اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمپرسور یخچال (12ولت DC)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمپرسور یخچال (12ولت DC)

سلام
    تو تاپیک زیر تقریبا به این نتیجه رسیدم نمیشه با المانهای خنک کننده چیزی ساخت که بشه اسمشو یخچال گذاشت

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48954.msg377335#msg377335

ولی چون من مصمم هستم یه یخچال واسه ماشین بسازم این تاپیک رو راه انداختم

خیلی سرچ کردم جایی کمپرسور 12 ولت مناسب برای این کار پیدا نکردم(مثلا مثل این: http://sell.lulusoso.com/selling-lea...rigerator.html )
    فقط گوشه کنار یخچالهای آماده رو دیدم
    جالب اینه که خیلیا از موتورهای برند معروف دانفوس استفاده کردند!

مثلا این نمونه رو ببینید به نظر دست ساز میاد:
    http://americancars.ir/veiw.php?id=6...way=sale-piece

حالا دنبال راه حل میگردم
    اگه کسی آمادشو جایی دیده لطفا بگه همه رو راحت کنه
    اگه نه بریم سر این که ببینیم میشه چیز مشابهی جاش قرار داد یا ن
    خیلیم فشار رومون باشه یکی میسازیم :eek:

اولین پیشنهاد خود من استفاده از کمپرسورهای باد 12 ولتی است

نمیدونم شدنیه یا ن؟
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : کمپرسور یخچال (12ولت DC)

فعلا من دلم خوشه واسه خودم پست میذارم

ببینید:
    http://www.danfoss.com/BusinessAreas...9a57035b0.html
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

گرونتر نیست
      کمپرسور 12 باد حدود 30 هزار تومنه!!!
      کمپرسور 12 یخچال حدود 200-300 دلار
      نمیدونم شدنیه یا نه؟
      اقا شما فشار موتور یخچال(موتور یخچال رو نمیدونم چند بار فشار داره-البته یکی از دوستان می گفت هفت یا هشت باره) و این کمپرسور باد رو بگو! من میگم شدنیه یا نه یا میشه تبدیلش کرد یا نه! در ضمن کمپرسور هوا هم باید کاملا سیل باشه!
      در ضمن چون دارید خودتون میسازید باید انتظار کمی گرانتر شدن رو داشته باشید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
        اقا شما فشار موتور یخچال(موتور یخچال رو نمیدونم چند بار فشار داره-البته یکی از دوستان می گفت هفت یا هشت باره) و این کمپرسور باد رو بگو! من میگم شدنیه یا نه یا میشه تبدیلش کرد یا نه! در ضمن کمپرسور هوا هم باید کاملا سیل باشه!
        سیل چیه؟

ولی باید فکر وکیم بودنشم بکنیم اگر میخاین خودمون بسازیم

دیدگاه

اقا شما فشار موتور یخچال(موتور یخچال رو نمیدونم چند بار فشار داره-البته یکی از دوستان می گفت هفت یا هشت باره) و این کمپرسور باد رو بگو! من میگم شدنیه یا نه یا میشه تبدیلش کرد یا نه!
          خب من هیچی از اینا نمیدونم
          واسه همین مزاحم شما شدم

فکر کردم میتونیم پمپ کنیم تو یه محفظه کوچیک
          وقتی به فشار دلخواه رسید اون محفظه رو از اونور خالی کنیم و دوباره
          سر راهش هم یه شیر یک طرفه میذاریم

در ضمن کمپرسور هوا هم باید کاملا سیل باشه!
          این "سیل" یعنی چی؟

وقتی نیست چاره چیه؟

نوشته اصلی توسط arvinfx
          ولی باید فکر وکیم بودنشم بکنیم اگر میخاین خودمون بسازیم
          فکر چی؟
          وکیوم؟
          ها؟

آقای قاصد دل گفتن پمپ باد موتورش ذغال داره و دووم نمیاره
          به نظر من اصل قست سیلندر و پیستون هست که ما نمیتونیم بسازیم(میتونیم؛ ولی سخته)
          موتور رو اگه عوض کنیم و یه موتور بهتر روش سوار کنیم نمیشه؟

دیدگاه

sealing
            آب بندی بابا!
            دوستانی که تو خونشون یخچال دارن یه نگاه بندازن ببینن رو کمپرسور چی نوشته؟! bar-atm-psi-mmhg...
            خوب اون کمپرسور هوا رو هم ببینید چقدر فشار ایجاد میکنه! از کجا میشه خرید!؟
            این شیر یکطرفه چقدر فشار میتونه و قیمتش چنده!
            در کل به نظرم اگه بتونید فقط قسمت کمپرسور رو هم بدست بیارید میشه با موتور براش لس 12 راش انداخت!
            کمپرسور کولر ماشین چطوریه سیستم موتورش؟! برقی یا مکانیکی؟!

دیدگاه

منظورم آب بندی بود از وکیوم

دیدگاه

منظورم آب بندی بود از وکیوم
                sealing
                آب بندی بابا!
                دوستانی که تو خونشون یخچال دارن یه نگاه بندازن ببینن رو کمپرسور چی نوشته؟! bar-atm-psi-mmhg...
                در کل به نظرم اگه بتونید فقط قسمت کمپرسور رو هم بدست بیارید میشه با موتور براش لس 12 راش انداخت!
                کمپرسور ماشین یه موتور 6 پیستونه هستش که میکانیکی عمل میکنه به درد این کار نمیخوره

دیدگاه

کمپرسور 12 ولت
                  :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2:
                  من کمپرسور میخوام :cry2:
                  میگم قیمتش رو از سایت های خارجی دارین؟؟ چقدره؟؟ پایه هستین چند تا سفارش بدیم؟؟ واقعا 200 تا 300 دلاره؟
                  این که با پمپ 12 درست کنیم خوبه ها ولی هم فکر نکنم بشه اون ماله یه کاریه اون ماله یه کار دیگه... موتورش رو هم که گفتن دوستان این پمپ باد 12 ولتی چینیا موتورش از موتور 12 ولت سشوار هم بیخود تره :angry:

دیدگاه

راه اندازی براشلس که خودش هفت خان رستمه و یه پروژست :mrgreen: تازه موتوری که بتونه این کمپرسور رو راه بندازه خودش بیشتر 80 تومن میشه که تازه یه اسپید کنترل هم میخواد که اونم همین قیمته و یه مدار با میکرو هم میخواد که به اسپید کنترل PWM بده و و و... دیدین یه پروژه کامل شد که تو انجمن AVR یه تایپیک 27 صفحه ای برای راه اندازیش هست :mrgreen:
                    این پمپ باد...
                    اما موتور کولر ماشین...
                    اصلا دیدینش؟؟ مثل دینامه اما یه نمه هیکلی تر مزخرف ترینش هم که ماله پرایده قبلنا انگار میگفتن 400 تومن قیمتشه تازه برای راه اندازیش هم یه نیروی قوی میخواد که موتورای براشلس و ... نمیتونن!! موتور ماشین هم که وقتی روشن بشه دیگه نای راه رفتن نداره ماشین! (ماشین های ایرانی!!)
                    البته توی ماشین های ارزون قیمت و ایرانی چرخش شافتش مستقیما با تسمه با خود موتور ماشینه اما توی ماشین های خارجی بیشترشون یه موتور الکتریکی خفن اونو راه میندازه تا مستقیما رو موتور اثر نذاره و قدرتش نیاد پایین...
                    اینم از موتور کولر ماشین...

دیدگاه

اینم یخچال 12 ولت کمپرسور دار

دیدگاه

براش لس رو که میدونم چجوریه!
                        کمپرسور ماشین رو ندیده بودم منظوره من استفاده از کمپرسور ماشین تنهایی بود نه با براش لس!
                        یعنی اینطوری که یه دوراهی از لوله ای که به سمت اواپراتور کولر میره بگیریم و به یک سری لوله مسی که دور یک محفطه فلزی با الومینیومی پیچیده شده و عایق حرارتی شده میره و خروجی از اون دوباره سمت کولر برمیگرده! و وقتی میخواهیم از یخچال استفاده کنیم اون شیر دوراهی رو باز کنیم و در سایر مواقع ببندیم! البته برای این کار باید گاز کولر دوباره و به میزان بیشتری شارژ بشه و ... در نهایت هم ممکنه کار نکنه یا مشکلات فنی پیش بیاد(مکانیکی و جوشکاری و ...) ولی عملی تره! مشکل برق و باطری و نمیدونم فلان رو نداره! و اگه کمپرسور کولر نکشه میشه یک شیر در مسیر کولر باشه و کولر رو موقتا قطع کنه! منتها در اون صورت مسائلی پیش میاد که اگه خواستید ...

دیدگاه

sealing
                          آب بندی بابا!
                          دقیقا فشار اون کمپرسور رو نمیدونم
                          ولی اینقدر هست که یه لاستیک رو باد کنه دیگه!
                          کجا میشه خرید؟
                          من تو بساط دست فروشا خیلی زیاد دیدم
                          که فکر نمیکنم قابل اطمینان باشه
                          احتمالا لوازم یدکی ها یا ابزار فروشیها باید داشته باشن
                          ای ول
                          منم نظرم همینه
                          کمپرسور رد داشته باشیم با یه موتور که دقیقا نظر من روی براشلس هست راش بندازیم

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                          کمپرسور 12 ولت
                          :angry: :angry: :angry: :cry2: :cry2: :cry2:
                          من کمپرسور میخوام :cry2:
                          میگم قیمتش رو از سایت های خارجی دارین؟؟ چقدره؟؟ پایه هستین چند تا سفارش بدیم؟؟ واقعا 200 تا 300 دلاره؟
                          این که با پمپ 12 درست کنیم خوبه ها ولی هم فکر نکنم بشه اون ماله یه کاریه اون ماله یه کار دیگه... موتورش رو هم که گفتن دوستان این پمپ باد 12 ولتی چینیا موتورش از موتور 12 ولت سشوار هم بیخود تره :angry:
                          منم میخوام :biggrin:
                          لینکشو گذاشتم
                          ولی این موتور چینیه و من اصلا بهش اطمینان ندارم!
                          اگه رینگ و پیستونش بکشه چرا که ن خب؟
                          نوشته اصلی توسط mahdi.7
                          راه اندازی براشلس که خودش هفت خان رستمه و یه پروژست :mrgreen: تازه موتوری که بتونه این کمپرسور رو راه بندازه خودش بیشتر 80 تومن میشه که تازه یه اسپید کنترل هم میخواد که اونم همین قیمته و یه مدار با میکرو هم میخواد که به اسپید کنترل PWM بده و و و... دیدین یه پروژه کامل شد که تو انجمن AVR یه تایپیک 27 صفحه ای برای راه اندازیش هست :mrgreen:
                          این پمپ باد...
                          اما موتور کولر ماشین...
                          اصلا دیدینش؟؟ مثل دینامه اما یه نمه هیکلی تر مزخرف ترینش هم که ماله پرایده قبلنا انگار میگفتن 400 تومن قیمتشه تازه برای راه اندازیش هم یه نیروی قوی میخواد که موتورای براشلس و ... نمیتونن!! موتور ماشین هم که وقتی روشن بشه دیگه نای راه رفتن نداره ماشین! (ماشین های ایرانی!!)
                          البته توی ماشین های ارزون قیمت و ایرانی چرخش شافتش مستقیما با تسمه با خود موتور ماشینه اما توی ماشین های خارجی بیشترشون یه موتور الکتریکی خفن اونو راه میندازه تا مستقیما رو موتور اثر نذاره و قدرتش نیاد پایین...
                          اینم از موتور کولر ماشین...

اتفاقا تمام کمپرسورهایی که من عکسشو دیدم بیشتر از 5-6 تا ورودی دارن
                          و خودشون هم یه درایور روشون دارن
                          و جالبتر اینکه همشون قابلیت کنترل سرعت رو دارن
                          فکر کنم خود اونا هم از همین براشلس استفاده میکنن!!!

براش لس رو که میدونم چجوریه!
                          کمپرسور ماشین رو ندیده بودم منظوره من استفاده از کمپرسور ماشین تنهایی بود نه با براش لس!
                          یعنی اینطوری که یه دوراهی از لوله ای که به سمت اواپراتور کولر میره بگیریم و به یک سری لوله مسی که دور یک محفطه فلزی با الومینیومی پیچیده شده و عایق حرارتی شده میره و خروجی از اون دوباره سمت کولر برمیگرده! و وقتی میخواهیم از یخچال استفاده کنیم اون شیر دوراهی رو باز کنیم و در سایر مواقع ببندیم! البته برای این کار باید گاز کولر دوباره و به میزان بیشتری شارژ بشه و ... در نهایت هم ممکنه کار نکنه یا مشکلات فنی پیش بیاد(مکانیکی و جوشکاری و ...) ولی عملی تره! مشکل برق و باطری و نمیدونم فلان رو نداره! و اگه کمپرسور کولر نکشه میشه یک شیر در مسیر کولر باشه و کولر رو موقتا قطع کنه! منتها در اون صورت مسائلی پیش میاد که اگه خواستید ...

موتور کولر که یه پولی هرزگرد هست که وقتی کولر رو روشن میکنین اون پولی به شافت کمپرسور وصل میشه
                          بسیار هم بیخود هست
                          چون فوق العاده توان ماشین رو میگیره(تو ماشینی مثل پراید امکان نداره کولر بگیری و معکوس نخوره!)
                          و فکر نمیکنم اینقدر توان داشته باشه که بتونه جوابگوی یخچال هم باشه

دیدگاه

حالا بریم سر پیشنهادات من

1) یه دونه کمپرسور باد بگیریم؛ موتور قوی روش سوار کنیم و بسم ا...
                            مشکلش اینه که ممکنه رینگ و پیستون یا حتی دسته پیستونش در کار زیاد زود فرسوده بشه(احتمالش خیلی زیاده)

2) یه دونه موتور گازی قدیمی(مثلا براوو!!!) از اوراق فروشیا گیر بیاریم رو اون موتور قوی سوار کنیم
                            مشکلش اینه که با توجه به قطر پیستونش(حدود3 تا 5 سانته) نیروی خیلی خیلی قوی لازمه که همچین موتور الکتریکی از کجا بیاریم؟

3) من یه طرح دارم که بشه بدون قسمتهای اضافی مثل میل بادامک و میل سوپاپ(که نمیدونم تو کمپرسورهای معمولی هست یا نه) یه سیلندر و پیستون آسون ساخت
                            مشکلش اینه که هنوز راهی برای آب بندی و گذاشتن رینگ براش ندارم!

4) میشه بریم تو خط موتورهای جدید که دیگه رینگ و پیستون و حرکت رفت و آمد ندارن
                            مشکلش اینه که خود LG فقط چندساله که داره از همچین تکنولوژی استفاده میکنه و شانس ما برای جواب گرفتن کم هست!

خب اینم کلکسیون مشکل
                            نظرتون چیه؟

دیدگاه

آقا مسعود دقیقا هدف شما چیه؟؟؟؟؟؟؟نبود کمپرسور هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا قیمت بالاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه فقط شما یک یخچال ماشین می خواهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              اگر شما فقط یک یخچال ماشین نیاز دارید که خوب همین مدلهای کمپرسور دارش آماده تو بازار هست قیمتش هم آقای قاصد گفتند بالای یک میلیونه برید یکی بخرید و تمام .............اگر هم قیمتش بالاست که خوب خودتون هم بخواهید بسازید کمتر نمیشه وچه بسا بیشتر میشه...........

قیمت بالای این کمپرسورها هم به خاطر تولید کمشونه اگر تولیدش زیاد بود از کمپرسور یخچال خونه هم ارزون تر میشد.

از فکر پمپ هوا هم کلا برید بیرون .......چرا؟؟؟؟؟چون پمپ هوا اساس سیلندرش برای حجم هوای بالا ساخته شده نه فشار هوا و برعکس کمپرسور یخچال برای فشار بالا و حجم کم ................این طور که من سرچ زدم کمپرسور یخچال تو فشار 14تا41بار و حتی بیشتر کار می کنه اما پمپ هوا در بهترین حالت 8بار

در مورد کمپرسور ماشین هم عرض کنم نه تنها بیخود نیست بلکه از بهترین نوع کمپرسورهاست .دلیل کاهش قدرت موتور هم اینکه که شما اومدید قدرت و مصرف برق کولر گازی را با یخچال مقایسه می کنید

اتفاقا من هم خیلی وقته به فکر نظر آقای voyager2020هستم و اگر کسی تخصص لازم را داشته باشه می تونه چیز جالبی بشی اما خوب باید روی قوانین گازها و سایر مباحث هم بررسی بشه ............من یک زمانی به فکر بودم جعبه داشبورد ماشین را بکنیم یخچال

پیشنهادات دیگه ای هم دارم که تو یک فرصت دیگه خدمتتون عرض می کنم

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X