ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

ساخت شارژر موبایل

سلام دوستان
    برای ساخت ولتاژ 8 ولت اول برق شهر رو یکسو می کنیم و بعد از یه مدار باک استفاده می کنم تا ولتاژ رو به 8 ولت برسونم.
    سوال اول اینکه این ایده خوب هست؟
    سوال دوم این که من که با برق شهر کار می کنم ولتاژ مورد نیاز آیسی پالس 555 رو از کجا بیارم؟آیا با رگولاتور می تونم این کارو انجام بدم؟
    سوال سوم اینکه من یه شبیه سازی با پروتئوس انجام دادم بعد باید با دیوتی سایکل ولتاژ رو 8 ولت تنطیم کنم و این کار رو کردم ولی در حالت بی بار ولتاژ خروجی 9 و حدود 10 ولت بود و هر چی دیوتی رو تغییر می دادم ولتاژ خیلی تغییر نمی کرد.البته این موضوع رو بگم که من تو پروتئوس برای پالس فقط از 555 استفاده کردم و درایور نذاشتم.حالا این موضوع رو بگم که وقتی تو خروجی بار میذاشتم بسته به باری که میذارم و جریانی که می کشید ، ولتاژ خروجی تغییر می کرد.اگه این طوری باشه که اصلا بدرد نمی خوره.نظر شما چیه؟
    سوال چهارم اینکه باید در مدار واقعی از درایور استفاده کنم؟
    سوال پنجم این که در خروجی مدار باید حتماً از دیود استفاده کنم تا توان منتقل شده به باتری بر نگرده؟
    سوال ششم درباره ذات منابع سوئیچینگ هستش و اینکه اگر منبع ما شارژر نباشه و ممکن باشه هر باری بهش وصل بشه ، اگه این طوری باشه که ولتاژ خروجی دائماً تغییر می کنه که بعد این طوری که بدرد نمی خوره.
    2009/12/28
    2,138
    77

پاسخ : ساخت شارژر موبایل

برای ساخت ولتاژ 8 ولت اول برق شهر رو یکسو می کنیم و بعد از یه مدار باک استفاده می کنم تا ولتاژ رو به 8 ولت برسونم.
    سوال اول اینکه این ایده خوب هست؟
    نه این روشخوبی نیست اولآ ایزوله نیست دومآ خطرناکه سویچ بسوزه موبایل هم میسوزه
    باید از فلای بک استفاده کنی.
    دور 555 رو هم خط بکش .
    بهتر کمی مطالعه کنی هنوز خیلی آکبندی.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

بدون 555 ميشه بگين با چي پالس درست كنم؟همه جا ميگن براي پالس 555 استفاده كن ، ارزونه
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    همانطوری که جناب ghasede del گفتن از تراشه های متناسب با کار خود استفاده کنین برای نمونه دیتاشیت این قطعه رو مطالعه داشته باشین
    UC3842
    که علاوه بر یک نوسان ساز یک تراشه کنترلی مناسب برای منابع تغذیه سویچنگ هست
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

میگم ولتاژ خروجی در حالت قطع از موبایل مقدارش خیلی بیش تر از حالتی هستش که داره موبایلو شارژ می کنه.این مورد هم باید در نظر گرفته بشه ، یعنی باید ولتاژ خروجی فلای بک رو روی ولتاژ بی باری شارژر خودم تنظیم کنم؟
    2012/03/02
    1,337
    87

میگم ولتاژ خروجی در حالت قطع از موبایل مقدارش خیلی بیش تر از حالتی هستش که داره موبایلو شارژ می کنه.
    نهایت ولتاژ بی باری فکر میکنم 5.6 ولت باشه و زمان شارژ احتمالا به 4.3 کاهش پیدا کنه و اما چیزی که شما باید در نظر بگیری بی باری و با باری نیست همون ولتاژ و جریانی که رو شارژر نوشته رو مبنا قرار بده
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

آخه من قبلا یه شارژر داشتم روش نوشته بود 5 ولت و 0.65 آمپر که گم شد و ولتاژ بی باریش هم حدود 7.6 ولت بود.این شارژر موبایلم رو تو 1.5 ساعت شارژ می کرد.
    الان یه شارژر دیگه دارم که روش نوشته 5 ولت و 0.45 آمپر که توبی باری ولتاژش 8.4 ولت هست ولی موبایلم رو تو 2.5 ساعت شارژ می کنه.
    تغییر ولتاژ خروجی هنگام شارژ هم این طوری هست که هر چی باتری خالی تر باشه ولتاژش کمتر هستش و اگر وقتی باتریم خالی باشه بهش شارژر بزنم ولتاژ حدود 3.7 ولت میشه که با شارژ باتری این مقدار کم کم زیادتر میشه تا این که با این شارژر جدیده به 8.2 ولت میرسه.
    با تمام این اوصاف من به همون 5 ولت و 0.65 آمپر توجه کنم؟
    2012/03/02
    1,337
    87

ولتاژ بی باریش هم حدود 7.6 ولت بود.این شارژر موبایلم رو تو 1.5 ساعت شارژ می کرد.
    و احتمالا باتری گوشی رو چند ماهه خراب میکرد .
    در کل اون 7.6 ولت بودن از نا مرغوب بودن جنسش هست .چون یه چیز معمولی و بدون فیدبک
    الان یه شارژر دیگه دارم که روش نوشته 5 ولت و 0.45 آمپر که توبی باری ولتاژش 8.4 ولت هست ولی موبایلم رو تو 2.5 ساعت شارژ می کنه.
    :rolleyes:
    اگر وقتی باتریم خالی باشه بهش شارژر بزنم ولتاژ حدود 3.7 ولت میشه که با شارژ باتری این مقدار کم کم زیادتر میشه تا این که با این شارژر جدیده به 8.2 ولت میرسه.
    تا خود 8.2 ولت یواش یواش زیاد میشه ؟ یعنی یه جا مثلا میشه 6.5 بعد 7 و 7.5 و...تا 8.2 ؟ oo:
    با تمام این اوصاف من به همون 5 ولت و 0.65 آمپر توجه کنم؟
    بله / اگر شارژر درست حسابی باشه همون 5 ولت خروجی میده / مقداری از اون ولتاژ بالا واس اینه که تو بعضیاشون مقاومت بار به خازن وصل نکردن و خازن بیهوده کمی بیشتر شارژ میشه / در واقع شما باید یک مقاومت حدودا 470 اهم به خروجی بزنی تا ولتاژ واقعی شو ببینی
    2011/02/28
    قزوين
    591
    48

ولتاژ همونطور که گفتم کم کم زیاد میشه.فکر کنم بستگی به ساختار باتری داره .اگه سلول های باتری سری باشن با پر شدن اونا ولتاژ کم کم زیاد میشه.البته به نظرم باید موازی باشن و ولتاژ هر سلول پر شده به اندازه ی ولتاژ کل باتری باشه.نظرتون چیه؟
    بعد من از اون شارژر قبلیم حدود 2.5 سال استفاده کردم و باتریم دچار مشکل نشد،ولی اون 5 ولت روی شارژر و این ولتاژ خروجی بالا گیجم کرده.
    اگه من خروجی رو 5 ولت بگیرم به هنگام شارژ آیا افت می کنه یا نه؟یه جوری طراحی کنم که هنگام شارژ 5 ولت بشه
    2009/12/25
    1,462
    45

سلام.من تا حالا چندین بار شارژر ساختم با سوئیچینگ توپولوژیه فلایبک. خروجی رو بیشتر از 5 ولت بگیرین مثلا 6.5 ولت من خودم شارژر موبایلم که اصلی هم هستم همین حدود ولتاژ میده (در حالت بی باری) اگه 5 ولت خروجی رو بگیرین خیلی دیر شارژ میشه. برای راحتی میتونید از آی سی های آماده استفاده کنید مثل وایپر و تی ان وای و ...
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13