اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع عیب اسپیکر راک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع عیب اسپیکر راک

سلام دوستان عزیز
    من یه اسپیکر راک دارم که یهو وقتی روشنش میکنم یه صدای خفن میده و خرخر میکنه... و بعد پل دیود اون هم به شدت داغ میکنه و زود فیوز شیشه ای که بعد از پل دیود میسوزه... ترانزیستور های آن دو عدد D1047 و دو عدد هم B817 هستند. اونا رو هم عوض کردم البته به جای B817 مشابه اون یعنی A1941 گذاشتم. که بازم درست نشد. مقاومت های بعد از این ترانزیستور ها که قبل از رله و اسپیکر وجود دارند هم خیلی داغ میشن.(( همینطور هم که گفتم پل دیود هم به شدت داغ میشه))
    منبع تغذیه اونم دوبل 37 ولت هست. بعید میدونم مشکل از منبع تغذیه باشه.

حسابی گیجم کرده. بازم شک دارم به این ترانزیستور های قدرت که نکنه دوباره سوخته باشن. ولی با اومتر هم که امتحان کردم بعید میدونم سوخته باشن. تو این مدار از ترانزیستور هایی مثل c945 یا bc647 هم استفاده شده. به نظر شما عیب مربوط به چی میتونه باشه... ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    ایمیل من
    mohammadzidane105@yahoo.com

پاسخ : رفع عیب اسپیکر راک

سلام
    یه عکس از برد بگذار ...
    ببین ترانزیستورای 5551 9014 9015 و... داغ نمیکنن.
    ترانزیستورای درایور رو چک کن.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اینم عکس مدار ... که البته یه دونه از ترانزیستورهای قدرتش رو مدار نیست و همینطور مقاومت های 3 وات بعد از ترانزیستور ها...

ترانزیستور هاش اکثرا c945 و 9014 هستن. ترانزیستور A733 و B647 .. D667 هم دارد.

منظور از ترانزیستور های درایور کدوما هست !؟
      من احساس میکنم کمی برق داخل اسپیکر ها میره... همونطور که قبلا هم گفتن پل دیود به شدت داغ میکند و همچنین مقاومت های 3 وات قبل از اسپیکر... هیچ اتصال کوتاهی هم در مدار دیده نمیشود...

http://tamim2.persiangig.com/1111.jpg

دیدگاه

منظور از ترانزیستورای درایور همون کوچولوهای جلوی ترانزیستورای قدرت هست و همون 945 9014 و... هستند ببین داغ نمیشن اگر نه با اهمتر چک کن ببین سالمن.
        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

یک بار دیگه تست کردم اینبار صدا داره ولی صداش قوی نیست .. معمولیه ....

وقتی صدا رو زیاد میکنم کمی زر زر میکنه ... و ترانزیستورهای قدرت هم به نظر میرسد یه کم زیاد داغ میشن...
          به نظر شما این مشکل از چی میتونه باشه ؟

دیدگاه

خازن های صافی همون بزرگها رو چک کن ببین مشکلی نداره.
            آیا هر دو کانال همین مشکل رو داره یا یکی.اگر هر دو که مشکل میتونه از قطعی سیم گراند یا هر چیزی باشه اگر یکی باید دنبال مشکل بگردی .
            ورودی امپ رو مستقیم بگیر ببین باز مشکل داره.
            اگر اره ترانزیستورای درایور رو دوباره چک کن.
            ...
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

مدار رو تست کردم...

یه کانالش صداش ضعیفه .. کانال دیگرش رو که به اسپیکر وصل کنم یه صدای خفن میده و پل دیود هم به شدت داغ می کند.

خازن های بزرگ صافی رو هم عوض کردم ولی بازم مشکل حل نشد. ترانزیستور های قدرت هم احتمال زیاد سالم هستن.

با این اوصاف مشک چی میتونه باشه ؟

دیدگاه

تمیم جان مشکل شما همون پل دیود هست که داغ میشه نباید همینطوری داغ بشه پل دیود زمانی داغ میشه که شما از اسپیکرت قدرت بگیری پل دیود سوخته عوض کن ببین چی میشه

دیدگاه

مصطفی درست میگه پل دیود رو عوض کن ببین مشکل حل یشه یا نه اما بازم مدارو چک کن ببین جایی اتصال کوتاه نداره.
                  چند روز پیش یه مدل مکسور 9500 داشتم خروجی ضعیف و بی کیفیتی داشت .
                  مشکل هم از اونجا بود که دو تا از پایه های ترانزیستورای درایورش اتصال کوتاه شده بود
                  (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

این صدای خفن یعنی چه جور صدایی؟؟
                    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

بازم سلام

دوستان مشکل از پل دیو نیست چون وقتی لاین R تنها رو وصل میکنم پل دیود داغ نمیکنه .. فقط صداش ضعیف هست...
                      اما وقتی لاین L رو وصل میکنم پل دیود داغ میکنه... و مثل اینکه برق رفته باشه تو اسپیکر .. یه صدای خرخر داره...

وقتی که ترانزیستور های درایور رو چک کردم متوجه شدم که یکی دو تاشون سوخته...
                      ولی متاسفانه امروز یکی دو تا مغازه رفتم که گیرم نیومد... و گفتن اینا کم گیر میاد...

شما مشابه سراغ دارین برای این ترانزیستور ها ؟؟

B647
                      D667

این ترانزیستور هم هست ولی فکر نکنم سوخته باشم بازم مشابهش رو بدونم بد نیست..

A733

دیدگاه

به جای دو تا اولی میتونی از A1013 و C2383استفاده کنی نباید مشکلی داشته باشی.
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دوستان این همون اسپیکری هست که در موردش صحبت میکنیم...
                          مدار آمپش مشکل داره...

به نظرتون اگه اینو بخوام از مشتری بخرم چند می ارزه ؟ البته اون اسپیکر جفتش الان تو عکس نیست... یکی دیگه هم مثله همین داره .. یعنی کانال R اش.

حالا با توجه به اینکه آمپش دچار مشکله و خرابه به نظر شما چه قیمتی خوبه از مشتری بخرمش !!؟ چند می ارزه ؟

http://tamim2.persiangig.com/234.jpg

دیدگاه

با رزیولیشن کمتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X