ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2009/05/21
    تهران
    93
    1

یکسوسار با ورودی متغیر

سلام
    من میخوام یه یکسوساز درست کنم که اگه ورودیش از 220 به 100 یا 150 یا هر مقدار دیگه ای تغییر کرد بازم درست کار کنه. یکسوساز معمولی مثل شکل پایین یه ترانس داره. اما آیا اگه ولتاژ ورودی ترانس کمتر بشه بازم ترانس کار میکنه؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

میشه یکی راهنماییم کنه؟
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...
    2010/11/15
    اصفهان
    1,678
    56

پاسخ : یکسوسار با ورودی متغیر

یکسو ساز یه ورودی داره و یک خروجی از صفر ولت تا ولتاژ کاری دیود ها میشه بهش داد و یکسو کرد

راستش سوالتون مبهم هست بیشتر توصیح بدید
    --------------------------- --------------------------
    2009/05/21
    تهران
    93
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط آقای گـــــــــــــیــــــج (aswhu600 سابق)
    یکسو ساز یه ورودی داره و یک خروجی از صفر ولت تا ولتاژ کاری دیود ها میشه بهش داد و یکسو کرد

راستش سوالتون مبهم هست بیشتر توصیح بدید
    منظورم اینه به یه ترانس 220 به 12 من میتونم ورودی مثلا 150 ولت بدم؟ تا چه حد میتونم ورودی رو کم کنم تا ترانس همچنان کار کنه؟
    آدم ها را بدون اینکه به وجودشان نیاز داشته باشی دوست بدار همانند کاری که خدا در حق تو انجام میدهد...
    2010/11/15
    اصفهان
    1,678
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط afza_saeghe
    منظورم اینه به یه ترانس 220 به 12 من میتونم ورودی مثلا 150 ولت بدم؟ تا چه حد میتونم ورودی رو کم کنم تا ترانس همچنان کار کنه؟
    حالا شد : میشه ورودی ترانس را تا صفر کم کرد ولی یه قانونی هم داره که مثلا اگر ورودی ترانسی که داره با 220 کار میکنه را نصف کردید یعنی 110 دادید توان ترانس هم نصف میشه

یا مثلا وودی را یک چهارم کردید توان خروجی هم یک چهارم میشه

وقتی میگیم توان کم میشه به این معنی که هم ولتاژ خروجی کم میشه و هم جریان کم میشه و در این صورت اصلا به صرفه نیست که همچین کاری را بکنیم
    --------------------------- --------------------------
    2009/05/21
    تهران
    93
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط آقای گـــــــــــــیــــــج (aswhu600 سابق)
    حالا شد : میشه ورودی ترانس را تا صفر کم کرد ولی یه قانونی هم داره که مثلا اگر ورودی ترانسی که داره با 220 کار میکنه را نصف کردید یعنی 110 دادید توان ترانس هم نصف میشه

یا مثلا وودی را یک چهارم کردید توان خروجی هم یک چهارم میشه

وقتی میگیم توان کم میشه به این معنی که هم ولتاژ خروجی کم میشه و هم جریان کم میشه و در این صورت اصلا به صرفه نیست که همچین کاری را بکنیم
    خب چه راه حلی پیشنهاد میدید که من بتونم با تغییر ورودی همچنان یه ولتاژی حدود 12 ولت داشته باشم؟
    2011/04/21
    284
    7

استفاده از ترانس کار معقولانه ای نیست
    شما برای ساخت چنین تغذیه هایی باید از سویچینگ استفاده کنید و جریان المان ها برای حالت حداقل ورودی و ولتاژ را برای حداکثر ورودی طراحی کنیدتا با کاهش و افزایش ولتاژ المان ها آسیب نبینند .
    مدار زیر یکسوساز با مدار دلن گفته می شود که برای دو ورودی 220 و 110 استفاده می شود

http://uplod.ir/r9ytp7a1kbja/rect.pdf.htm
    پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....
    2009/05/21
    تهران
    93
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe.fallah
    استفاده از ترانس کار معقولانه ای نیست
    شما برای ساخت چنین تغذیه هایی باید از سویچینگ استفاده کنید و جریان المان ها برای حالت حداقل ورودی و ولتاژ را برای حداکثر ورودی طراحی کنیدتا با کاهش و افزایش ولتاژ المان ها آسیب نبینند .
    مدار زیر یکسوساز با مدار دلن گفته می شود که برای دو ورودی 220 و 110 استفاده می شود

http://uplod.ir/r9ytp7a1kbja/rect.pdf.htm
    داداش اینجور که متوجه شدم این مدار فقط واسه ولتاژهای 110 و 220 ولت کاربرد داره.
    من یه مدار کاربردی می خوام که ورودی هرچی بود (بین 15 تا 220) بهم یه 12 ولت بده. :eek:
    2012/03/02
    1,337
    72

بین 15 تا 220 / یا 150 تا 220 ؟
    اگر منظورت 150 ولته / یه ترانس مثلا 220 به 25 ولت بذار و در خروجی یک رگولاتر 12 ولت بذار

ترانسی که در نظر میگیری باید در حداکثر افتی که قراره بکنه حداقل در خروجی 14 ولت بده تا رگلاتور درست کارکنه
    (ترانس 220 به 25 مناسبه)
    2009/05/21
    تهران
    93
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
    بین 15 تا 220 / یا 150 تا 220 ؟
    اگر منظورت 150 ولته / یه ترانس مثلا 220 به 25 ولت بذار و در خروجی یک رگولاتر 12 ولت بذار

ترانسی که در نظر میگیری باید در حداکثر افتی که قراره بکنه حداقل در خروجی 14 ولت بده تا رگلاتور درست کارکنه
    (ترانس 220 به 25 مناسبه)
    نه منظورم همون بین 220 و 15 بود نهایتا بین 220 و 25 هم شد اشکال نداره (اینم به خاطر شما :icon_razz
    کسی راهی داره؟
    رگولاتوری هست که بتونه توی ورودیش ولتاژ بالا مثلا حدود 80 ولت رو تحمل کنه؟؟؟؟ :read:
    2012/03/02
    1,337
    72

چیزی که شما میخوای چیزی نیست که راحت بدست بیاد یا با چهار تا قطعه سرهم کنی / اول گفتی 150 بعدا شد15 ولت و حالا 25 ولت ! بهتره خودتون فکر کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14