ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2005/11/18
    خوزستان-
    308
    31

لطفا دوستان راهنمایی کنند

با سلام به همه دوستان
    من برای پروژه پایانی درسم می خوام یه مدار واسط بین کارت های حافظه مثل ام ام سی با تلویزیون درست کنم که بتونم رو تلویزیون عکس های توی کارت رو نمایش بدم . من چند تا سئوال داشتم :
    1- بنظرتون از چه میکرویی استفاده کنم
    2- کدام زبان برنامه نویسی بهتره و جوابگوی کار است؟
    3- چه مشکلاتی رو پیش بینی میکنید؟
    4- نظرتون درباره این پروژه چیه؟
    و ...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

پاسخ : لطفا دوستان راهنمایی کنند

سلام من تا حالا روی چنین چیزی کار نکردم اما چیزائی که معلومه و به ذهنم میرسه رو مینویسم بعد با هم کار کنیم
    1- برای راحتی کار ما در نظر میگیریم که خروجی دستگاه ما یک سیگنال ویدئو است که ابتدا باید اونو به RGB تبدیل کنیم و بعد به ویدئو.
    2- سرعت میکرو به وضوح تصویر مربوطه مثلا یک فریم تصویر ما چند مگا پیکسل هست
    3-پیچیدگی بیش از اندازه و بزرگی مدار
    5-کار قشنگی است
    راهنمائی
    1- آی سی های مجتمع برای این کار ارائه شده و بهتره که از اونا استفاده بشه فقط اگه دوست داشتی من شمارهاشو میگم شما در بازار جستجو کن و خبر بده تا بقیه کارو انجام بدیم واگر نبود به صورت دیگه عمل میکنیم
    البته در ارسال پاسخ فرض من براین بوده که شما میخواهید با فایلهای استاندارد کار کنید مثلا JPEG - GIF , .........
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم
    2006/08/16
    867
    15

سلام
    اول از همه اينكه بايد ميكروت هر چي هست سرعتش خيلي بالا باشه چون قراره كارهاي زيادي بكنه. زبانش زياد مهم نيست ولي اگه من بودم اسمبلي كار ميكردم.

دوم اينكه خودت بايد در اين زمينه ها اطلاعات داشته باشي:
    آشناي كامل با سيگنال مركب تصوير تا جايي كه بتوني خودت توليدش كني. (فكر كنم آيسي هاي حاضري در اين مورد وجود داشته باشه)
    آشنايي كامل با طريقه برقراري ارتباط با كارت حافظه و خواندن از آن.
    آشنايي كامل با فرمت فشرده سازي اي كه عكسها از اون استفاده ميكنن.
    (اگه bmp باشه كه خيلي راحته ولي حجم عكسها ميره بالا. اگرم jpg باشه خيلي پيچيدست ( در اينصورت فكر كنم بزرگترين مشكلت همين باشه). حتي ممكنه نتوني فرمت jpg رو از اينترنت پيدا كني.)

اگه بازم چيزي يادم اومد ميگم
    برات آرزوي موفقيت مي كنم.

2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

فکر انجام اینکار با میکرو واقعا وحشتناک چون اطلاعات زیادی در مدارات آنالوگ و دجیتال رو نیاز داره بهترین انتخاب آی سی های مجتمع که توی پخش کننده های موجود در بازار هست وخیلی هم ارزونه. ومیشه با کمک دیتا شیت آی سی اونو به هر کنترل کننده ای متصل کرد. البته این نظر منه
    2005/11/18
    خوزستان-
    308
    31

با سلام و تشکر از پروفسور عزیز :applause:
    ممنون از شما که برای کمک اعلام آمادگی کردید. :nice:
    من چند مثال در مورد اتصال AVR به تلویزیون دارم و همچنین در مورد ارتباط با کارت حافضه که با بیسیک نوشته شده اند.هدف من نمایش فایل های عکس استاندارد ویندوز اگه شد جی پی جی و اگه نه بصورت همان بیت مپ فایل ها رو تو کارت بریزم .ولی مشکل اصلی من الان انتخاب زبان برنامه نویسی چون من به وی بی کامپیوتر کاملا آشنایی دارم و زبان بیسیک AVR هم همچین شکلی است (تقریبا)ولی با سی آشنایی ندارم (اصلا در حد 0) حالا موندم که برم سراغ بیسیک یا سی چون واقعا می ترسم برسم به یه جایی که نتونم اون چیزی رو که می خوام براورده کنم منظورم اینه که کامپایلر کم بیاره(نمی گم برنامه نویسیم خداست ولی میگم نمی خوام وسط کار زحمتم بخاطر ضعف کامپایلر از بین بره)...
    می شه در مورد اینکه با کدوم شروع کنم کمکم کنی؟
    در ضمن در مورد آن آی سی هایی که گفتی یه کم بیشتر بگو تا دیتا شیتش رو بخونم ببینم بکارم می یاد یا نه...
    در مورد پیاده سازی فرمت فایل ها تو کامپیوتر که مشکلی نداشتم امیدوارم تو میکرو هم بتونم این کار رو بکنم...
    فعلا دارم اطلاعاتم رو در مورد کارت های حافظه و پروتکل های آنها دسته بندی می کنم بعد می رم سراغ خواندن و تصویر سازی...
    لطفا اگه پیشنهادی داری بگو خوشحال می شم...
    بازم تشکر
    راستی ببخشید دیر جواب دادم آخه آخر هفته ها خونه هستم می تونم آن بشم.... :sad:
    منتظر جواب شما و دوستان هستم....
    پا علی

2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

سلا به نظر من اگه مسئاله بخصوصی در کار نیست از همان مدارات مجتمع استفاده کن چون این کار حتی به این نحوه نیز کار ساده ای نیست ودر غیر اینصورت مدار به شدت پیچیده میشه

SAA7135 --- PNX7100 -- MAS3587F -- CX24436 __ CX24438 اگه یه نگاه به دیتا شیت این چیپ ها بکنید متوجه وخامت کار میشید در ضمن یه سرچ هم راجع به سیستمهای نمایشگرهای LCD بزنید چون خیلی برای اینکار لازمه اگه من فایلارو پلود نمیکنم به این دلیله که اینتر نت منطقه ما خیلی سرعت پاین و بیخوده باز هم تماس بگیر :bye :bye
    2005/11/18
    خوزستان-
    308
    31

با سلام و تشکر مجدد از جناب پروفسور
    آقا اگه چیز بدرد بخور و مناسب کار من در اختیار دارید و مشکل شما پلود کردن آنهاست اگه برای شما امکان دارد آنها را برای من پست کنید و من هم هزینه پست را به شما پرداخت می کنم .اگه این کار برای شما مقدور است لطفا من را در جریان قرار دهید.آیدی من:
    eittinfo
    لطفا بقیه دوستان راهنمایی کنند.من در انتخاب زبان برنامه نویسی هنوز دچار سردرگمی هستم...
    با تشکر

2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

سلا دیتا شیت اینارو ببین بدردت نمیخوره.

اینارو ببین اگه بدردت خورد باید برات پست کنم چون حجم اونا خیلی زیاده.
    2007/06/12
    468
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط پروفسور
    اینجا فقط برای رو کم کنی جواب میدن :cry:
    كي ها :mrgreen: :icon_razz: ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmehdi
    ...
    4- نظرتون درباره این پروژه چیه؟
    ...
    به نظرم اگه توي هيچكدوم از اين ضمينه هاي كار نكردين،پروژه تون رو عوض كنين.روو اين پروژه تفنني با يكي كار كرده بوديم اما اگه جواب اينجا رو نمي دم براي اينه كه اولا روال جواب دادن داره به اندازه كافي پيش مي ره،بعدشم منتظر بودم به اين نتيجه برسين اين پروژه سطحش اونقدر بالا هست كه براي دوره كارشناسي تحويل دادن...

در هر حال:
    اگه چيپ هارو توو بازار پيدا نمي كنين،يه كمودور 64 بخرين،خروجيش چيپي داره كه ديتا رو به تصوير تبديل كنه،اما مداراش زياد آسون نيست ...
    تاحالا عكس رو مستقيم خودتون خوندين ؟آ*(99% نه!آ*) بيتمپ رو انتخاب كن،برنامه بقيه براي ميكرو پيچيده ميشه!آ* اما كدوم دوربين هست كه بيتمپ عكس بگيره!!آ* .... (راجع به هر فورمتي خواستي بپرس،يه چيزايه كوچيكي پيدا كردم)آ*
    ايجاد سيگنال كامپوزيت رنگي چيپهاي خيلي سريع مي خواد!آ* با AVR آ*و PIC و اينها نميشه!!آ* ...
    اگه برنامه نويسه خوبي باشي،توو ميكرو معمولا زبانش مهم نيست!آ*
    اصلي ترين مشكلت سرعته ...
    اگه مي توني عوضش كن،اگه نه شايد سايه سفيدش با بيت مپ كافي باشه ...
    2007/07/18
    نظر آباد
    893
    5

هیچکدام ما توی هیچ زمینه ای مادرزادی کار نکردیم و اگه کرده بودیم دیگه اینجا کاری نداشتیم ما اومدیم اینجا تا از تجربه های دیگران استفاده کنیم
    مابه این در نه پی حشمت وجاه آمده ایم از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
    واما شما که گفتی دستورات میکروها در صفر ثانیه انجام میشه پس میشه لطف کنید و بفرمائید اینجا ما چه مشگلی داریم که نمیتونیم این کارو انجام بدیم
    در مورد یک تصویر سیاه و سفید :eek:
    اما به نظر من از پیدا کردن و خریدن یک کومودور راه بهتری هم هست اینکه یه دونه پیپلییر بخریم و از دیتا شیت آی سی انکودر ودکودر اون که تمام پورتها رو پشتیبانی میکنن استفاده کنیم و خرو جی رو قبل ال سی دی بگیریم چون نسبت به قیمتش امکاناتش با کمودور قابل مقایسه نیست
    :nice:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20