اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یه دستگاه تراش چوب (دعوت به همکاری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یه دستگاه تراش چوب (دعوت به همکاری)

شاید جای این تاپیک در بخش CNC نباشه ولی به هرحال فکر کردم اگه کسی بتونه این کار رو انجام بده حتما دوستانی هستند که در زمینه سی ان سی تجربه ساخت دارند چون این دستگاه بسیار ساده هست فقط bearing دو محوره داره که در محور X/Y حرکت میکنن و یه موتور و شاسی که کار روش بسته میشه. اگه از دوستان کسی توانایی ساخت چنین دستگاه تراشی رو داره برآورد هزینه کنه و بهم بگه یا اگه میتونه راهنمایی بکنه خیلی ممنون میشم

این دستگاه برای تراش هورن (قیف) چوبی استفاده میشه. یه سری عکس از دستگاه میزام:

<a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
    فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

پاسخ : ساخت یه دستگاه تراش چوب (دعوت به همکاری)

خودت بساز !
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
      خودت بساز !
      راستش خودم جوشکاری بلدم انواع و اقسام ابزار هم دارم. ولی خب راهنمایی میخوام در مورد موتور/بلبرینگ ها/بیرینگ ها که چی بگیرم از کجا بگیرم :agree:
      <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های

</a>

دیدگاه

با آقای طراح مشورت کن !
        یه پیغام خصوصی بهش بده و آدرس تاپیکت رو هم بهش بده !
        خیلی می تونه کمکت کنه و واقعا با سواده !
        ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
          با آقای طراح مشورت کن !
          یه پیغام خصوصی بهش بده و آدرس تاپیکت رو هم بهش بده !
          خیلی می تونه کمکت کنه و واقعا با سواده !
          خیلی ممنون دوست گرامی. حتما اینکارو میکنم. فکر نمیکنم ساخت چنین دستگاهی خیلی سخت باشه چون کاملا منوال هست و کنترل ماشینی نداره

</a>

دیدگاه

این طوری که توی عکسها پیدا هست احتمالا برای حرکت روی محورهای افقی و عمودی از هیدرولیک استفاده شده البته این کار را میشه با دوتا سرو موتور قدرتمند به صورت دقیقتر انجام داد اون موتوری هم که میچرخه یه دونه الکترو موتور هست (یه چیزایی تو مایه های موتور کولر ولی قوی تر) /بلبرینگ رو نمیدونم برای چی می خواهید اصلا من دلیلی برای استفاده بلبرینگ نمیبینم
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
              این طوری که توی عکسها پیدا هست احتمالا برای حرکت روی محورهای افقی و عمودی از هیدرولیک استفاده شده البته این کار را میشه با دوتا سرو موتور قدرتمند به صورت دقیقتر انجام داد اون موتوری هم که میچرخه یه دونه الکترو موتور هست (یه چیزایی تو مایه های موتور کولر ولی قوی تر) /بلبرینگ رو نمیدونم برای چی می خواهید اصلا من دلیلی برای استفاده بلبرینگ نمیبینم
              خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
              راستش این دستگاه بسیار ساده تر از چیزیه که به نظر میرسه. اصلا هیدرولیکی در کار نیست. حرکت تیغه کاملا بصورت دستی انجام میشه. فقط یه محور لغزان (بیرینگ) در محور X داره و یه محور برای Y... یه میله هدایتگر داره که روی الگو میافته و حرکت تیغه رو کنترل میکنه. خیلی ساده. به این تصویر نگاه کنید کاملا مشخصه:

</a>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user890
                خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
                راستش این دستگاه بسیار ساده تر از چیزیه که به نظر میرسه. اصلا هیدرولیکی در کار نیست. حرکت تیغه کاملا بصورت دستی انجام میشه. فقط یه محور لغزان (بیرینگ) در محور X داره و یه محور برای Y... یه میله هدایتگر داره که روی الگو میافته و حرکت تیغه رو کنترل میکنه. خیلی ساده. به این تصویر نگاه کنید کاملا مشخصه:

بله این عکس برام لود نشده بود oo:
                برای جابجایی تو محور های X و Y به جای استفاده از بیرینگ می تونید از 3 یا 4 تا هرزگرد ساچمه ای استفاده کنید
                هم امادش تو بازار هست هم میتونید خودتون بسازید (فروشگاه روباتیک ها دارند)
                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                  بله این عکس برام لود نشده بود oo:
                  برای جابجایی تو محور های X و Y به جای استفاده از بیرینگ می تونید از 3 یا 4 تا هرزگرد ساچمه ای استفاده کنید
                  هم امادش تو بازار هست هم میتونید خودتون بسازید (فروشگاه روباتیک ها دارند)
                  خیلی ممنون دوست عزیز
                  من نگفتم بلبرینگ من گفتم بیرینگ Bearing :redface: بلبرینگ برای جاهای دیگه گفتم مثل اون فولی هایی که تسمه موتور روش میافته
                  یه جور نوار لغزانه. اطلاع دارید که بصورت آماده از کجا میتونم تهیه کنم؟

</a>

دیدگاه

از ریلهای کشوی میز هم شاید بشه استفاده کرد قفل کلید و یراق فروشها دارند ........راستی این هورنهای چوبی چه فایده ای داره
                    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                    ولتر

دیدگاه

سلام
                      جناب user 890 میخواستم بپرسم برای تراش این هورن باید از چوب ها خاصی استفاده بشه؟ بعد اندازه اون چوب اولیه خیلی باید بزرگ باشه و پیدا کردنش احتمالا سخته!! چجوری اینهارو گیر میارین؟ وزن یه هورن چوبی اخر کار چقدره؟
                      برای پرداخت نهایی چوب و رنگ امیزیش چیکار میکنین؟ عکس نهایی یه هورن چوبی رو دارین؟

دیدگاه

آقای user 890من به نظرم یک مقدار گنگ پیش میره .من به شخصه اول که وارد تاپیک شدم فکر کردم شما این دستگاه را ساختید و حالا می خواهید cncکنید .اما به نظرم شما فقط می خواهید مشابه این دستگاه خراطی را درست کنید .پس بهتر بود تاپیک در جای دیگه انجمن ایجاد می شد.این وسیله cncنیست بلکه یک دستگاه کپی تراش چوبه .به قول خودتون هم چیز خاصی نیست فقط دوتا ریل نیاز دارید که هم می تونید از همین ریل کشو استفاده کنید اگر هم ریل قوی و بدون لرزش نیاز دارید یک سر به فروشندگان وسایل cncبزنید مشابه این ریلها استفاده میشه

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          از ریلهای کشوی میز هم شاید بشه استفاده کرد قفل کلید و یراق فروشها دارند ........راستی این هورنهای چوبی چه فایده ای داره
                          خیلی ممنون از راهنمایی شما
                          برای تجهیزات های-فای استفاده میشه

</a>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            سلام
                            جناب user 890 میخواستم بپرسم برای تراش این هورن باید از چوب ها خاصی استفاده بشه؟ بعد اندازه اون چوب اولیه خیلی باید بزرگ باشه و پیدا کردنش احتمالا سخته!! چجوری اینهارو گیر میارین؟ وزن یه هورن چوبی اخر کار چقدره؟
                            برای پرداخت نهایی چوب و رنگ امیزیش چیکار میکنین؟ عکس نهایی یه هورن چوبی رو دارین؟
                            میشه از MDF استفاده کرد. الان همینی که تو عکس های بالا می بینی ام دی اف هستند که بصورت دایره دایره کنار هم چسبیده شده اند. ساختش کاری نداره. نتیجه نهایی همین هورنی که تراشیدن شدنش رو تو عکس ها دیدید این شده:

ولی میشه از چوب طبیعی هم استفاده کرد که خیلی ارزنده تر میشه و گرونتر ولی من اگه چند نمونه موفق درست کنم حتما برای سیستم نهایی خودم با چوب طبیعی درست میکنم که ارزش بیشتری هم داره. هدف از ساخت هم حل مشکل هورن گرد در ایرانه. و پروژه اول هم آخرین بلندگویی خواهد بود که در زندگیم میسازم برای خودم انتخاب یونیت ها و بلندگوها انجام شده. حتی طراحی هورن ها هم طبق آخرین اصول فیزیک صدا و تئوری هورن ها انجام شده فقط منتظر پیدا کردن راه مناسب برای ساخت هورن ها هستم تا پروژه رو اجرایی کنم. این شکلی خواهد شد:

</a>

دیدگاه

این بساطو که دیدم دلم پارتی خواست :mrgreen:
                              اگه گرفتی خبرمون کن :icon_razz:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X