اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش حرفه ای زبانc(حرفه ای ها بیان)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش حرفه ای زبانc(حرفه ای ها بیان)

سلام
    من می خواستم زبان cرو به صورت مبتدی تاحرفه ای شروع کنم ولی منبع خوبی برای یادگیری پیدا نکردم وخواهشا کمکم کنید

برای شروع ساختمان زبان c

در ضمن من آدرسو دیدم برایc++که باcفرق داره ومن میخواهم حرفه ای یاد یگیرم
    در دریای طوفانی با خدا بودن بهتر از ناخدا بودن است

پاسخ : آموزش حرفه ای زبانc(حرفه ای ها بیان)

آقا امیر مسعود ورودت رو تبریک میگم ولی آموزش C نباید اینجا باشه و تازه میتونستین با جستجو به راحتی چندین تاپیک برای آموزش C پیدا کنید! و دیگه اینکه این چیزی که شما پرسیدین اولین روز آموزش یاد داده میشه و نمیدونم کجای اینا به حرفه ای بودن نیاز داره؟!!! لطفا قوانین سایت رو پیش از ایجاد تاپیکهای بعدی مطالعه کنید.
    در نهایت میتونم راهنمایی کنم که به pdfهای داخل این سایت و سایتهای دیگه مراجعه کرده و این مقدمات رو یاد بگیرید و نیز برای سوالات بعدی به تاپیکهای مرتبط مثل http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61135.0 مراجعه کنید.
    پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام
      بعضی از عملگرها شرطی هستن و بعضی دیگر منطقی
      != این عبارت می گه که برابر نباشن و یک عملگر شرطی هست یعنی اگر یه if بنویسین و از این عملگر استفاده کنین موقعی برقرار می شه شرط که دو طرف این عملگر با هم برابر نباشن یعنی

if(5!=6){
      printf("Hello"
      }

در دستور بالا چون 5 با 6 نامساوی هست عبارت hello چاپ می شه

! یک عملگر شرطی نفی هست که همانند بالا اگر == رو تنها به کار برده بودیم یعنی اگر با هم برابر بودن اما وقتی ! رو به = اضافه کردیم یعنی اگر نامساوی بودن

&& عملگر شرطی مثلا and در زبان های دیگر برنامه نویسی یعنی اگر این و چیزی دیگری شرط رو تامین می کردن اجرا بشه

if(5!=6 && 6==6){
      printf("Hello"
      }

عبارت در صورتی Hello رو نشون می ده که 5 نامساوی 6 باشه و 6 مساوی 6 باشه(یعنی همیشه این شرط با این اعداد برقرار هستن)

|| هم همانند && هست و تنها یا رو می گه یعنی اگر در دستور بالا || به جای && استفاده کرده بودیم اگر یکی از شرطها برقرار بود hello رو چاپ می کنه

& عملگر منطقی هست و دقیقا and بر روی بیت ها رو انجام می ده یعنی حاصل 5 & 6 برابر می شه با 4
      | عملگر منطقی هست و بر روی بیت ها عمل or رو انجام می ده یعنی حاصل 5 | 6 برابر می شه با 7
      ~عملگر منطقی هست و بیت ها رو مکمل می کنه یعنی 0 ها رو یک و یک ها رو صفر می کنه.در یک هشت بیتی با مقدار 1 نقیضش می شه 254
      >> عملگر منطقی هست که بیت ها رو به سمت چپ به تعداد عددی که بعد از اون مشخص می شه شیفت می ده یعنی
      x=2<<2
      مقدار x می شه 8
      x=8<<1
      مقدار x می شه 16
      << همانند عملگر بالا در صورتی که بیتها رو به سمت راست شیفت می ده

در زبان C برای راحتی و نوشتن عبارت های زیر معادل اونها استفاده می شه
      x=x+1;
      x=x & 10;
      که معادلشون برابر هست با
      x+=1;
      x&=10;

~ هم که نقیض می کنه
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام

به اولین نوشته بروید موضوع رو کمی تغییر دادم

درجواب آقایahmadpashaeiباشه ولی من اینها رو بلدنبودم وکمی باد گرفتم وتا دو روز دیگه کاملا بصورت متوسط cرو یاد میگیرم شما هم شروع کنید من هم خودمو میرسونم ولی لطفا تاپیک رو تا آخر کار بروید
        در دریای طوفانی با خدا بودن بهتر از ناخدا بودن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
          سلام
          بعضی از عملگرها شرطی هستن و بعضی دیگر منطقی
          != این عبارت می گه که برابر نباشن و یک عملگر شرطی هست یعنی اگر یه if بنویسین و از این عملگر استفاده کنین موقعی برقرار می شه شرط که دو طرف این عملگر با هم برابر نباشن یعنی

if(5!=6){
          printf("Hello"
          }

در دستور بالا چون 5 با 6 نامساوی هست عبارت hello چاپ می شه

! یک عملگر شرطی نفی هست که همانند بالا اگر == رو تنها به کار برده بودیم یعنی اگر با هم برابر بودن اما وقتی ! رو به = اضافه کردیم یعنی اگر نامساوی بودن
          . . .
          آقا رحمت بر امواتت چه جوری میشه به همین آسونی که توضیح دادی بقیه اش را هم یاد بگیریم؟ جزوه ای چیزی نداری؟ :cry2:
          اللّهمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّدِ وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X