اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شارژر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شارژر موبایل

سلام دوستان
    برای ساخت ولتاژ 8 ولت اول برق شهر رو یکسو می کنیم و بعد از یه مدار باک استفاده می کنم تا ولتاژ رو به 8 ولت برسونم.
    سوال اول اینکه این ایده خوب هست؟
    سوال دوم این که من که با برق شهر کار می کنم ولتاژ مورد نیاز آیسی پالس 555 رو از کجا بیارم؟آیا با رگولاتور می تونم این کارو انجام بدم؟
    سوال سوم اینکه من یه شبیه سازی با پروتئوس انجام دادم بعد باید با دیوتی سایکل ولتاژ رو 8 ولت تنطیم کنم و این کار رو کردم ولی در حالت بی بار ولتاژ خروجی 9 و حدود 10 ولت بود و هر چی دیوتی رو تغییر می دادم ولتاژ خیلی تغییر نمی کرد.البته این موضوع رو بگم که من تو پروتئوس برای پالس فقط از 555 استفاده کردم و درایور نذاشتم.حالا این موضوع رو بگم که وقتی تو خروجی بار میذاشتم بسته به باری که میذارم و جریانی که می کشید ، ولتاژ خروجی تغییر می کرد.اگه این طوری باشه که اصلا بدرد نمی خوره.نظر شما چیه؟
    سوال چهارم اینکه باید در مدار واقعی از درایور استفاده کنم؟
    سوال پنجم این که در خروجی مدار باید حتماً از دیود استفاده کنم تا توان منتقل شده به باتری بر نگرده؟
    سوال ششم درباره ذات منابع سوئیچینگ هستش و اینکه اگر منبع ما شارژر نباشه و ممکن باشه هر باری بهش وصل بشه ، اگه این طوری باشه که ولتاژ خروجی دائماً تغییر می کنه که بعد این طوری که بدرد نمی خوره.

پاسخ : ساخت شارژر موبایل

برای ساخت ولتاژ 8 ولت اول برق شهر رو یکسو می کنیم و بعد از یه مدار باک استفاده می کنم تا ولتاژ رو به 8 ولت برسونم.
    سوال اول اینکه این ایده خوب هست؟
    نه این روشخوبی نیست اولآ ایزوله نیست دومآ خطرناکه سویچ بسوزه موبایل هم میسوزه
    باید از فلای بک استفاده کنی.
    دور 555 رو هم خط بکش .
    بهتر کمی مطالعه کنی هنوز خیلی آکبندی.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

بدون 555 میشه بگین با چی پالس درست کنم؟همه جا میگن برای پالس 555 استفاده کن ، ارزونه

دیدگاه

سلام
        همانطوری که جناب ghasede del گفتن از تراشه های متناسب با کار خود استفاده کنین برای نمونه دیتاشیت این قطعه رو مطالعه داشته باشین
        UC3842
        که علاوه بر یک نوسان ساز یک تراشه کنترلی مناسب برای منابع تغذیه سویچنگ هست
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

میگم ولتاژ خروجی در حالت قطع از موبایل مقدارش خیلی بیش تر از حالتی هستش که داره موبایلو شارژ می کنه.این مورد هم باید در نظر گرفته بشه ، یعنی باید ولتاژ خروجی فلای بک رو روی ولتاژ بی باری شارژر خودم تنظیم کنم؟

دیدگاه

میگم ولتاژ خروجی در حالت قطع از موبایل مقدارش خیلی بیش تر از حالتی هستش که داره موبایلو شارژ می کنه.
            نهایت ولتاژ بی باری فکر میکنم 5.6 ولت باشه و زمان شارژ احتمالا به 4.3 کاهش پیدا کنه و اما چیزی که شما باید در نظر بگیری بی باری و با باری نیست همون ولتاژ و جریانی که رو شارژر نوشته رو مبنا قرار بده

دیدگاه

آخه من قبلا یه شارژر داشتم روش نوشته بود 5 ولت و 0.65 آمپر که گم شد و ولتاژ بی باریش هم حدود 7.6 ولت بود.این شارژر موبایلم رو تو 1.5 ساعت شارژ می کرد.
              الان یه شارژر دیگه دارم که روش نوشته 5 ولت و 0.45 آمپر که توبی باری ولتاژش 8.4 ولت هست ولی موبایلم رو تو 2.5 ساعت شارژ می کنه.
              تغییر ولتاژ خروجی هنگام شارژ هم این طوری هست که هر چی باتری خالی تر باشه ولتاژش کمتر هستش و اگر وقتی باتریم خالی باشه بهش شارژر بزنم ولتاژ حدود 3.7 ولت میشه که با شارژ باتری این مقدار کم کم زیادتر میشه تا این که با این شارژر جدیده به 8.2 ولت میرسه.
              با تمام این اوصاف من به همون 5 ولت و 0.65 آمپر توجه کنم؟

دیدگاه

ولتاژ بی باریش هم حدود 7.6 ولت بود.این شارژر موبایلم رو تو 1.5 ساعت شارژ می کرد.
                و احتمالا باتری گوشی رو چند ماهه خراب میکرد .
                در کل اون 7.6 ولت بودن از نا مرغوب بودن جنسش هست .چون یه چیز معمولی و بدون فیدبک
                الان یه شارژر دیگه دارم که روش نوشته 5 ولت و 0.45 آمپر که توبی باری ولتاژش 8.4 ولت هست ولی موبایلم رو تو 2.5 ساعت شارژ می کنه.
                :rolleyes:
                اگر وقتی باتریم خالی باشه بهش شارژر بزنم ولتاژ حدود 3.7 ولت میشه که با شارژ باتری این مقدار کم کم زیادتر میشه تا این که با این شارژر جدیده به 8.2 ولت میرسه.
                تا خود 8.2 ولت یواش یواش زیاد میشه ؟ یعنی یه جا مثلا میشه 6.5 بعد 7 و 7.5 و...تا 8.2 ؟ oo:
                با تمام این اوصاف من به همون 5 ولت و 0.65 آمپر توجه کنم؟
                بله / اگر شارژر درست حسابی باشه همون 5 ولت خروجی میده / مقداری از اون ولتاژ بالا واس اینه که تو بعضیاشون مقاومت بار به خازن وصل نکردن و خازن بیهوده کمی بیشتر شارژ میشه / در واقع شما باید یک مقاومت حدودا 470 اهم به خروجی بزنی تا ولتاژ واقعی شو ببینی

دیدگاه

ولتاژ همونطور که گفتم کم کم زیاد میشه.فکر کنم بستگی به ساختار باتری داره .اگه سلول های باتری سری باشن با پر شدن اونا ولتاژ کم کم زیاد میشه.البته به نظرم باید موازی باشن و ولتاژ هر سلول پر شده به اندازه ی ولتاژ کل باتری باشه.نظرتون چیه؟
                  بعد من از اون شارژر قبلیم حدود 2.5 سال استفاده کردم و باتریم دچار مشکل نشد،ولی اون 5 ولت روی شارژر و این ولتاژ خروجی بالا گیجم کرده.
                  اگه من خروجی رو 5 ولت بگیرم به هنگام شارژ آیا افت می کنه یا نه؟یه جوری طراحی کنم که هنگام شارژ 5 ولت بشه

دیدگاه

سلام.من تا حالا چندین بار شارژر ساختم با سوئیچینگ توپولوژیه فلایبک. خروجی رو بیشتر از 5 ولت بگیرین مثلا 6.5 ولت من خودم شارژر موبایلم که اصلی هم هستم همین حدود ولتاژ میده (در حالت بی باری) اگه 5 ولت خروجی رو بگیرین خیلی دیر شارژ میشه. برای راحتی میتونید از آی سی های آماده استفاده کنید مثل وایپر و تی ان وای و ...
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

شما مطمئنی با ولتاژ بی باری کمتر دیرتر شارژ میشه؟
                      من بالاتر گفتم الان یه شارژر دارم که تو بی باری 8.4 ولت میده و یه شارژر هم قبلا داشتم که بی باریش 7.6 ولت بود و اونی که 7.6 ولت بود سریع تر شارژ می کرد.
                      به نظرم سیستم شارژشون این طوری هستش که ولتاژ باتری هنگام شارژ افزایش پیدا می کنه ولی ولتاژ منبع تغذیه تا یه حد خاصی بیش تر نمی تونه زیاد بشه و به خاطر اینکه تو منبع 7.6 ولتی ولتاژ بیش تر از این مقدار نمی تونه بشه تو همین مقدار شارژ رو قطع می کنه و در نتیجه منبع 7.6 ولتی زودتر شارژ می کنه و البته فکر کنم با منبع 8.4 ولتی باتریم بیش تر شارژ میشه و البته بیش تر هم طول میکشه و این طوری به باتریم هم فشار میاد.
                      نظرتون چیه؟این حرفا درسته؟

دیدگاه

نظرتون چیه؟این حرفا درسته؟
                        فقط ولتاژ بی باری تعیین کننده نیست توان شارژر هم باید در نظر داشته باشید.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                          فقط ولتاژ بی باری تعیین کننده نیست توان شارژر هم باید در نظر داشته باشید.
                          پس یعنی نباید بی توجه به ولتاژ بی باری بود.ولی اینطوری که من فهمیدم میشه ولتاژ رو کمتر کرد ولی توان رو افزایش داد و حتی با کم کردن ولتاژ مدت زمان شارژ رو کاهش داد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X