اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای رسم نمودار در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای رسم نمودار در متلب

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من برای انجام یک پروژه درسی که باید تا 10 مرداد تحویل دهم نیازمند رسم این شکل ها در متلب هستم ولی حتی یک ذره هم متلب بلد نیستم فقط تونستم نصبش کنم، help اش رو هم خوندم ولی هیچی متوجه نشدم، حتی کسی رو هم پیدا نکردم که اینها رو برام رسم کنه عاجزانه تقاضا دارم اگر می توانید کمکم کنید تا حدودی بتوانیم این شکلها را رسم کنم. پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم
    http://up.vatandownload.com/images/cajtp7aebsp0mme6y8md.jpg

http://up.vatandownload.com/images/7vd6i0zf51k6i41shzzu.jpg

پاسخ : کمک برای رسم نمودار در متلب

سلام

ایناها با cftool کشیده شده.
    x,y رو تو 2 تا ماتریس سطری تو همون command window وارد میکنی، بعد cftool رو(بازم تو command window) میزنی

بقیه ی کارت شامل مشخص کردن اینپوت که همون x,y باشه و اینکه نقاط با چه معادله ای تقریب بخورن و اپلای کردنشه. مثلا معادله خطی باشه، سهمی یا گوسی یا اکسپوتنشیالی و ... باشه که بیشترشون بازم زیر شاخه دارن.

آسونه، نشد بگو که بگم
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

سلام
      خیلی خیلی خیلی ممنونم که برای سوال من وقت گذاشتید و جواب دادید ولی متاسفانه من امروز متلب رو برای اولین بار نصب کردم و متاسفانه هیچی از رسم نمودار و اینها متوجه نمیشم . فرمولی یا چیز خاصی وجود نداره من وارد کنم تقریبا یه همچین شکلی بده بهم... یکم با helpاش کار کردم یه چیزای خیلی کمی متوجه شدم ولی نه در این حد....خیلی شرمندم ولی نمیدونم چکار کنم ....

دیدگاه

یه نگا به cftool مینداختی ازین حرفا نمیزدی

متلب که اومد بالا تایپ کن cftool بدشم اینترو بزن پنجرش باز میشه .بقیه کارشم در حد چنتا کلیک هس

به همون ترتیبی که دکمه ها قرار داره عمل می کنی اول data. x,y رو وارد میکنی و بعد create data set رو میزنی.

بعد میری به fitting و new fit رو میزنی و fit type رو مشخص میکنی (بعدا باز می تونی تغییرش بدی و مناسبش رو انتخاب کنی) بعدم apply و میبینی که یه خط ظاهر شد.

دیدگاه

سلام نمیدونم چطوری از لطف شما سپاسگزاری کنم
          کارهایی که گفتید رو انجام دادم اما وقتی می خوام داده ها رو وارد کنم یا اینکه مقدار xو y رو تعیین کنم هیچ قسمتی فعال نیست مثلا قسمت creat data set یا بخش data x و data y فعال نیست و نمیزاره که هیچ داده ای رو وارد کنم. خودم فکر کردم شاید باید یه چیز اضافه تر هم برای فعال کردن اون قسمت ها نصب کنم...... توروخدا شرمنده من چون تا حالا با این نرم افزار کار نکردم خیلی گیج شدم با اکسل کاملا می تونم انجامش بدم ولی مقالم با متلبه و حتما باید 4 یا تا شکل برا استاد از شبیه سازیم بفرستم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ebaran
            سلام نمیدونم چطوری از لطف شما سپاسگزاری کنم
            خیلی شیک و مجلسی با دکمه ی تشکر

نوشته اصلی توسط ebaran

کارهایی که گفتید رو انجام دادم اما وقتی می خوام داده ها رو وارد کنم یا اینکه مقدار xو y رو تعیین کنم هیچ قسمتی فعال نیست مثلا قسمت creat data set یا بخش data x و data y فعال نیست و نمیزاره که هیچ داده ای رو وارد کنم.
            اول دیتاتو تو command window وارد میکنی دیگه؟ عین همونی که تو بک گراند عکس اول هس؟
            البته ترتیب نداره ولی تا x,y وارد نشن دکمه ی create data set دی اکتیوه!
            ولی من ندیدم کلش دی اکتیو باشه oo:

نوشته اصلی توسط ebaran
            خودم فکر کردم شاید باید یه چیز اضافه تر هم برای فعال کردن اون قسمت ها نصب کنم...... توروخدا شرمنده من
            بگرد یه لایسنس معتبر براش پیدا کن
            ورژن نرم افزارت چیه؟

دیدگاه

سلام
              مرسی از لطف و کمکتون بله مشکل از خود متلب بود و وقتی یکی دیگه نصب کردم درست شد...البته اگر لطف کنید نسخه متلب خودتون رو هم بگید خیلی ممنون میشم. امیدوارم همیشه موفق باشید و سالم

دیدگاه

تو عکسایی که گذاشتم به وضوح مشخصه

7.8.0 ، 2009a

دیدگاه

برای سادگی بیشتر میتونین از دستور plot هم استفاده کنید (فکر کنم زودتر از cftool جواب بده) ، کافیه اطلاعات x و y رو در دو متغیر آرایه ای وارد Command Window کنید و بعد دستور Plot(x,y) رو وارد کنید (y بر حسب x)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamransj
                    برای سادگی بیشتر میتونین از دستور plot هم استفاده کنید (فکر کنم زودتر از cftool جواب بده) ، کافیه اطلاعات x و y رو در دو متغیر آرایه ای وارد Command Window کنید و بعد دستور Plot(x,y) رو وارد کنید (y بر حسب x)
                    حق با دوستمونه، شرمندم :cry:
                    الان دوباره عکسا رو دیدم .نقطه به نقطه رسم شدن

البته اونجوری نمودارا شکستگی نداره و درواقع متوسط گیری شده .یه چیز خوب هم یاد گرفتی :mrgreen:

اگه میخوای با پلات هم بکشی بگو تا بگم چیجوری خشگل میشه کردش، گرچه هلپ هم گویاس

دیدگاه

سلام مرسی دوست خوبم
                      نه شروع کردم دارم متلب می خونم همون جزوه ای که تو سایت بود رو دانلود کردم بهرحال ممنونم از لطف شما
                      امیدوارم کنکور قبول بشید و از سربازی رفتن راحت بشید... :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ebaran
                        سلام مرسی دوست خوبم
                        نه شروع کردم دارم متلب می خونم همون جزوه ای که تو سایت بود رو دانلود کردم بهرحال ممنونم از لطف شما
                        امیدوارم کنکور قبول بشید و از سربازی رفتن راحت بشید... :nerd:
                        خواهش
                        رتبه کنکورم که صفره! به خودم زحمت ندادم کنکور بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X