ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 14 نخست 123456789101112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 140
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    267

پاسخ : کمپرسور يخچال (12ولت DC)

اينم يخچال 12 ولت کمپرسور دار

2009/12/26
    1,732
    277

براش لس رو که ميدونم چجوريه!
    کمپرسور ماشين رو نديده بودم منظوره من استفاده از کمپرسور ماشين تنهايي بود نه با براش لس!
    يعني اينطوري که يه دوراهي از لوله اي که به سمت اواپراتور کولر ميره بگيريم و به يک سري لوله مسي که دور يک محفطه فلزي با الومينيومي پيچيده شده و عايق حرارتي شده ميره و خروجي از اون دوباره سمت کولر برميگرده! و وقتي ميخواهيم از يخچال استفاده کنيم اون شير دوراهي رو باز کنيم و در ساير مواقع ببنديم! البته براي اين کار بايد گاز کولر دوباره و به ميزان بيشتري شارژ بشه و ... در نهايت هم ممکنه کار نکنه يا مشکلات فني پيش بياد(مکانيکي و جوشکاري و ...) ولي عملي تره! مشکل برق و باطري و نميدونم فلان رو نداره! و اگه کمپرسور کولر نکشه ميشه يک شير در مسير کولر باشه و کولر رو موقتا قطع کنه! منتها در اون صورت مسائلي پيش مياد که اگه خواستيد ...
    2010/02/19
    2,371
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    sealing
    آب بندي بابا!
    دوستاني که تو خونشون يخچال دارن يه نگاه بندازن ببينن رو کمپرسور چي نوشته؟! bar-atm-psi-mmhg...
    خوب اون کمپرسور هوا رو هم ببينيد چقدر فشار ايجاد ميکنه! از کجا ميشه خريد!؟
    اين شير يکطرفه چقدر فشار ميتونه و قيمتش چنده!
    در کل به نظرم اگه بتونيد فقط قسمت کمپرسور رو هم بدست بياريد ميشه با موتور براش لس 12 راش انداخت!
    کمپرسور کولر ماشين چطوريه سيستم موتورش؟! برقي يا مکانيکي؟!
    دقیقا فشار اون کمپرسور رو نمیدونم
    ولی اینقدر هست که یه لاستیک رو باد کنه دیگه!
    کجا میشه خرید؟
    من تو بساط دست فروشا خیلی زیاد دیدم
    که فکر نمیکنم قابل اطمینان باشه
    احتمالا لوازم یدکی ها یا ابزار فروشیها باید داشته باشن
    ای ول
    منم نظرم همینه
    کمپرسور رد داشته باشیم با یه موتور که دقیقا نظر من روی براشلس هست راش بندازیم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    کمپرسور 12 ولت
    :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2:
    من کمپرسور ميخوام :cry2:
    ميگم قيمتش رو از سايت هاي خارجي دارين؟؟ چقدره؟؟ پايه هستين چند تا سفارش بديم؟؟ واقعا 200 تا 300 دلاره؟
    اين که با پمپ 12 درست کنيم خوبه ها ولي هم فکر نکنم بشه اون ماله يه کاريه اون ماله يه کار ديگه... موتورش رو هم که گفتن دوستان اين پمپ باد 12 ولتي چينيا موتورش از موتور 12 ولت سشوار هم بيخود تره :angry:
    منم میخوام :biggrin:
    لینکشو گذاشتم
    ولی این موتور چینیه و من اصلا بهش اطمینان ندارم!
    اگه رینگ و پیستونش بکشه چرا که ن خب؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    راه اندازي براشلس که خودش هفت خان رستمه و يه پروژست :mrgreen: تازه موتوري که بتونه اين کمپرسور رو راه بندازه خودش بیشتر 80 تومن ميشه که تازه يه اسپيد کنترل هم ميخواد که اونم همين قيمته و يه مدار با ميکرو هم ميخواد که به اسپيد کنترل PWM بده و و و... ديدين يه پروژه کامل شد که تو انجمن AVR يه تايپيک 27 صفحه اي براي راه اندازيش هست :mrgreen:
    اين پمپ باد...
    اما موتور کولر ماشين...
    اصلا ديدينش؟؟ مثل دينامه اما يه نمه هيکلي تر مزخرف ترينش هم که ماله پرايده قبلنا انگار ميگفتن 400 تومن قيمتشه تازه براي راه اندازيش هم يه نيروي قوي ميخواد که موتوراي براشلس و ... نميتونن!! موتور ماشين هم که وقتي روشن بشه ديگه ناي راه رفتن نداره ماشين! (ماشین های ایرانی!!)
    البته توي ماشين هاي ارزون قيمت و ايراني چرخش شافتش مستقيما با تسمه با خود موتور ماشينه اما توي ماشين هاي خارجي بيشترشون يه موتور الکتريکي خفن اونو راه ميندازه تا مستقيما رو موتور اثر نذاره و قدرتش نياد پايين...
    اينم از موتور کولر ماشين...

اتفاقا تمام کمپرسورهایی که من عکسشو دیدم بیشتر از 5-6 تا ورودی دارن
    و خودشون هم یه درایور روشون دارن
    و جالبتر اینکه همشون قابلیت کنترل سرعت رو دارن
    فکر کنم خود اونا هم از همین براشلس استفاده میکنن!!!

براش لس رو که ميدونم چجوريه!
    کمپرسور ماشين رو نديده بودم منظوره من استفاده از کمپرسور ماشين تنهايي بود نه با براش لس!
    يعني اينطوري که يه دوراهي از لوله اي که به سمت اواپراتور کولر ميره بگيريم و به يک سري لوله مسي که دور يک محفطه فلزي با الومينيومي پيچيده شده و عايق حرارتي شده ميره و خروجي از اون دوباره سمت کولر برميگرده! و وقتي ميخواهيم از يخچال استفاده کنيم اون شير دوراهي رو باز کنيم و در ساير مواقع ببنديم! البته براي اين کار بايد گاز کولر دوباره و به ميزان بيشتري شارژ بشه و ... در نهايت هم ممکنه کار نکنه يا مشکلات فني پيش بياد(مکانيکي و جوشکاري و ...) ولي عملي تره! مشکل برق و باطري و نميدونم فلان رو نداره! و اگه کمپرسور کولر نکشه ميشه يک شير در مسير کولر باشه و کولر رو موقتا قطع کنه! منتها در اون صورت مسائلي پيش مياد که اگه خواستيد ...

موتور کولر که یه پولی هرزگرد هست که وقتی کولر رو روشن میکنین اون پولی به شافت کمپرسور وصل میشه
    بسیار هم بیخود هست
    چون فوق العاده توان ماشین رو میگیره(تو ماشینی مثل پراید امکان نداره کولر بگیری و معکوس نخوره!)
    و فکر نمیکنم اینقدر توان داشته باشه که بتونه جوابگوی یخچال هم باشه
    Hidden Content - Hidden Content - Hidden Content

Hidden Content

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2010/02/19
    2,371
    133

پاسخ : کمپرسور یخچال (12ولت DC)

حالا بریم سر پیشنهادات من

1) یه دونه کمپرسور باد بگیریم؛ موتور قوی روش سوار کنیم و بسم ا...
    مشکلش اینه که ممکنه رینگ و پیستون یا حتی دسته پیستونش در کار زیاد زود فرسوده بشه(احتمالش خیلی زیاده)

2) یه دونه موتور گازی قدیمی(مثلا براوو!!!) از اوراق فروشیا گیر بیاریم رو اون موتور قوی سوار کنیم
    مشکلش اینه که با توجه به قطر پیستونش(حدود3 تا 5 سانته) نیروی خیلی خیلی قوی لازمه که همچین موتور الکتریکی از کجا بیاریم؟

3) من یه طرح دارم که بشه بدون قسمتهای اضافی مثل میل بادامک و میل سوپاپ(که نمیدونم تو کمپرسورهای معمولی هست یا نه) یه سیلندر و پیستون آسون ساخت
    مشکلش اینه که هنوز راهی برای آب بندی و گذاشتن رینگ براش ندارم!

4) میشه بریم تو خط موتورهای جدید که دیگه رینگ و پیستون و حرکت رفت و آمد ندارن
    مشکلش اینه که خود LG فقط چندساله که داره از همچین تکنولوژی استفاده میکنه و شانس ما برای جواب گرفتن کم هست!

خب اینم کلکسیون مشکل
    نظرتون چیه؟

Hidden Content

2008/12/29
    2,015
    718

آقا مسعود دقیقا هدف شما چیه؟؟؟؟؟؟؟نبود کمپرسور هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا قیمت بالاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه فقط شما یک یخچال ماشین می خواهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر شما فقط یک یخچال ماشین نیاز دارید که خوب همین مدلهای کمپرسور دارش آماده تو بازار هست قیمتش هم آقای قاصد گفتند بالای یک میلیونه برید یکی بخرید و تمام .............اگر هم قیمتش بالاست که خوب خودتون هم بخواهید بسازید کمتر نمیشه وچه بسا بیشتر میشه...........

قیمت بالای این کمپرسورها هم به خاطر تولید کمشونه اگر تولیدش زیاد بود از کمپرسور یخچال خونه هم ارزون تر میشد.

از فکر پمپ هوا هم کلا برید بیرون .......چرا؟؟؟؟؟چون پمپ هوا اساس سیلندرش برای حجم هوای بالا ساخته شده نه فشار هوا و برعکس کمپرسور یخچال برای فشار بالا و حجم کم ................این طور که من سرچ زدم کمپرسور یخچال تو فشار 14تا41بار و حتی بیشتر کار می کنه اما پمپ هوا در بهترین حالت 8بار

در مورد کمپرسور ماشین هم عرض کنم نه تنها بیخود نیست بلکه از بهترین نوع کمپرسورهاست .دلیل کاهش قدرت موتور هم اینکه که شما اومدید قدرت و مصرف برق کولر گازی را با یخچال مقایسه می کنید

اتفاقا من هم خیلی وقته به فکر نظر آقای voyager2020هستم و اگر کسی تخصص لازم را داشته باشه می تونه چیز جالبی بشی اما خوب باید روی قوانین گازها و سایر مباحث هم بررسی بشه ............من یک زمانی به فکر بودم جعبه داشبورد ماشین را بکنیم یخچال

پیشنهادات دیگه ای هم دارم که تو یک فرصت دیگه خدمتتون عرض می کنم

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2010/02/19
    2,371
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    آقا مسعود دقیقا هدف شما چیه؟؟؟؟؟؟؟نبود کمپرسور هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا قیمت بالاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه فقط شما یک یخچال ماشین می خواهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگر شما فقط یک یخچال ماشین نیاز دارید که خوب همین مدلهای کمپرسور دارش آماده تو بازار هست قیمتش هم آقای قاصد گفتند بالای یک میلیونه برید یکی بخرید و تمام .............اگر هم قیمتش بالاست که خوب خودتون هم بخواهید بسازید کمتر نمیشه وچه بسا بیشتر میشه...........

قیمت بالای این کمپرسورها هم به خاطر تولید کمشونه اگر تولیدش زیاد بود از کمپرسور یخچال خونه هم ارزون تر میشد.
    هدف من داشتن یخچاله
    ولی بدم نمیاد تلاش خودمو بکنم
    درواقع یه جور حرص و وله برای داشتن وسایل کاربردی ولی دست ساز!!!

اینجام داریم بحث میکنیم
    تا ببینیم راهی برای داشتن یک یخچال ارزون هست یا ن!

از فکر پمپ هوا هم کلا برید بیرون .......چرا؟؟؟؟؟چون پمپ هوا اساس سیلندرش برای حجم هوای بالا ساخته شده نه فشار هوا و برعکس کمپرسور یخچال برای فشار بالا و حجم کم ................این طور که من سرچ زدم کمپرسور یخچال تو فشار 14تا41بار و حتی بیشتر کار می کنه اما پمپ هوا در بهترین حالت 8بار
    قبلا هم عرض کردم میشه گاز رو به محفظه ای پمپ کرد تا به فشار لازم برسه!
    البته این یک تئوری هست

در مورد کمپرسور ماشین هم عرض کنم نه تنها بیخود نیست بلکه از بهترین نوع کمپرسورهاست .دلیل کاهش قدرت موتور هم اینکه که شما اومدید قدرت و مصرف برق کولر گازی را با یخچال مقایسه می کنید
    ن
    اشتباه نکنید
    منظور من مشکل این کمپرسورها با موتورهای ماشین های ایرانی بود
    متوجه منظورم میشین؟

اتفاقا من هم خیلی وقته به فکر نظر آقای voyager2020هستم و اگر کسی تخصص لازم را داشته باشه می تونه چیز جالبی بشی اما خوب باید روی قوانین گازها و سایر مباحث هم بررسی بشه ............من یک زمانی به فکر بودم جعبه داشبورد ماشین را بکنیم یخچال
    اگه معتقد هستین جواب میده خب مشکلی نیست
    در موردش صحبت میکنیم

پیشنهادات دیگه ای هم دارم که تو یک فرصت دیگه خدمتتون عرض می کنم
    ما منتظریم

و چیزی که مسلمه هر پیشنهادی بیاد اینجا تا عملا اجرا نشه معایب خودش رو نشون نمیده

Hidden Content

2009/12/26
    1,732
    277

اتفاقا من هم خيلي وقته به فکر نظر آقاي voyager2020هستم و اگر کسي تخصص لازم را داشته باشه مي تونه چيز جالبي بشي اما خوب بايد روي قوانين گازها و ساير مباحث هم بررسي بشه ............من يک زماني به فکر بودم جعبه داشبورد ماشين را بکنيم يخچال
    در مورد مطالب علمي و عمليش من واردم سيستم هاي سردخانه چند هزار تني و يخچالهاي کارخانه هم طراحي کردم(کلا سيستم هاي برودتي انواعش رو ميدونم و واردم-ريا نشه يه وقت :mrgreen
    از اون جهت خيلي مشکلي نيست همونطوري که گفتم اگه خواستيد ميتونم تو قسمت علميش کمک کنم!
    مشکل فقط هموني هست که گفتم يکي پايه باشه کولر ماشينش رو خراب کنه! البته نه خراب بلکه دست کاري! در ضمن يخچال کمتر از کولر مصرف دارد! و به نظرم کاملا عملي هست و ميشه زير پايه بغل راننده گذاشت! هر چقدر هم حجم ظرف (يخچالتون) کمتر باشه زودتر خنک خواهد شد!
    در مورد کمپرسور ماشين هم همونطور که گفتم من نديدم ولي اگه بشه با يک موتور براش لس به جاي محرکه مکانيکي راش انداخت ميشه يک سيستم جداگانه داشت براي يخچال!
    امکانش هست از سمت موتور (از قسمتي که باد کولر مياد يعني وصل بشه به لوله هاي قسمتي که کولر سرما ميسازه) دو تا لوله مسي 8 به قطر ميليمتر وارد زير پاي بغل راننده کرد؟! يا حتي يه يخچال به اندازه کنسول و به جاي کنسول گذاشت البته کوچک تر خواهد شد!
    2009/01/28
    Th
    438
    1

سلام
    تاپیک باحالیه :job:

بچه ها چرا یه دونه ازین یخچال کوچیکا نمی خرین با یه اینورتور 12 به 220 ؟ فک نمی کنم مصرف بالایی داشته باشن که مثلا باتری یا اینورتر جواب نده، یا اشتبا میکنم؟!

اگه سایز یخچالم دوس ندارین، دمو دسگاشو باز کنین ،یه محفظه مناسب خودتون بسازین و سیستمشو رو اون ببندین.
    دیگه دردسر رادیتور و پومپ و ... ندارین.
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2012/06/06
    همه جا هیچ جا
    560
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    بچه ها چرا يه دونه ازين اينورتور 12 به 220 ؟ فک نمي کنم مصرف بالايي داشته باشن که مثلا باتري يا اينورتر جواب نده، يا اشتبا ميکنم؟!
    اينونتور مصرف بالايي داره و اصلا بهينه نيست

نقل قول نوشته اصلی توسط black-8
    بچه ها چرا يه دونه ازين يخچال کوچيکا نمي خرين
    1.از بين رفتن خلاقيت و نو آوري بچه ها
    2.قيمت بالا
    3.بيشتر آنان با tec کار ميکنند
    [size=18pt]اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست[/size]
    2008/12/29
    2,015
    718

قبلا هم عرض کردم میشه گاز رو به محفظه ای پمپ کرد تا به فشار لازم برسه!
    محفظه حجم گاز را میشه داخلش ذخیره کرد فشار خود به خودی بالا نمیره وقتی شما پمپی دارید که خودشو بکشه 8 بار فشار میده .چه محفظش 1 لیتر باشه چه 1000لیتر .کلا به نظر من استفاده از پمپ هوا و ساخت کمپرسور (قسمت سبلندر)به صورت دستی اتلاف وقته..................

اشتباه نکنید
    منظور من مشکل این کمپرسورها با موتورهای ماشین های ایرانی بود
    متوجه منظورم میشین؟
    کمی خنگ هستم اما فارسی عامیانه تا حدی درک می کنم :redface:

چندتا راه داریم
    1-استفاده از کمپرسور ماشین:
    مشکلاتی مثل تخصص لازم و ایجاد تغییرات درسیستم کولر و از طرفی ثابت بود یخچال و مشکلاتی که وقع انجام کار امکان پیش آمدنش هست.

2-استفاده از کمپرسورهای 220 این یخچال های شرکتی کوچک که فکر کنم توانش درحد یک شیشم تا یک هشتم اسب باشه ویک اینوتور 1000واتی که موقع پیک هم مشکل نداشته باشه (به نظرم معقول ترین راه باشه)

3-خریدن یک عدد کمپرسور کوچک سوخته(از نمکی)و تعویض موتور آن با یک موتور 12 ولتی که من خودم این کار را انجام نمی دهم و اگر قرار به این کار باشه مورد 1و2 بهتره

البته آقا مسعود من حدود 8سال پیش یدونه از این یخچالهای کمپرسور دار را 12ولتیدیدم و قصد خرید داشتم(حدود 400تومن بود) اما اصلی ترین چیزی که منو منصرف کرد اندازه خیلی بزرگش بود .منظور اینکه قبل دست به عمل شدن حتما این مطلب هم در نظر داشته باشید ......

برای مطالعه بیشتر هم در مورد یخچال بهترین کتاب .کتاب تاسیسات برودتی فنی حرفه ای که از اینترنت هم قابل دانلوده

در مورد مطالب علمي و عمليش من واردم سيستم هاي سردخانه چند هزار تني و يخچالهاي کارخانه هم طراحي کردم(کلا سيستم هاي برودتي انواعش رو ميدونم و واردم-ريا نشه يه وقت :mrgreen
    از اون جهت خيلي مشکلي نيست همونطوري که گفتم اگه خواستيد ميتونم تو قسمت علميش کمک کنم!
    مشکل فقط هموني هست که گفتم يکي پايه باشه کولر ماشينش رو خراب کنه! البته نه خراب بلکه دست کاري! در ضمن يخچال کمتر از کولر مصرف دارد! و به نظرم کاملا عملي هست و ميشه زير پايه بغل راننده گذاشت! هر چقدر هم حجم ظرف (يخچالتون) کمتر باشه زودتر خنک خواهد شد!
    در مورد کمپرسور ماشين هم همونطور که گفتم من نديدم ولي اگه بشه با يک موتور براش لس به جاي محرکه مکانيکي راش انداخت ميشه يک سيستم جداگانه داشت براي يخچال!
    امکانش هست از سمت موتور (از قسمتي که باد کولر مياد يعني وصل بشه به لوله هاي قسمتي که کولر سرما ميسازه) دو تا لوله مسي 8 به قطر ميليمتر وارد زير پاي بغل راننده کرد؟! يا حتي يه يخچال به اندازه کنسول و به جاي کنسول گذاشت البته کوچک تر خواهد شد!
    خیلی عالی پس یک متخصص هم داریم .

کمپرسور ماشین توان زیادی لازم داره خودش هم بزرگه(اندازه دینام ماشین)قیمتش هم بالاست .خلاصه اینکه قیمش از یدونه کمپرسور 12 که از خارج سفارش بدهید گرون تر میشه و با اندازه حداقل 2برابر و از طرفی فکر نکنم برق ماشین کشش را داشته باشه .

کلا استفاده از کولر ماشین خیلی می تونه ایده جالبی باشه اما که نفر نیاز داره که هم مایه داشته باشه هم ریسک پذیر و هم اینکه فنی و کاربلد باشه .

به عنوان اولین سوال رادیاتورهایی که در صنعت سردخانه و تبرد استفاده میشه (اپراتور)باید جنس خاصی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی حتما باید لوله مسی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
صفحه 2 از 14 نخست 123456789101112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 140