اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نتظیم کردن HM-TR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نتظیم کردن HM-TR

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من به تازگی یک جفت ماژول HM-TR گرفتم که می خوام اطلاعات را باهاش بفرستم
    در مرحله اول به مشکل برخورد کردم،
    ماژول من TTL هست و با FT232 به Laptop وصل کردم و اومده روی COM4، مشکل اینجاست که نرم افزار تنظیمی که RF HOPE آماده کرده نمی تونه ماژول را بشناسه!
    فکر می کنم همه پورت های COM رو اسکن نمی کنه!
    کسی با این مشکل مواجه شده!
    پروتکل تنظیم این ماژول در دسترس هست؟

پاسخ : مشکل در نتظیم کردن HM-TR

نوشته اصلی توسط Naeemabadi
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من به تازگی یک جفت ماژول HM-TR گرفتم که می خوام اطلاعات را باهاش بفرستم
    در مرحله اول به مشکل برخورد کردم،
    ماژول من TTL هست و با FT232 به Laptop وصل کردم و اومده روی COM4، مشکل اینجاست که نرم افزار تنظیمی که RF HOPE آماده کرده نمی تونه ماژول را بشناسه!
    فکر می کنم همه پورت های COM رو اسکن نمی کنه!
    کسی با این مشکل مواجه شده!
    پروتکل تنظیم این ماژول در دسترس هست؟
    اگز ماژول شما ttl هست مستقیم نباید خروجی ft232 را بدید به ماژول ، بلکه بین ft232 و ماژول باید از یک مبدل max232 استفاده کنید . ضمنا ً باید موقع تنظیم ماژول وضعیت پایه کانفیگ روی اون حالتی باشه که توی دیتاشیت ذکر شده ( دقیق یادم نیسن فکر کنم باید زمین بشه )
    خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman1366
      سلام
      ممنون آقایNaeemabadi خوشبختانه حل شد اما برد مدار کمتر از اون جیزی بود که انتظار داشتم
      فروشنده گفت 1کیلومتر اما به زور 200متره :cry:
      خدا رو شکر، 1 کیلومتر نه بابا، خود دیتاشیت گفته که فرکانس باهاش فضا باز ماکزیمم 300 متر جواب میدن، بهترین آنتن هم بگذارید جواب نمیده
      RFB12BP هم حدود 500 متر درست حسابی جواب میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید علی شاهرخی
        اگز ماژول شما ttl هست مستقیم نباید خروجی ft232 را بدید به ماژول ، بلکه بین ft232 و ماژول باید از یک مبدل max232 استفاده کنید . ضمنا ً باید موقع تنظیم ماژول وضعیت پایه کانفیگ روی اون حالتی باشه که توی دیتاشیت ذکر شده ( دقیق یادم نیسن فکر کنم باید زمین بشه )
        شوخی می کنید! :biggrin: بعد اون وقت نقش MAX چی هستش؟ احیاناً سمت RS232 نمی سوزه؟
        در مد تنظیم کانفیگ باید پ باشه که LED سبز روشن می مونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Naeemabadi
          شوخی می کنید! :biggrin: بعد اون وقت نقش MAX چی هستش؟ احیاناً سمت RS232 نمی سوزه؟
          در مد تنظیم کانفیگ باید پ باشه که LED سبز روشن می مونه
          با توجه به اینکه ماژول شما ttl هست ic max232 خروجی ft232 را که سریال هست به منطق ttl تبدیل میکنه برای ماژول ، و بلعکس . البته اگر ماژول شما rs232 بود دیگه نیازی به استفاده از max232 نبود .

ضمنا ً در مد کانفیگ تا جایی که یادمه led قرمز روشن بود نه سبز . خیلی وقت پیش کار کردم با این ماژول خوب یادم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید علی شاهرخی
            با توجه به اینکه ماژول شما ttl هست ic max232 خروجی ft232 را که سریال هست به منطق ttl تبدیل میکنه برای ماژول ، و بلعکس . البته اگر ماژول شما rs232 بود دیگه نیازی به استفاده از max232 نبود .

ضمنا ً در مد کانفیگ تا جایی که یادمه led قرمز روشن بود نه سبز . خیلی وقت پیش کار کردم با این ماژول خوب یادم نیست
            مطمئن هستید که ،FT232 را با یکی چیز دیگه اشتباه نگرفتید؟ خروجی FT232 سریال نیست، یعنی یک طرفش سریال TTL هست
            و MAX232 دو طرف سریال هست و کارش Voltage Level Convertor هست

دیدگاه

[quote author=Naeemabadi]
              مطمئن هستید که ،FT232 را با یکی چیز دیگه اشتباه نگرفتید؟ خروجی FT232 سریال نیست، یعنی یک طرفش سریال TTL هست
              و MAX232 دو طرف سریال هست و کارش Voltage Level Convertor هست
              [/quote]
              مطمئن نیستم :-?? با توجه به اینکه ft232 ولتاژش از usb تامین میشه و ولتاژ usb هم 5 ولت هست فکر کنم حق با شماست باید یک مطالعه ای روش داشته باشم :nerd:

دیدگاه

سلام دوستان

من 2 عدد ماژول HMTR 915HZ دارم که برای برقراری ارتباط بین هایپرترمینال(کابل RS232 ) و میکرو به کار بردم.

من در ارسال اطلاعات از میکرو به کامپیوتر ( برنامه ی هایپر) مشکلی ندارم و بدون هیچ نویزی تمام اون چیزی رو که می خوام دریافت می کنم اما از طریق کامپیوتر نمیتونم به میکرو دستوری بفرستم(یعنی برعکسشو نمیتونم) در حالت اتصال مستقیم کابل سریال به میکرو هم دریافت میکنم هم ارسال(به خوبی) اما وقتی ماژول HMTR رو وارد مدار میکنم فقط از میکرو میتونم ارسال کنم ، گفتم شاید یکی از ماژول ها ارسال نمیتونه بکنه خراب شده سندش ، جاشونو عوض کردم دیدم هر 2 سالمه سالمن، کسی میدونه چرا؟

این هم برنامه ی من به زیان بیسیک ،کامپایلر هم بسکام ای وی آر هست:

$regfile = "m16def.dat"
                $crystal = 8000000
                $baud = 9600
                Config Porta = Output
                Dim S As Integer
                Dim F As Integer
                F = 22222
                S = 11111
                Porta.1 = 1
                Porta.0 = 1
                Do

Porta.0 = 0
                Porta.0 = 1

Print "X1,X2,X3,X4,X5,X6,X7,X8,X9,X10"
                Waitms 1

Input S
                Waitms 1

If S = 11111 Then
                Porta.4 = 1
                End If
                Loop
                End

(باز هم متذکر میشم در ارتباط مستقیم میکرو به کابل سریال همه چی خوب کار میکنه اما در حالتی ماژول وارد سیستم شده فقط ارسال از میکرو امکانپذیره)چ

هر جوابی به ذهنتون میرسه بدین ممنون میشم

دیدگاه

فرکانس کریستال را ۱۱۰۵۹۲۰۰ انتخاب کنید شاید مشکل حل بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X