اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 48 ولت به 5 ولت بوسیله مقاومت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 48 ولت به 5 ولت بوسیله مقاومت

سلام به اساتید محترم
    من می خوام 48VDC به 5VDC تبدیل کنم.جریانی که در 5V نیاز دارم 0.08 آمپر می باشد.ساده و مطمئن ترین راه برای این تبدیل چیه؟آیا رگلاتوری هست که این کار انجام بده؟آیا با مقاومت می تونم این وکار انجام بدم؟
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : تبدیل 48 ولت به 5 ولت بوسیله مقاومت

لطفاً کمکم کنید :sad:

دیدگاه

سلام میتونی از ایسی mc 34063 استفاده کنی .
      راههای دیگه ای هم هست مثلا استفاده از یه ترانزیستور و زنر جهت تایین ولتاژ.
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

میشه بیشتر توضیح دهید.

دیدگاه

اول یه مقاومت آجری یا هر نوعی که وات بالا باشه سری کن و بده به یه رگولاتور 7805 و 2 تا خازن هم یکی برای پایه ورودی تا منفی و دیگری خروجی ان بذار

یا با ترانزیستور و زنر یک رگولاتور بساز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
            سلام به اساتید محترم
            من می خوام 48VDC به 5VDC تبدیل کنم.جریانی که در 5V نیاز دارم 0.08 آمپر می باشد.ساده و مطمئن ترین راه برای این تبدیل چیه؟آیا رگلاتوری هست که این کار انجام بده؟آیا با مقاومت می تونم این وکار انجام بدم؟
            ممنون میشم کمکم کنید
            راحتترین راه استفاده از مقاومت و زنر هست با استفاده از مقاومت جریان رو محدود میکنین و با یه زنر اونو به 5 ولت میرسونین اما تلفات زیادی خواهید داشت ( حدود چهار الی پنج وات ) که اگه براتون امکان این حیف و میل و همچنین دفع این حرارت وجود داره راحتترین و ساده ترین کاره

روش دیگه استفاده از منابع تغذیه سویچینگ هست که البته پیچیدگی و هزینه بالاتری خواهد داشت

پانوشت : شاید بتونین با یک طراحی بهتر جریان و توان مصرفی تون رو کاهش بدین و مدار مقاومتی رو کم تلفات تر در بیارین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X