اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PIC و ارتباط با USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PIC و ارتباط با USB

از اونجایی که پورت serial حذف شده و باید از طریق پورت USB با کامپیوتر ارتباط برقرار کنیم کسی میدونه با PIC18f4550 که خودش پورت USB روش هست چطوری میشه اینکارو کرد؟ دستورات چطوری انتقال پیدا میکنن و با چه نرم افزاری میشه توی کامپیوتر دریافتش کرد؟ البته اگر متلب نباشه بهتره و یه ActiveX فکر کنم براش باشه

پاسخ : PIC و ارتباط با USB

سلام
    منم ان شالله قصد دارم تا چند وقته دیگه همچین کاری رو انجام بدم اما متاسفانه تا وقت کافی رو نداشتم

فکر کنم این لینک بدردتون بخوره ، توضیحات ، سورسها و موارد لازم به صورت کامل توضیح داده شده ان.

http://www.waitingforfriday.com/inde...18F_USB_device
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام

من به طور کامل با ارتبلط usb ارتباط یرقرار نکردم ولی داخل کتاب میکروکنترلر pic به زبان c نوشته هوار بطحایی با کامپایلر mikro c و یه نرم افزار که داخل Vb نوشته یه کم توضیحح داده
      عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

سلام به همه دوستان :smile:

خیلی جالبه من هم مدتی دارم در این رابطه تحقیق میکنم

من قصد داشتم یک کول دیسک رو با PIC راه اندازی کنم اما بعد از تحقیقات متوجه شدم بهتره ابتدا در کلاس دیکری کار کنم و اول با PC در ارتباط بشم تا به USB مسلط تر بشم و بعد برم سوراغ Mass Storage

خوب من داخل کتاب خانه Microchip Application Libraries توابع و کتاب خانه های زیادی دیدم , اونقدر که نمیدونم باید از کدومشون , چه جوری استفاده کنم

اگه دوستان موافقن , روی این کتاب خانه کار کنیم :nerd:
        نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
        تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

بله

به نظرم موضوع خوبی هست میتونیم با همکاری هم راش بندازیم
          عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

من فکر میکنم اینطوری به نتیجه نرسیم! یکی با بیسیک کار میکنه یکی با سی یکی با Mikrobasic یکی با CCS یکی با ... فکر کنم روش کار اینجا قرار داده بشه و مواد لازم و هر کی بیاد اینجارو به عنوان مرجع استفاده کنه.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان :
              من همه نوع ارتباط یو اس بی کار کردم با اکثر کامپایلرها و البته با سری پیک
              اما خلاصه اینکه برای استفاده از کتابخانه میکروچیپ باید از کامپایلر های خود این شرکت استفاده کنید در کتابخانه جدید میکروچیپ که حدود دو هفته پیش روی سایتش برای دانلود قرار داده شده باید از کامپایلر های سری جدید XC8-XC16-XC32 این شرکت که بر روی محیط MPLABX IDE ورژن 1.20 به بالا باید نصب بشه
              من فایل های آموزشی شرکت CCS رو هم دارم که سورس طرف کامپیوترش به زبان دلفی است
              با micro c pro for pic هم نوع Hid رو راه اندازی کردم اگه خواستید اطلاع بدید فایلهای هر کدوم رو که خواستید براتون بزارم

دیدگاه

سلام دوست عزیز

خوشحال شدم که شما این کار رو انجام دادین

اگر ممکنه کمی راهنمایی کنید

من قصد دارم در پروژم همزمان هم یک کول دیسک رو راه اندازی کنم و هم با PC در ارتباط بشم , من تجربه کار با USB رو ندارم و چندین سوال برای من یه وجود اومده

من نمیدانم دقیقا باید از کدام قسمت کتاب خانه Microchip Application Libraries استفاده کنم :question:

من برای راه اندازی کول دیسک باید در چه کلاسی کار کنم ؟ MSD ؟
                کلاس CDC چیه ؟
                چرا وقتی بعضی از پروژه های آماده که در کلاس MSD هست رو باز میکنم کلا FSIO.C نداره ؟ oo:

آیا با سری 18f که هاست نداره میشه کول دیسک رو راه اندازی کرد ؟

ممنون میشم پاسخ بدین :redface:

دیدگاه

سلام
                  اکثر دوستان تراشه PIC18f4550 رو کار می کنن و پیشنهادم این هست که توضیحات از این تراشه شروع بشه و به تراشه های دیگه این خانواده گسترش پیدا کنه.می شه نحوه راه اندازی پورت usb رو تحت C18 و ادیتور mplab توضیح بدین؟
                  هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

پیشنهاد من PIC18f67j50 هست

مهم ترین دلیل برای این پیشنهاد کتاب خانه میکروچیپ هست , در این کتاب خانه مثال های زیادی برای این تراشه وجود داره و در همه کلاسها , HID , CDC و یا MSD من مثال های کاملی از این خانواده پیدا کردم , اما برای PIC18f4550 مثالی ندیدم

دقت کنید , تا آنجا که من متوجه شدم برای کار با USB در سری 18f باید فایل های لینکر رو تغییر بدیم , این کار دردسر داره , اما اگر از مثال های خود کتاب خانه استفاده کنیم کار خیلی راحته

داخل کتاب خانه مثال یرای PIC18f87j50 هست اما من از PIC18f67j50 استفاده کردم که تنها فرقش تعداد I/O ها ست و اینکه تو بازار گیر میاد

فقط من یه سوالی دارم :question: :cry: :question: من در پوشه USB کتابخانه همه جور پروژه آماده برای کار با USB میبینم , من میدونم که چه جوری باید از هر کدام این پروژه ها استفاده کرد , اما نمیدونم برای راه اندازی یک کول دیسک باید از کدام یک از این پروژه ها استفاده کنم

لطفا اگر کسی فایل هلپ داره ما رو هم مستفیض بفرماید
                    هلپ
                    :read:

دیدگاه

سلام
                      این تاپیک رو مطالعه داشته باشین

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5524#msg385524

دیدگاه

دوست عزیز برای اتصال و راه اندازی فلش دیسک با یو اس بی توسط میکرو ، اولا شما باید میکروتون هاست داشته باشه و OTGO . برای ارتباط با کامپیوتر توسط یو اس بی 2 راه وجود داره :
                        USB HID که نیازی به هیچ درایوری نداره و ساده ترین راه برای ارتباط هست .
                        Bootloader که بسته به کارتون سخت و سخت تر میشه و باید درایور ویندوزش یا ... رو داشته باشین . اما رابط بسیار پیچیده تر و سخت تری هست و با امکانات خارق العاده ! و فقط و فقط هم باید از سورس های خود کمپانی سازنده کامپایلرتون استفاده کنید .
                        در هر صورت کار با یو اس بی بسیار جذاب و گاهی گیج کننده و دارای نکات بسیار زیادی هست . برای هر 2 حالت مثال های زیادی توسط خود کمپانی سازنده کامپایلرتون عرضه شده که در نوع اول بسیار ساده میتونید راه اندازیش کنید .
                        موفق باشید .
                        if all men are the same
                        then
                        why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط josef2600
                          دوست عزیز برای اتصال و راه اندازی فلش دیسک با یو اس بی توسط میکرو ، اولا شما باید میکروتون هاست داشته باشه و OTGO . برای ارتباط با کامپیوتر توسط یو اس بی 2 راه وجود داره :
                          USB HID که نیازی به هیچ درایوری نداره و ساده ترین راه برای ارتباط هست .
                          Bootloader که بسته به کارتون سخت و سخت تر میشه و باید درایور ویندوزش یا ... رو داشته باشین . اما رابط بسیار پیچیده تر و سخت تری هست و با امکانات خارق العاده ! و فقط و فقط هم باید از سورس های خود کمپانی سازنده کامپایلرتون استفاده کنید .
                          در هر صورت کار با یو اس بی بسیار جذاب و گاهی گیج کننده و دارای نکات بسیار زیادی هست . برای هر 2 حالت مثال های زیادی توسط خود کمپانی سازنده کامپایلرتون عرضه شده که در نوع اول بسیار ساده میتونید راه اندازیش کنید .
                          موفق باشید .
                          lممنون از توضیحاتتون

برای ارسال چند بایت به کامپیوتر دیدم از یکی 2 تا مقاومت و خازن استفاده میکنن و میکروی معمولی هم جواب میده شما اطلاعی دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            lممنون از توضیحاتتون

برای ارسال چند بایت به کامپیوتر دیدم از یکی 2 تا مقاومت و خازن استفاده میکنن و میکروی معمولی هم جواب میده شما اطلاعی دارید؟
                            خازن ؟؟؟!! ندیدم !
                            اما مقاومت چرا . حدود 30 اهم سری استفاده میکنن که اگه اتصال کوتاه رخ داد یا جای پایه ها اشتباه بود میکرو نسوزه . البته برای USB .
                            if all men are the same
                            then
                            why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X