اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

36 ولت را به24 چطوری تبدیل کنم

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

36 ولت را به24 چطوری تبدیل کنم

با سلام من یک پاور سوپلای 220 به 36 ولت دارم که خیلی خوب کار میکنه ار اون پاور هایی است که خیلی دم ودستگاه وخازن واز این چیزها که من سر در نمی یارم دارهو حالا من می خوام 36 ولت خروجی را به 24 تبدیل کنم .چون ولتاژ 36 زیاد مصرف نداره.باید چه کارکنم

پاسخ : 36 ولت را به24 چطوری تبدیل کنم

سلام ساده ترین راه اینه که 36 ولت رو بیاری به یه 7815 بعد اونو ببری به 7812 و 7912 حالا اگر سر خروجی 7812 سر مثبت و خروجی 7912 سر منفی بگیری ، ولتاژ 24 ولت ، 500 میلی آمپر داری.
    اگر متوجه نشدی بگو برات بیشتر توضیح بدم .
    البته اه های بهتی هم باید باشه ولی الان به ذهنم نمی رسه!!
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام

منم این راه حلی که آقای امانی پیشنهاد دادند را می پسندم.

البته اگه تلفات انرژی واست مهم نیست خیلی راحت می تونی از دو تا مقاومت توان بالا به صورت مقسم ولتاژ استفاده کنی.

در ضمن فکر کنم زنر 24 ولت هم پیدا بشه که اگه پیدا کنی خیلی راحت با یه زنر 2 وات و یه ترانزیستور 2N3055 می تونی تا 5 آمپر برق 24 ولت بگیری

در هر صورت موفق باشی :nice:
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

چند بار اینئتاپیک باز شده؟من هرجا میرم میبینم داره روی این مورد بحث میشه.
        اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10927.0.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X