اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دامنه تغییرات ولتاژ بلندگو 8 اهمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دامنه تغییرات ولتاژ بلندگو 8 اهمی

سلام.
    از دوستان کسی می تونه به من کمک کنه؟؟

پروژه ی من اینه : می خوام با یه مبدل دیجیتال به آنالوگ مقادیر دیجیتال رو ( که با میکرو از میکروفن گرفتم و دیجیتال کردم) آنالوگ کنم و صدا رو با بلندگو بشنوم.

حالا سوالام:
    دامنه تغییرات ولتاژ روی بلندگوهای 8 اهمی چه قدره؟
    این تغییرات حول چه ولتاژیه؟ صفر ولت؟
    در مورد میکروفن چطور؟
    برا اتصال میکروفن به میکرو باید تقویت کننده بذارم؟

خواهشا اگه اطلاعاتی دارین، در اختیار من هم بذارین. :smile:

پاسخ : دامنه تغییرات ولتاژ بلندگو 8 اهمی

سلام

دامنه تغییرات بلندگو و میکروفن هم میشه با اسیلوسکپ ببینی اما این تغییرات حول صفر اند ( دامنه و فرکانس متغییر )

دوست عزیز شما باید با اسیلوسکپ دامنه تغییرات میکروفن رو بدست بیاری و مطابق با دیتا شیت ADC میکرویی که دارید ببینید ولتاژ مورد نیاز تامین میشود یا خیر ولی تا اونجایی من اطلاع دارم برای بهتر شدن ورودی باید تقویت انجام شود اما به چه گینی باید بررسی شود (یه پ امپ بذار راحت )
    میکرو های معمولی که با 3.3 ولت کار میکنن تا 2.5 ولت رو راحت به دیجیتال تبدیل میکنن و مشکلی از این نظر نخواهی داشت

در خروجی نیز شما 100% به تقویت کننده نیاز دارید تا هم بلندگو از میکرو ایزوله باشه ( از نظر بارگذاری ) و هم این که بتونی جریان کافی رو برای بلندگو تامین کنی
    ولتاژ دو سر بلندگو بر اساس قدرت بلندگو فرق میکنه ( بلندگو 8اهم 1000 وات داریم ، 8 اهم 0.25 وات هم داریم )
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

یه راه حل ساده و دم دستی هم برای حدس زدن ولناژ اعمالی به دو سر یه بلندگوی کوچیک وجود داره شما فرض کن که این بلندگو به یه lm386 وصله که تغذیه 6 ولتی داره با توجه به آرایش ترانزیستور های خروجی ولتاژ که دو سر بلندگو می افته حداکثر میتونه 6 ولت پیک تو پیک منهای ولتاژ اشباع ترانزستور های خروجی باشه که میشه تقریبا 4 ولت

دیدگاه

با سلام : در مورد افت ولتاژ روی بلندگو علاوه بر نکات دوستان این نکته هم هست که : بوبین بلندگو رفتاری به مانند سلف داره و چون فرکانس های مختلفی به بوبین بلندگو اعمال میشه در نتیجه اهم فرکانسی مطابق با فرکانس خاص - اهم خاصی هم داره

و مثلا در بعضی از فرکانس ها خروجی مدار در واقع روی اهم نزدیک به صفر میافته و افت ولتاژ روی بلندگو پایین میاد

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام، یک بلندگو تا چند ولت میتونه تحمل کنه؟ 5 ولت میتونه؟
          اکثر دستگاه ها 3 ولتی هستند و لی 3 ولت صداش خیلی کمه.
          من موج مربعی صدا خروجی از میکرو را به یک ترانزیستور npn داده ام تا صدا را تقویت کند.
          شما راه حل بهتری دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X