اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن و خواموش شدن 16f877a

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن و خواموش شدن 16f877a

سلام.
    من یک برد برای ارتباط با کامپیوتر درست کردم تا اینجا مشکلی نبود بعد تصمیم گرفتم برای تکمیل برد یک برد کوچیک به برد قبلی اضافه کنم این برد که روش یک مقایسه گر و یک شمارنده هستش رو گذاشتم روی برد قبلی فقط کاری که کردم این بود که خود16f877a رو هم آوردم رو برد بالایی و با نری مادگی به برد پایینی که قبلا 16f877a روش وصل بود .ارتباط دادم.حالا میکرو داره یکی دو ثانیه کار می کنه و بعد ریست میشه و بصورت متداوم ادامه پیدا می کنه .حالا اگه کسی نظری داره و می تونه کمک کنه ممنون میشم فقط چنتا نکته هست که لازم میدونم بگم
    1- 16f877a رو برد اصلی کار می کنه و مشکلی نداره
    2- بدلیل کمبود پایه من شمارنده رو به پایه های آنالوگ دادم و اونا رو دیجیتال تعریف کردم.
    یا حق

پاسخ : روشن و خواموش شدن 16f877a

سلام
    1-مطمئن هستین watchdog خاموش هست؟
    2-پایه ریست میکرو پول پ شده یا آزاد هست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام.
      ممنون از نظرتون اما همونطور که قبلا هم گفتم میکرو رو برد پایینی بدون مشکل کار میکنه و مشکلی نداره و این دو مورد هم تو مدار رعایت شده من از خازن 100 میکرو تانتالیم و 104 مولتی لایر هم برای پایه ولتاژ استفاده کردم.
      یا حق

دیدگاه

سلام

آیا شما LVP رو خاموش کردین ؟

ممکنه به دلیل اینکه بردتون بزرگ تر شده و نویز بیشتری در مدار وجود داره پین RB3 تحریک شده و میکرو ریست میشه ( اگر فیوز بیت LVP فعال هست )
        نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
        تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

سلام.
          پروگرمر من فقط رو مد lvp on کار می کنه برای همین نمی تونم خاموشش کنم ولی rb3 رو pull up کردم پس نباید مشکلی پیش بیاد.
          همونطور که گفتم 16f877a رو برد اصلی کار می کرد و وقتی بردمش بالا به این مشکل بر می خوردم که نکته اصلی هم وجود نویز تو مدار بود .برای همین برد ببالایی رو برداشتم و 16f877a رو رو همون برد اصلی گذاشتم بعد پایه هایی که لازم بود به کانتر وصل شه رو از زیر برد نری زدم و برد بردم زیر برد اصلی این جوری مشکل برطرف شد.
          یا حق...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X