردم خونه هر چقدر تستش کردم روشن نشد بردمش روی برد فروشنده که تو ویترین گذاشته بود کار کرد :eek:
                          تا حالا با ال سی دی مشکل نداشتم نمیدونم واسه چی این این طوری هستش؟ oo: oo:
                          صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

سلام
                            اول باید از مسئولین سایت تشکر کنم
                            انشا الله دیگه از این موارد نبینیم .

اما در مورد lcd
                            شما پایه های 7 تا 10 lcd رو چی کار میکنید ؟
                            من با چنتا از lcd ها قبلا کار کردم خودم هم نمیدونم چرا اما هیچ کدوم رو پایه های 7 تا 10 رو به زمین وصل نکردم جواب داد . اما در یه مورد هر کاری کردم جواب نداد تا اینکه اونا رو به زمین وصل کردم . البته معمولا همه همین کارو میکنند اگه انجام ندادید اینم یه تست کنید .

در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                            در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                            که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                            آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

با سلام به همه دوستان عزیز.
                              من چن روز پیش یه ال سی دی جدید خریدم آوردم خونه هر چقدر تستش کردم روشن نشد بردمش روی برد فروشنده که تو ویترین گذاشته بود کار کرد
                              تا حالا با ال سی دی مشکل نداشتم نمیدونم واسه چی این این طوری هستش؟
                              دوست عزیز اگه lcd رو به پورت c وصل کرده اید ؛ لطفا jtag را غیر فعال نمایید و یا از پورت دیگری برای اتصال lcd استفاده کنید.
                              موفق و پیروز باشید. :bye :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X