اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فراخوانی تصویر از sam7s با keil

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فراخوانی تصویر از sam7s با keil

سلام
    من برا پروژه کارشناسیم از برد AT91SAM764 استفاده میکنم که شامل دوربین دیجیتال
    می خواسم بدونم عکسی که با این دوربین گرفتموبا چه دستوری از keil می تونم رو صفحه نمایش بدم
    فقط یه راهنمایی می خوام
    با تشکر

پاسخ : فراخوانی تصویر از sam7s با keil

اول باید بگم هیچ دستوری وجود نداره و باید توابع رو خودتون بنویسید
    بعد بگید که چجوری عکس گرفتید؟ اگه از پایه های دوربین خوندید باید حتما تو یه آرایه ذخیره کرده باشید که بعد نمایش بدید! و کجا میخواید نمایش بدید؟
    www. a r m c e n t e r. o r g

دیدگاه

بله خود بردم ماژول دوربین داره و عکس رو در ram برد ذخیره می کنه
      چه جوری باید توی آرایه ذخیره کنم؟
      می خوام توی مطلب نمایش بدم

دیدگاه

خوب اول بگم بحث رو بیاید همین جا ادامه بدیم و پست قبلی رو حذف کنید.
        اگه دوربین شما اطلاعات عکس رو تو یه رم میریزه پس اول باید ببینید از اون رم چجوری باید بخونید i2c,rs232,parallel,spi؟ بعد فرمت اطلاعات چجوریه r,g,b چجوری تو رم ذخیره شده؟
        بعد باید یه آرایه داخل برنامه میکرو درست کنید که اطلاعات رم ،بیاد توی این آرایه حالا میتونید یه پردازش مختصر تو میکرو، رو عکس که به صورت آرایه داخل میکرو هست انجام بدید.
        حالا اگه میخواید با متلب عکس رو از رو میکرو بخونید راه های زیادی هست مثلا باید محتوای آرایه رو بریزید رو mmc بعد بزنید به pc یا با پورت سریال با یدونه مبدل سریال به usb، برای راحتی بیشتر ، آرایه رو منتقل کنید به یه ماتریس تو متلب که همون عکس شماست
        اگه از مبدل سریال به usb استفاده میکنید تو کامپیوتر این مبدل رو به عنوان یه com جدید میشناسه پس برنامه متلب هم باید از همون COM بخونه یعنی همون ارتباط سریال.

دیدگاه

طیق ص 32 pdf زیر فک می کنم به صورت rgb فقط یه سوال در مورد این ص ازpdf داشتم
          این بیت هایی که اینجا نوشته را چجوری میشه تغییر داد؟
          وقتی آرایه درست کرد چجوری اطلاعات رم رو بریزم توش؟
          http://uplod.ir/wn56w8k68t2j/NRC147.rar.htm
          ممنون

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح بدین اطلاعات رو چجوری از رم خود برد با rs232 بریزم روی آرایه ای توی حافظه میکرو
            فرق داری با اینکه خودمون بخوایم اطلاعات رو بریزیم روی آرایه توی حافظه میکرو؟

دیدگاه

خب حالا بیشتر فهمیدم چی میگید !
              این بورد که شما خریدید یه دوربین داره یه میکرو at91sam7s و یه برد مبدل سریال با usb. البته نه دوربینش به درد image processing میخوره نه میکروش.
              من منظور شما رو از رم نفهمیدم آخه رو این برد که رم نیست. شما میتونید خودتون با یه برد میکرو دیگه یا همین برد این دوربین رو راهش بندازید. خود دوربین که رو این برد هست دیتاشیت داره.
              واسه اتصال این برد با کامیپوتر هم میتونید یا از مبدل که همراهش هست استفاده کنید و به usb بزنید یا مستقیم فیش مخابراتی رو بزنید به پورت com کامپیوتر . در هر دو صورت تو متلب میتونید با دستور خواندن از پورت سریال برنامش رو بنویسید.
              در کل برد خوبی نیست من اگه جای شما بودم بجای خوندن pdf نوآوران pdf دوربین رو میخوندم و خودم یه برنامه با میکرو ،رو برد خودم واسش مینوشتم. این دوربین رو راحت میتونید تو بازار پیدا کنید. اطلاعاتش رو هم به صورت موازی میده که صورتش بیشتر میشه تا سریال.
              حالا به هر حال اگه میخواید تصویر رو با این برد نوآوران ببرید تو متلب خود برد میکرو داره و نیازی به برد میکرو دیگه نیست. فقط با مبدل بزنید به لپتاپ و تو متلب واسش برنامه بنویسید تا اطلاعات رو از com مجازی که برد مبدل احتمالا با ای سی ft232 میسازه بخونید و نمایش بدید و کاری با آرایه ساختن تو میکرو ندارید.
              فقط باید pdf نوآوران رو خوب بخونید تا ببینید با این میکرو روی برد چجوری ارتباط برقرار کنید.
              راستی من تا ۱۰ روز دیگه on نمیشم اگه مشکلی داشتید بعدا بپرسید

دیدگاه

من با برنامه زیر توی متلب سعی کردم باز کنم ولی به fscanf که میرسه نمیدونم چرا نمیتونه چیزی بخونه؟
                راسی با یه نرم افزار که توی cdمحصول هست میشه عکس رو گرفت ونمایش داد
                %-- 5/17/12 7:42 PM --%
                %-- 5/17/12 7:45 PM --%
                clc
                s=serial('COM4&#039
                fopen(s)
                for n=i:1:100
                n
                out=fscanf(s);
                c=str2num(out);
                a(n)=c
                end
                fclose(s)

دیدگاه

تو صفحه 17 یه سری دستور آورده
                  شما اول باید دستور مناسب را براش بفرستید تا برد شورع به ارسال پیکسل ها بکنه

دیدگاه

درسه؟
                    چه جوری بفرسم؟
                    از طریق نرم افزاری که توی cd محصول هس یا از طریق مطلب؟
                    اگه از طریق نرم افزار یعنی من اول با نرم افزار دستورو ارسال کنم بعد تو مطلب اجرا کنم؟
                    یا اگه از طریق متلب؟چطوری؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X