اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی جاگزین برای ISD2560 ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی جاگزین برای ISD2560 ؟؟

چند وقتیه که تولید این نوع آی سی متوقف شده در حالی که من درون دستگاه هام از این آی سی استفاده می کردم . می خواستم بدونم آیا آی سی مشابهی وجود داره که راحت پیدا بشه ؟ اگر نه من چیکار باید بکنم ؟
    ممنون می شم اگر سریع جواب منو بدین

پاسخ : آی سی جاگزین برای ISD2560 ؟؟

سلام مونده به کار شما
    اگه در مدارتون از میکرو استفاده میکنید بهترین روش استفاده از یک کارت حافضه کوچک ارزان است شما با دریافت صوت مینونی با هردقتی که دلت بخاد اونو تبدیل اطلاعات دجیتالی کنی واونو روی کارت ذخیره کنی و مجددا اونو دکود کنی و به صدا گوش بدی فکر کنم هم ارزونتر میشه هم قدرتمند تر اگه خاستی بگو بیشتر توضیح بدم :bye
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام :
      من جدیداً یک آی سی خریدم که هم ارزون تره و هم خیلی راحت تره . خیلی خیلی از ISD250 راحت تره

Apr9600

http://www.ortodoxism.ro/datasheets/aplus/APR9600.pdf

موفق باشید

دیدگاه

سلام.
        پروفسر جان یکم درباره اینی که گفتی توضیح می دی ؟(اصولش را)
        با تشکر...
        موفق و پیروز باشی. :nice:
        زهر است عطاي خلق هر چند كه دوا باشد***حاجت ز كه مي خواهي جايي كه خدا باشد

دیدگاه

سلام دوست من با کمال میل من یادم که زمانی که فوق دیپلم الکترونیک رو تموم کردم تازه کامپیوتر وارد بازار میشد و دو نوع با اسمهای اسپکتروم و کمودور
          خیلی قیامت کرده بودند و مرتب مدلهای جدید و پیشرفته تر اراعه میکردند. من از استادم در این خصوص سوال کردم و ایشان پاسخی که داد همیشه در ظهن من باقی موند اینکه همیشه از امکانات موجود حداکثر استفاده رو ببر :bye به تظر ایشون در آن زمان حداقل در ایران کسی نبود که بتونه یک کمودور 64 رو که ساده ترین نوع کامپیوتر بود تا آخر زیر بار ببره.
          خوب صوت یک سیگنال الکتریکیه و شما میتونید با یک مبدل آنالوگ به دجیتال اونو تبدیل به اطلاعات دجیتالی کرد و به راحتی روی کارت حافظه ذخیره کرد و در هنگام نیاز با روش معکوس و با مبدل دجیتال به آنالوگ به اون صدا گوش کرد کاری که در ام پی تری پلییرها میشه.
          برای اینکار :
          1-شما به مبدل آنالوگ به دجیتال میکرو نیاز داری و لازمه که بتونی با تمام امکانات میکرو کار کنی .
          2- یک تقویت کننده صوتی کیفیت بالا برای تقویت دامنه سیگنال صوتی ( فقط دامنه نیازی به یک تقویت کننده قدرت بالای های فی نیست :angry مثلا با یک ترانزیستور فیت FET یایک پری آمپلیفایر مجتمع هر طور که دوست داری .
          3- یک مدار تبدیل دجیتال به آنالوگ ( که ساخت اون خیلی راحته ودر ضمن آی سی های مجتمع هم برای اینکار هست oo: البته خود میکرو هم میتونه این کارو انجام بده ولی به درد کار ما نمیخوره)
          4-یک تقویت کننده صوتی با قدرت مورد نیاز.

خوب کار به این صورته که شما بعد از تقویت دامنه سیگنال الکتریکی باید اونو به یکی از پایه های مبدل آنالوگ به دجیتال میکرو متصل کنی بعد از طریق نرم افزاری در زمانهای مساوی مرتبا مقدار اونو بخونی ودر حافظه ذخیره کنی
          خوب حالا که صدا ذخیره شد شما باید اطلاعات ذخیره شدرو پشت سرهم در همون زمانهای مساوی که نمونه برداری کردی بخونی واونارو به مبدل دجیتال به آنالوگ بفرستی و صدای ظبط شده آمادست. البته هرچقدر زمانهای نمونه برداری بیشتر باشه کیفیت صدا بالاتره
          البته در عمل به مشگلاتی برمیخوری که فقط در عمل قابل توضیح هستند واگه اینکارو کردی و به مشگلی برخوردی بگو تا کمکت کنم.
          برای ساخت مبدل دجیتال به آنالوگ اگر حداقل هشت پایه از پورتهای میکرو بیکار باشه از مدار زیر استفاده کن

البته هرچقدر مقدار مقاومت ها نزدیکتر انتخاب بشه دقت بالاتره و این مدار در صنعت کاربرد داره و صد در صد عملیه

دیدگاه

سلام.
            ممنون پروفسر عزیز. :applause:
            یک چند تا سوال برام پیش آمده , لطف کن و برام توضیح بده: :angry:
            1-مبدل آنالوگ به دیجیتال 10 بیتی میکرو برای این کار دقتش خوب هست؟(در ضمن هر چی دقتمون بیشتر باشد , آیا کیفیت بهتر است؟مثلا 16 بیتی؟)
            2-عمل تقویت سیگنال ورودی را با چه ضریبی انجام بدیم خوب هست؟(منظورم همون تقویت ولتاژ سیگنال ورودی هست)
            مثلا با یک opamp مثل ca3160 خوبه ؟
            3-برای دیجیتال به آنالوگ از همین روش مقاومتی که گفتی استفاده کنیم بهتر است و یا اینکه مثلا از mc1408 استفاده کنیم؟
            4-در رابطه با برنامه مثلا ما میایم و مقدار دیجیتال ورودی (از مبدل آنالوگ به دیجیتال) را تو یک متغییر می ریزیم و طریقه زمان بندیش چی جوری هست؟
            و بعد مقادیر را در هر سکتور کارت حافظه قرار می دهیم , نه؟
            و موقعی که می خواهیم صدا را پخش کنیم با چه زمان بندی این کار را می کنیم؟
            5-بعد مبدل دیجیتال به آنالوگ هم یک آمپلی فایر می گذاریم , نه؟
            ببخشید انقدر سوال کردم , پروفسور عزیز...
            با تشکر. :nice:
            موفق و پیروز باشی. :applause:

دیدگاه

سلام خوب یقینا شما هرچقدر دقت بالاتری بخای باید بیت های بیشتری رو حرومش کنی ولی من تا حالا عملا چنین کاری رو انجام ندادم ولی کاتا لوگ پلیرها این مراحل رو نشون داده که گفتم.
              من نمیدونم چه حد کیفیتی شما رو راضی میکنه ولی به نظر من با همون هشت بیت شروع کن واگه دیدی خراب کارو گسترش بده.
              یک آمپلی فایر عملیاتی عالیه اما ضریب تقویت بستگی به دامنه ورودی داره .اگه کارت خیلی حساسه دو طبقه تقویت کننده بزار وبعد ضریب تقویت اونارو تنظیم کن.دامنه ورودی استاندارد 707/0 ولته .
              خوب یقینا یک مدار مجتمع بهتره اما پی ال سی اس پنج زیمنس رو دیدم که با همین مقاومتها کار کرده
              شما در زمانهای مساوی دامنه ولت رات اندازه گیری کن ودر همون زمانها هم اونارو بخون هرچقدر این زمانها کوچکتر باشند صدای ایده آل تری خواهی داشت و اگر قدرت زیادی در خروجی نیاز باشه یک تقویت کننده هم میخاد :bye

دیدگاه

سلام پروفسور جان.
                ممنون از جوابت.
                برای همین قسمت که باید در زمانهای مساوی ولتاژ را اندازه گیری کنم و بخونم , درست متوجه نمی شم.
                می شه زحمت بکشی یک مثال بزنی برام؟
                با تشکر فراوان. :applause:
                موفق و پیروز باشی.

دیدگاه

سلام ببین دامنه سیگنال صدا یک ولتاز با دامنه متغیره
                  خوب حداکثر فرکانس صوتی که انسان میشنوه بیشتر از 20 کیلو هرتز نیست
                  یعنی اینکه حداکثر تغییر دا منه صوت میتونه در( 1 تقسیم بر بیست کیلو هرتز ) مدت 50 میکرو ثانیه (البه در حد اکثر فرکانس) تغییر وضعیت بده
                  خوب تا اینجارو که همه میدونیم و فقط برای یاد آوری بود
                  حالا اگه شما مثلا در ثانیه 2000000 مرتبه دامنه سیگنال صوتی رو اندازه بگیری و اونو ثبت کنی بعد اون مقدارارو مجددا کنار هم بزاری به شکل موج اون صدا میرسی درسته.
                  البته از نظر ریاضی اون فرکانس 2 مگا هرتز هم روی صدا مدوله میشه اما گوش ما اونو نمیشنوه. :bye

دیدگاه

سلام پروفسور عزیز.
                    مممنون از توضیحت. :applause: :wow:
                    به نظرت با تایمر و وقفه میکرو این کار را بکنم , خوبه؟
                    با تشکر از تو دوست عزیز. :nice:
                    موفق و موید باشی. :bye

دیدگاه

سلام شما هم همینطور همیشه موفق وسربلند باشی :wow:
                      راستی اگه توخروجی از یک فیلتر پاین گذر مناسب استفاده کنی که فرکانس حاصله از زمانگیری رو ازبین ببره میتونی کیفیت روبالاتر ببری درسته :bye

دیدگاه

سلام
                        خسته نباشید
                        این ic apr9600من هنگ کرد و قتی صداروش ضبط کردم حالا چطور میتونم پیام هارو پاک کن از روش؟
                        و در ضمن پایه strobeش مربوط به چیه؟اگه ممکنه راهنماییم کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X