اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول دوربین سریال در sam7s64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول دوربین سریال در sam7s64

سلام
    بر روی خود برد sam7s64 ماژول دوربین سریال قرار داره که با استفاده از نرم افزار nrc147 می تونم عکس رو بگیرم و روی لب تاب نمایش بدم

می خواسم بدونم

1. عکسی که گرفتم رو چگونه در حافظه میکرو ذخیره کنم؟

2. با چه دستوری در keil این عکس رو توسط نرم افزار keil روی کامپیوتر نمایش بدم؟

با تشکر

پاسخ : ماژول دوربین سریال در sam7s64

سلام.
    انیجوری که نمیشه نظر داد.اگه این چیزی که خریدید کاتالوگی داره،شماتیکی داره بذارید تا بفهمیم چجور کار میکنه
    فکر نکنم s64 انقدر حافظه داشته باشه که بشه روش عکس ذخیره کرد
    ماژول دوربینه استفاده شده چیه؟

دیدگاه

ماژول دوربین مدل ncb147 است
      که عکس رو در حافظه خارجی (RAM) ذخیره میکنه نه در خود میکرو

دیدگاه

سلام متاصفانه من این ماژول رو ندارم.اگه دفترچه راهنماش رو بذارید میتونم کمکتون کنم.در غیر این صورت وقتی طرااحیشو ندونی و ... نمیشه
        احتمال اینکه بتونید روی حافظه میکرو ذخیره کنید هم کمه چون s64 انقدر حافظه نداریه
        اگه بخواید رو کامپیوتر نمایش بدید احتمالا باید از پروتکل uart استفاده کنید و از دستورات مربوط به این پروتکل استفاده کنید

دیدگاه

بخوام دفترچه راهنما رو به صورت pdf قرار بدم چجوری باید بذارم؟

دیدگاه

توی سایت های اپلود مثل
            http://www.4shared.com/
            میتونید اپلود کنید و لینکشو اینجا بذارید

دیدگاه

اینم دفترچه راهنما
              http://uplod.ir/hj4eqkj428nj/NRC147.pdf.htm
              راسی می تونم این عکس که رو رم ذخیره شده رو با پورت سریال روی برد مثل TTL یا RS232 از برد به کامپیوتر انتقال بدم؟اینجوری نیاز به پروگرم کردنم نیس
              دستور انتقال با پورت سریال تود KEIL چیه؟

دیدگاه

سلام.من یه نگاهی به دفترچه کردم باید بگم که به هیچ عنوان نباید پروگرم ایسی رو عوض کنید و در نتیجه نیاز نیست نرم افزار KEIL رو یاد بگیرید
                فقط کافی هست هشدار صفحه 12 رو بخونین.
                عجب شرکتی هست این نواوران
                با UART نوع RS23 متونید مستقیم از طریق پرت COM کامپیوتر دیتا رو بخونین و از نوع TTL میتونید با یک میکرو دیگه ارتباط بر قرار کنید.
                با توجه به اینکه شما میخواید از کامپیوتر استفاده کنید باید از همون نوع RS232 استفاده کنید که توی قسمت کانکتور ها ورودی و خروجی جاشو روی برد توضیح داده
                صفحه 10 هم راجب به BAUDRATE که نرخ ارسال پورت سریال هست رو توضیح داده که با 3 جامپری که گذاشته میشه تغییرش داد.برای ارتباط صحیح باید baudrate دوتاش یکی باشه.
                اگه بفهمید که این نرم افزار nrc147 چجور کار میکنه میتونید با c# برنامه ای رو که میخواید برای کامپیوتر بنویسید ولی متاصفانه خیلی سر بسته توضیح داده که هیچی نفهمی

دیدگاه

من با nrc147 عکس رو از طریق پورت TTL گرفتم
                  فقط می خوام با یه زبان برنامه نویسی این عکس رو از حافظه به لب تاب انتقال بدم تا با همون برنامه عمل پردازش تصویر رو روی عکس انجام بدم
                  مگه از طریق keil , برنامه uart نمیشه؟
                  اصلا برنامه KEIL مثل ویژوال سی محیطی داره که عکس رو نمایش بده؟
                  یه سوال دیگه اینکه:
                  برای پروگرم کردن باید اتصال کانکتور J6 رو برقرار می کردیم ولی من برقرار نکردم ولی با تغییر J7 سعی کردم پروگرم کنم؟آیا برد بدون J6 پروگرم شده و برنامه پاک شده؟ :sad:

دیدگاه

جامپر b2 رو برداشته بودید؟
                    اصلا نرم افزار کیل هیچ شباهتی به ویژوال سی نداره.با نرم افزار کیل شما یم برنامه برای تراشها های arm مینویسید نمونش همین at91sam7s64 که روی این برد شما موجود هست.برنامه نوشته هیچ شباهتی به برنامه های نوشته شده برای pc نداره.وقتی برنامتون رو توی keil نوشتید اون کامپایل میکنید و یک کد هگز به شما میده.بعدش باید توسط نرم افزار hjtag به باینری تبدیلش کنید و سپس توسط sam-ba که داخل pdf هم هست روی حافظه میکرو پروگرم کنید.
                    اگه که کانکتور j6 رو وصل کردید.و نرم افزار sam-ba هم روی سیستمتون نصب باشه و برد رو از طریق usb به کامپیوتر وصل کنید و کامپیوتر شناختش احتمال زیاد میکرو وار مد sam-ba شده و برنامه قبلیش از بین رفته که باید بدید نواوران دوباره بارتون پروگرم کنه

دیدگاه

کانکتور J6 رو قرار ندادم ولی جامپر B2 رو برداشتم اگه برد پروگرم نشده پس چرا وقتی به برق وصل می کنم چند ثانیه LED قرمز که قبلا روشن میشد الان روشن نمیشه؟
                      درضمن من کلا با KEIL نمیتونم عکسی که تو حافظه ذخیره شده رو ببینم؟
                      یعنی با KEIL نمیشه پردازش تصویر انجام داد؟

دیدگاه

کانکتور j6 بودنش یا نبودنش مهم نیست.توی کاتالوگ نوشته اگه b2 رو بردارید و j7 رو وصل کنید میکرو به مد sam-ba میره.که احتمال زیاد این اتفاق افتاده
                        نمیدونم با میکرو کنترلرها کار کردید یا نه ولی نرم افزار keil مثل نرم افزار codevision برای avr هست
                        خصوصیاتشون:
                        1-شی گرا نیستن
                        2-برای کامپیوتر نیستن و برنامه نوشته شده باهاشون روی کامپیوتر اجرا نمیشه
                        3-برای نوشتن برنامه میکروکنترلر استفاده میشن و بعد از پروگرم کردن میکرو برنامه نوشته شده روی میکرو اجرا میشه نه کامپیوتر
                        شما اگه به پردازش توصویر نیاز داشتید باید از همون برنامه هایی مثل visual stadio یا matlab استفاده میکردید.اصلا keil کارش چیزه دیگست

دیدگاه

حق با شماست اگرم بخوام با keil انجام بدم فک می کنم باید از arm9 استفاده کنم که میشه روش سیستم عامل ریخت وخود اون سیستم عامل عمل پردازش تصویر رو انجام بده
                          ببخشید یه سوال دیگه:
                          من اگه بخوام از طریق نرم افزار مطلب و از طریق پورت سریال روی حافظه برد چیزی بریزم آیا به برد دچار مشکل نمیشه و بازم می تونم عکس بگیرم؟
                          ممنون که این مدت وقت گذاشتین و به سوالهام جواب دادین :nerd:

دیدگاه

شما اگه بخواید اینکارو کنید برنامه مطلب یک ور قضیه هست و برنامه درون خود میکرو هم یه وره دیگه باید این دو تا با هم مچ بشن که بشه این کار کرد.مثلا مطلب روی پورت سریال داده بریزه و همون موقع میکرو هم منتظر داده باشه و داده رو دریافت کنه
                            اگه مطلب روی پورت سریال داده بریزه ولی میکرو برنامش جوره باشه که اطلاعات رو دریافت نکنه هیچی نمیشه و کار نمیکنه
                            به نظر من اگه علاقه دارید میکرو کنترلر رو یا بگیرید از انجمن avr شروع کنید

دیدگاه

آخه این پروژه کارشناسیمه و من این برد رو تهیه کردم
                              1-من اگه تصویر ذخیره شده روی حافظه برد رو توسط برنامه مطلب بگیرم که مشکلی واسه برد پیش نمیاد؟میاد؟
                              2- کار واحد adc,usart دقیقا چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X