اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات متفرقه در مورد آمپلی فایر ها ، بلندگو و کلیه متعلقات تجهیزات صوتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات متفرقه در مورد آمپلی فایر ها ، بلندگو و کلیه متعلقات تجهیزات صوتی

سلام خدمت همه دوستان

هدف بنده از ایجاد این تاپیک بالا بردن بخشی از دانش عمومی همه ماست که در کارکرد و کیفیت تجهیزات ساخته شده یا تعمیر شده توسط ما تآثیری ندارن

اما تجربیات شرکت های سازنده بوده و هست که ما با دونستن اونها میتونیم در هنگام اورهال یا ساخت و سرویس تجهیزات صوتی ، دستگاه تعمیر شده رو به همون حالت ظاهری قبلی که حالت ایده آلش بوده ( صرف نظر از بعضی دستگاههایی که خوب طراحی نشدن) برسونیم.
    دوتا سوال اول رو خودم میپرسم

قبلآ در یه تاپیک بحث سیم پیچی بلندگوهای سوخته مطرح شد و من آخرش هم متوجه نشدم اون ماده سیاه که روی جای بیرون اومدن سیم رو دیافراگم میریزن چیه؟
    این یکی از اون سولا بود.

سوال دیگه ای هم که دارم اینه که در دستگاههای صوتی با برندهای معتبر برای اینکه خازن های تغذیه که معمولآ بزرگ و سنگین هستن در اثر ضربه و حرکت از محل لحیم کاری شل نشند، روی خازن هایی که کنار هم هستن یه ماده سفید رنگ میریزن که بعدآ خشک میشه و حالت ترد داره.

در محصولات ایرانی یا چینی بجای اون ماده از چسب حرارتی استفاده میکنن. اسم اون ماده چیه؟؟

اینم عکسش:

دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : سوالات متفرقه در مورد آمپلی فایر ها ، بلندگو و کلیه متعلقات تجهیزات صوتی

اولی که چسبه. البته اسمش رو نمیدونم ولی حالت ورقه ای داره. مثل ایزوگام. گرم که میشه مایع میشه و قابل استفاده است.
    دومی هم فکر میکنم چسب سیلیکون باشه.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

این سوالم تو کارکرد مدار تاثیر داره

فرض کنید ما برای ساخت آمپلیفایر و متعلقات (مثل تون کنترل و ...) نیاز به خازن داریم و برای هر خازن ما 3 نوع سرامیکی ، پلی استر و MKT داریم.

کدوم یکی برای استفاده در مدار بهتره؟
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

بله تاثیر داره مثل این میمونه که بگی از 10 تا 20 کدوم نمره بهتره
        خازن mkt کیفتش بهتره یعنی دقیقتره که بنابراین از لحاظ عملکرد تو مدار تاثیر بسزایی داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X