ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    2008/09/29
    6,000
    414

دستکاری سیم پیچ راه انداز موتور کولر.

دوستان ما کولرمون توی بالکن هستش و یه بار جریانشو گرفتم 1.5َA روی دور کند بود.( نمیدونم چند اسبه) که اتفاقا" بسرم زد و اتوماتش کردم :icon_razz: خونه بهشت شده.

ولی مشکل اینه که یهو بی هوا روشن میشه و صدای ژ3 ازش میاد بیرون که همه میریم زیر میز بعضی وقتا :icon_razz: چیزی که به ذهن خودم رسید این بود که جریان راه اندازش خیلی بیشتر از گشتاوریه که برای راه اندازی نیاز داره و بیام 2 سر سیم پیچ راه انداز رو بیارم بیرون از موتور و بعد با یه رئوسا یه مقاومت یا هر چی بیام انقدر جریان راه انداز رو کن کنم که گشتاور اولیه کم بشه ولی بتونه موتور رو بچرخونه.

نظر اساتید چیه؟
    2012/03/02
    1,337
    70

پاسخ : دستکاری سیم پیچ راه انداز موتور کولر.

آروین جان پس اون سیم پیچ استارت اولیه رو الکی گذاشتن ؟
    خوب چرا این کارو کنی (تا یادم نرفته بگم که مشکل چیز دیگه است ) اول اون راه اندازو قطع کن ببین با سیم پیچ خودش میچرخه /که خوب نمیچرخه و گیر میکنه . اون جریان اولیه باید باشه وگرنه صدای اولش قطع نمیشه بلکه طولانی میشه
    شاید یه خازن بتونه یه تغییراتی بده ولی اینو بهت اطمینان میدم که باید در کل کار دیگه انجام بدی وبا اونی که گفتی نمیشه
    صدای زیاد از هر چی میتونه باشه
    1-دریچه باز و در زمان روشن کردن به موتور و تسمه نگاه کن / ببین یه هو موتور یه لحظه به سمت پایین کشیده میشه ؟
    2-ببین تسمه سفت نیست . وقتی از دو طرف با یه دست جمعش کنی باید از هر طرف حدود 1 سانت حتما جمع بشه .
    در ضمن با دست وقتی بچرخونی باید روون باشه و زور نخواد . ااگر همیشه هم یه کم صدا میده میتونی یه کم صابون به تسمه بزنی

حالا تا بعد .. شما هم بگو تا یادم بیاد
    2008/09/29
    6,000
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
    آروین جان پس اون سیم پیچ استارت اولیه رو الکی گذاشتن ؟
    خوب چرا این کارو کنی (تا یادم نرفته بگم که مشکل چیز دیگه است ) اول اون راه اندازو قطع کن ببین با سیم پیچ خودش میچرخه /که خوب نمیچرخه و گیر میکنه . اون جریان اولیه باید باشه وگرنه صدای اولش قطع نمیشه بلکه طولانی میشه
    شاید یه خازن بتونه یه تغییراتی بده ولی اینو بهت اطمینان میدم که باید در کل کار دیگه انجام بدی وبا اونی که گفتی نمیشه
    صدای زیاد از هر چی میتونه باشه
    1-دریچه باز و در زمان روشن کردن به موتور و تسمه نگاه کن / ببین یه هو موتور یه لحظه به سمت پایین کشیده میشه ؟
    2-ببین تسمه سفت نیست . وقتی از دو طرف با یه دست جمعش کنی باید از هر طرف حدود 1 سانت حتما جمع بشه .
    در ضمن با دست وقتی بچرخونی باید روون باشه و زور نخواد . ااگر همیشه هم یه کم صدا میده میتونی یه کم صابون به تسمه بزنی

حالا تا بعد .. شما هم بگو تا یادم بیاد

j
    تا اونجایی که من خوندم توی کتابا این سیم پیچ اولیه برای بالا بردن گشتاوره برای استارت اولیه موتور و جوری حساب میشه که بیشترین بار رو روی موتور بتونه راه اندازی کنه. مثلا اگر 1/4 اسب باشه جوری طراحیش میکنن که بار 1/4 اسب رو بتونه راه بندازه همون فعل وداحه. ولی برای کولر فکر کنم نیازی نباشه اینطوری باشه .

هر کار مکانیکی بگی کردم حتی جای موتور رو روی قلتکش عوض کردم ولی نشد که نشد.
    صابون کار درستی نیست. بادست هم میرخونم بد نیست روونه.

مورد یک رو باید چک کنم
    2012/03/02
    1,337
    70

یه چیزی یادم افتاد که خیلی مهمه
    1-چه مدت صدا میده منظورم همون چند ثانیه است ؟
    2- در مورد صدایی که میده توصیفش کن(چه جوری شروع وچه جوری قطع میشه) تا بگم چه کنی
    2008/09/29
    6,000
    414

یه چیزی یادم افتاد که خیلی مهمه
    1-چه مدت صدا میده منظورم همون چند ثانیه است ؟
    2- در مورد صدایی که میده توصیفش کن(چه جوری شروع وچه جوری قطع میشه) تا بگم چه کنی
    1- یک ثانیه
    2- صدا شبیح صدای قرشه و وقتی روشن میشه تا ته خونه شنیده میشه و لامپ ها ضعیف میشه نورش بعضی وقتام 2 بار این صدا رو میده. با یه صدای زور زدن شروع میشه و با یه صدای ووومم تموم میشه. حالا برات صدا شو میزارم
    2008/09/29
    6,000
    414

یادم رفت بگم. توجه کردم وقتی بارون میاد یا اول و آخر فصله ( وقتی که همسایه ها کولراشون خاموشه) این مورد اصلا" پیش نمیاد
    2006/03/03
    42
    2

سلام
    تو اون سیستم اتوماتت کاری کن که کولر با دور تند راه بیفته بعد از یکی دو ثانیه بندازش رو کند... درست میشه... :agree:
    وقتی کوار با دور کند راه اندازی میشه جریان زیادی میکشه... :redface:
    2012/03/02
    1,337
    70

- یک ثانیه
    2- صدا شبیح صدای قرشه و وقتی روشن میشه تا ته خونه شنیده میشه و لامپ ها ضعیف میشه نورش بعضی وقتام 2 بار این صدا رو میده. با یه صدای زور زدن شروع میشه و با یه صدای ووومم تموم میشه. حالا برات صدا شو میزارم
    نه نیاز به صداش نیست . حله گرفتم / پس خیلی زور و جریان میخواد که کم میاره
    یادم رفت بگم. توجه کردم وقتی بارون میاد یا اول و آخر فصله ( وقتی که همسایه ها کولراشون خاموشه) این مورد اصلا" پیش نمیاد
    oo: اصلا ولتاژ برقتون گرفتی ببینی الان چقدره . این به خاطر ضعیف بودن برق یا سیم های برق خونه یا کولر میشه

این صدا 2 تا دلیل میتونه داشته باشه
    1-دیدی پشت موتور پلاتین ها به سمت داخل و وقتی روشن میکنی سرعت گرفتنی با گریز از مرگز از داخل باز میشه و به سمت بیرون میاد ؟ / باید وقتی نگاه میکنی به اونجا روشن کنی و بررسی کنی
    میبینی پلاتین اول به داخلی وصله (پلاتین سیم پیچ گشتاور) و با سرعت گرفتن به رویی که تو دید هست وصل میشه . اگر اون وزنه داخلی که 2 تا فنر هم داره خشک باشه یا میله روتور خشک باشه ،سخت و دیر عقب میاد و صدا تولید میشه (با دست عقب جلو کن ببین روون روون باشه و یه کم روغن کاری کن ) / اگر پلاتین ها هم تنظیم نباشه و ممکنه حتی جفتشون اول وصل باشن که این بدجور جریان میکشه و صدا هم میده .

2- ممکنه فقط از برق باشه و مجبور باشی سیم کلفت تر بکشی
    2008/09/29
    6,000
    414

- یک ثانیه
    نه نیاز به صداش نیست . حله گرفتم / پس خیلی زور و جریان میخواد که کم میاره oo: اصلا ولتاژ برقتون گرفتی ببینی الان چقدره . این به خاطر ضعیف بودن برق یا سیم های برق خونه یا کولر میشه

این صدا 2 تا دلیل میتونه داشته باشه
    1-دیدی پشت موتور پلاتین ها به سمت داخل و وقتی روشن میکنی سرعت گرفتنی با گریز از مرگز از داخل باز میشه و به سمت بیرون میاد ؟ / باید وقتی نگاه میکنی به اونجا روشن کنی و بررسی کنی
    میبینی پلاتین اول به داخلی وصله (پلاتین سیم پیچ گشتاور) و با سرعت گرفتن به رویی که تو دید هست وصل میشه . اگر اون وزنه داخلی که 2 تا فنر هم داره خشک باشه یا میله روتور خشک باشه ،سخت و دیر عقب میاد و صدا تولید میشه (با دست عقب جلو کن ببین روون روون باشه و یه کم روغن کاری کن ) / اگر پلاتین ها هم تنظیم نباشه و ممکنه حتی جفتشون اول وصل باشن که این بدجور جریان میکشه و صدا هم میده .

2- ممکنه فقط از برق باشه و مجبور باشی سیم کلفت تر بکشی
    چک میکنم میگم ممنون .
    2008/09/29
    6,000
    414

والا های ولتاژ جان ولتاژ برق 208 ولته اینجا برا ما.
    اینو تست کردم هیچ تغییری نکرد. مدار کنترولر رو از سر راش برداشتم و یه راست زدمش به برق کولرو ( یعنی رله و سیم اضافه ای سرراش نبود) میخاس صداشو برات بزارم؟ یا فیلم از راه اندازیش؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28