ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
 1. #1
  2006/04/16
  11
  0

  کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  لطفا اگه مطلبی و راهنمائی و کتاب و منبع و هر چیزی که در مورد نیروگاه هیدروژنی بتونه کمک کنه اینجا بزارید
  لطفا سریع . خیلی حیاتیه
  پیشاپیش ممنونم
 2. #2
  2007/03/22
  زیر خطوط 400 کیلو ولت
  231
  12

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  سلام.
  مقاله خودم:

  http://www.hupaa.com/Data/P00545.php
  [size=10pt]اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.[/size]

  [size=18pt]پارسی را پاس داریم[/size]
 3. #3
  2006/04/16
  11
  0

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  ممنون از لطف و کمکتون
  مطلب در مورد تجهیزات نیروگاه هیدروژنی و موارد استفاده و تاریخچه و یاختار این نوع نیروگاهها می خواستم
  لطفا بیشتر کمکم کنید
  با تشکر
 4. #4
  2006/03/24
  ECA
  2,425
  247

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  [size=10pt][size=10pt]درباره انرژی هیدروژنی[/size][/size]

  مصرف گسترده و کلان انرژی حاصل از سوختهای فسیلی اگرچه رشد سریع اقتصادی جوامع پیشرفته صنعتی را به همراه داشته است اما بواسطه انتشار مواد آلاینده حاصل از احتراق و افزایش دی اکسید کربن در جو و پیامدهای آن، جهان را با تغییرات روز افزونی آماده ساخته است که افزایش دمای زمین، تغییرات آب و هوایی، بالا آمدن سطح آب دریاها و در نهایت تشدید منازعات بین المللی از جمله این پیامدها محسوب می شوند. از سوی دیگر اتمام قریب الوقوع منابع فسیلی و پیش بینی افزایش قیمتها بیش از پیش بر اهمیت و لزوم جایگزینی سیستم انرژی فعلی اهمیت دارد.

  در سال 1997 میلادی کنوانسیون تغییرات آب و هوایی با هدف تثبیت غلظت گازهای گلخانه ای در اتمسفر، پروتکل کیوتو را مطرح نمود که به موجب این پروتکل کشورهای صنعتی ملزم به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شده اند و هدف اصلی از این کنوانسیون دستیابی به تثبیت غلظت گازهای گلخانه ای در اتمسفر تا سطحی است که مانع تداخل خطرناک فعالیتهای بشری با سیستم آب و هوایی گردد و چنین سطحی در چهارچوب زمانی مناسب قابل اجرا خواهد بود تا اکوسیستمها بطور طبیعی خود را با تغیییر آب و هوایی تطبیق دهند و اطمینان حاصل شود که امنیت غذایی تهدید نمی شود و توسعه اقتصادی بطور پایدار ایجاد می گردد. از سوی دیگر مجموعه انرژیهای تجدید پذیر روز به روز سهم بیشتری را در سیستم تامین انرژی جهان بعهده می گیرد؛ لذا در برنامه ها و سیاستهای بین المللی، نقش مهمی به منابع تجدید پذیر انرژی محول گردیده است.

  اما سازگار نمودن این منابع با سیستم فعلی مصرف انرژی جهانی هنوز با مشکلاتی همراه است که بررسی و حل آنها حجم وسیعی از تحقیقات علمی جهان را در دهه های اخیر به خود اختصاص داده است.

  تقریباً همه منابع انرژی تجدید پذیر بصورت تناوبی در دسترس هستند و بخودی خود قابل حمل یا ذخیره سازی نیستند و به همین دلیل نمی توانند بصورت سوخت به ویژه در حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرند.

  سوختهای پاک دارای خواص فیزیکی و شیمیایی هستند که آنها را پاکتر از بنزین با ساختار و ترکیب فعلی در عمل احتراق می نمایند. این سوختها در حین احتراق مواد آلاینده کمتری تولید می کنند، در ضمن استفاده از این سوختها شدت افزایش و انباشته شدن دی اکسید کربن که موجب گرم شدن زمین می گردد را نیز کاهش می دهد. هیدروژن بعنوان یک سوخت پاک می تواند جایگزین مناسبی برای سایر سوختهای متداول گردد و در آینده بعنوان یک حامل انرژی مطرح گردد. فراوانی سهولت تولید از آب، مصرف تقریباً منحصر بفرد و سودمندی زیست محیطی ذاتی هیدروژن از جمله ویژگیهایی است که آنرا در مقایسه با سایر گزینه های مطرح سوختی متمایز می کند. هیدروژن را می توان با استفاده از انواع منابع انرژی اولیه تولید کرد و در تمام موارد و کاربردهای سوختهای فسیلی مورد استفاده قرار داد. هیدروژن به ویژه منابع تجدید پذیر انرژی را تکمیل می کند و آنها را در هر محل و هر زمان، بصورت مناسبی در دسترس قرار داده و در اختیار مصرف کننده می گذارد. سیستم انرژی هیدروژنی بدلیل استقلال از منابع اولیه انرژی، سیستمی دائمی، پایدار، فنا ناپذیر، فراگیر و تجدید پذیر می باشد. از اینرو پیش بینی می شود که در آینده ای نه چندان دور، تولید و مصرف هیدروژن به عنوان حامل انرژی به سراسر اقتصاد جهانی سرایت کرده و اقتصاد هیدروژن تثبیت شود.  معرفی سوختهای جایگزین و مطالعه در خصوص امکان استفاده و بهره برداری از آنها با توجه به ملاحظات فنی-اقتصادی و منابع گسترده موجود در ایران، همچنین بدلیل روند رو به رشد مصرف سوختهای مایع هیدروکربوری در کشور که هر ساله موجب ضرر و زیان هنگفت به بودجه عمومی و محیط زیست کشور می شود، از اهمیت قابل توجهی برخوردار گردیده است.

  ======================

  1-زيست توده(بيوماس) چيست؟

  زيست توده يكي از منابع مهم انرژيهاي تجديدشونده محسوب مي شود و به هر موجود زنده كه قابليت رشد و نمو داشته و بر مبناي قوانين طبيعي تقسيم شوند اطلاق مي شود و شامل جنگلها، اجزاء گياهان، برگها، موجودات زنده اقيانوسها، زائدات حيواني، پسماندهاي شهري و غذايي و ... مي شوند. اين مواد قابليت ذخيره انرژي در خود را دارا مي باشند. در واقع در خلال پديده فتوسنتز، دي اكسيد كربن از طريق آب و خاك و هوا توسط انرژي خورشيدي در گياهان ذخيره مي شود و باعث رشد و نمو آنها مي گردد اين انرژي خورشيدي در مواقع مصرف، قابليت تبديل به انرژي را دارا مي باشد.

  زيست توده قابليت توليد برق، حرارت، سوختهاي مايع، سوختهاي گازي و انواع كاربردهاي مفيد شيميايي را دارا مي باشد. زيست توده سهم بزرگي در ميان ديگر انواع منابع انرژيهاي نو دارا مي باشد.  2-منابع زيست توده (بيوماس) كدامند؟

  منابع زيست توده كه براي توليد انرژي مناسب هستند، طيف وسيعي از مواد را شامل مي شوند كه بصورت عمده به شش گروه تقسيم مي شوند:

  *

  سوختهاي چوبي
  *

  زائدات جنگلي، كشاورزي، باغداري و صنايع غذايي
  *

  زائدات جامد شهري (زباله ها)
  *

  فضولات دامي
  *

  فاضلابهاي شهري
  *

  فاضلابها، پسماندها و زائدات آلي صنعتي  3-توليد انرژي از زيست توده چگونه است؟

  توليد انرژي از منابع زيست توده (همانند سوختهاي فسيلي) به منظور توليد الكتريسيته و حرارت مي باشد. منابع زيست توده يكي از قديمي ترين منابع انرژي در جهان مي باشد.

  اين منابع در صورت استفاده مستقيم قابليت توليد حرارت را دارا مي باشند. و در صورت توليد سوختهاي زيستي يا بيوگاز قابليت استفاده در موتور ژنراتورها يا پس از توليد بخار آب در توربين ژنراتورها را جهت توليد برق دارد.


  4-گازي سازهاي زيست توده چيست؟

  گازي سازهاي زيست توده، راكتورها مي باشند كه قابليت توليد گازهاي سوختي در غياب اكسيژن را دارند. ارزش حرارتي اين گازها كمتر از ارزش حرارتي گازهاي سوختي طبيعي مي باشد. اين گازها بيوگاز ناميده مي شوند.  5-ميزان بهره گيري بيوماس براي توليد انرژي امروزه، چه ميزان است؟

  و بعد از سوختهاي فسيلي زغال سنگ، نفت و گاز طبيعي، زيست توده چهارمين منبع بزرگ انرژي در جهان است كه براي توليد حرارت (بخاريهاي هيزمي در منازل و توليد حرارت و آب گرم در صنايع) پخت و پز (خصوصاً در كشورهاي در حال توسعه) حمل و نقل (سوختهاي زيستي اتانول بيو ديزل) و توليد انرژي الكتريكي بكار مي رود. طبق برآرودهاي انجام شده در تمام دنيا Btu 15 10´278 ظرفيت نصب شده زيست توده مي باشد كه Btu 15 10´7.2 فقط در آمريكا نصب شده است.  6-مزاياي بهره گيري از منابع زيست توده چيست؟

  اين منابع جزء منابع تجديدشوند مي باشند چرا كه با بهره گيري از اين منابع مجدداً بطور طبيعي رشد و نمو پيدا مي كنند ضمن اينكه توليد CO2 اين منابع (در صورت بهره گيري از آنها) بطور طبيعي بوده و توليد گازهاي گلخانه اي نمي كند. از ديگر سو بعنوان يك منبع ذخيره انرژي خورشيدي عمل مي كنند كه مي توان در مواقع لزوم از آن بهره گيري نمود.

  در ميان ساير منابع تجديدشونده تنها منبعي هستند كه قابليت توليد سوختهاي مايع، جامد و گازي را دارا مي باشند و اين به معناي كاربرد گسترده آن مي باشد.  7-سوختهاي زيستي چيست؟

  نوعي از سوختها مي باشد كه از منابع زيست توده بدست مي آيد. شامل سوختهاي اتانول مايع، متانول، بيوديزل و سوختهاي ديزل گازي همچون هيدروژن و متان. تحقيقات بر روي سوختهاي زيستي شامل 3 هدف عمده مي باشد.

  1. توليد سوختهاي زيستي

  2. پيدا كردن راههاي بهره گيري و استفاده از آن

  3. تعيين پراكندگي ساختهاي آن

  منابع توليد اين سوختها عبارتند از: نيشكر، روغن گياهان و سبزيجات

  8- ويژگيهاي سوخت هيدروژني را نام ببريد؟

  هيدروژن ساده‎ترين و فراوانترين عنصر در طبيعت است و گازي بيرنگ، بي‎بو، بي‎مزه و قابل احتراق است كه مي‎تواند مقدار زيادي انرژي آزاد كند و چگالي آن از هر مادة شيميايي ديگر كمتر است. اين عنصر قابليت تركيب مجدد با اكسيژن و همچنين توليد انرژي بسيار زيادي را دارد. هيدروژن در مقايسه با ساير سوختها مي‎تواند با راندماني بالاتر و احتراق بسيار پاك به ساير اشكال انرژي تبديل شود. هيدروژن داراي بالاترين ظرفيت انرژي به ازاي هر واحد وزن سوخت مي‎باشد و ميزان حرارت توليد شده از آن در اثر احتراق در واحد وزن بيشتر از هر سوخت ديگري است. هيدروژن از لحاظ شيميايي بسيار فعال بوده و بندرت بعنوان يك عنصر در طبيعت يافت مي‎شود و معمولاً در واكنش با عناصر ديگر بوجود مي‎آيد.


  9-ويژگيهايي كه هيدروژن را از ساير گزينه ‎هاي مطرح سوختي متمايز مي‎نمايد آ*را نام ببريد؟

  از ويژگيهايي كه هيدروژن را از ساير گزينه‎هاي مطرح سوختي متمايز مي‎نمايد، ميآ*توان به فراواني، مصرف تقريباً منحصر به فرد، انتشار بسيار ناچيز آلايندهها، برگشت پذير بودن چرخه توليد آن و كاهش اثر گلخانه‎اي اشاره نمود.


  10- خواص سوختهاي متداول با سوخت هيدروژني را مقايسه كنيد؟

  در جدولآ* ذيل ايمني هر يك از سوختهاي گازوئيل، متان و هيدروژن با هم مقايسه شده ‎اند
  11- سه تفاوت عمده بين پيلهاي سوختي و پروسه احتراق معمولي جهت توليد الكتريسيته را نام ببريد؟

  *

  راندمان ترموديناميكي تبديل انرژي هيدروژن / اكسيژن به انرژي الكتركي در دماي پائين واكنش، بسيار بالاتر است.
  *

  راندمان تبديل انرژي الكتروشيميايي دربار پائين افرايش مي‎يابد؛ لذا پيلهاي سوختي در بارهاي كوچك داراي راندمان بالاتر هستند.
  *

  يك پيل سوختي با بار بالا مي‎توان بصورت مجموعه‎اي از پيلهاي سوختي كوچك و با راندمان بالا ساخت.
  12- مزاياي استفاده از هيدروژن بعنوان سوخت را نام ببريد؟

  مزيت اصلي استفاده از هيدروژن بعنوان سوخت آن است كه پس از احتراق محصول توليد شده بخار، آب و اكسيد نيتروژن است. از مزاياي ديگر استفاده از هيدروژن ميآ*توان به موارد ذيل اشاره نمود:

  *

  براحتي بوسيله خط لوله ميآ*توان آنرا انتقال نمود.
  *

  ميزان حرارت توليد شده در اثر احتراق در واحد وزن بيشتر از هر سوخت مورد استفاده ديگر مي باشد.
  *

  يك سوخت عمومي بشمار مي رود؛ زيرا ميزان اختلاط آن با هوا را براي احتراق در يك باند وسيع مي‎توان تغيير داد.  13- مشكلات استفاده از انرژي هيدروژني را نام ببريد؟

  *

  در دماي محيط به سرعت از حالت مايع به حالت گاز در ميآ*آيد.
  *

  براي ذخيره آن در يك مخزن، احتياج به فشار زياد در حالت مايع داريم.
  *

  نفوذ پذيري زياد هيدروژن
  *

  قابليت تركيب شدن سريع با اكسيژن
  *

  براي مايع كردن بايد دماي آنرا تا 253- درجه سانتی گراد پايين آورد و در اين حالت دانسيته آن بسيار پايين مي باشد.
  *

  انرژي حرارتي هيدروژن 32 درصد ارزش حرارتي گاز متان يا حدود 3070 کیلوکالری بر مترمکعب است.

  14- انواع فناورهاي توليد هيدروژن از منابع فسيلي را نام ببريد؟  هیدروژن از روشهای زیر تولید می شود:

  *

  اكسيداسيون جزئي نفت سنگين
  *

  مبدل گاز طبيعي با پروسه تبديل گاز توسط بخار
  *

  گازي شدن زغال سنگ
  *

  فرايند بخارـ آهن


  15- انواع روشهاي توليد هيدروژن از منابع غيرفسيلي(تجديدپذير) را نام ببريد؟  الكتروليز آب، فتوالكتروشيميايي،سولفید هیدروژن، بيوشيميايي،سیکل ترموشيميايي، ترموليز آب،گازی سازی مواد زيست توده و پیرولیز،رادیولیز...


  16-انواع فناوريهاي عرضه و ذخيره سازي هيدروژن را نام ببريد؟

  الف) فناوري ذخيره سازي:

  امروزه سيستمهاي ذخيره سازي هيدروژن جهت مصارف حمل و نقل مشتمل بر ذخيره به اشكال ذيل مي‎باشد:

  *

  ذخيره آ*سازي هيدروژن بصورت گاز در مخازن فولادي و كامپوزيتي
  *

  ذخيره آ*سازي هيدروژن بصورت مايع در مخازن فوق سرد
  *

  ذخيره سازي هيدروژن به كمك آلياژهاي فلزي مخصوص

  ب) فناوري انتقال و توزیع هيدروژن:

  روشهايي كه به منظور انتقال هيدروژن به اشكال گاز، مايع و جامد استفاده مي‎شود، اثرات فنيآ*ـ اقتصادي چشمگيري بر فرايند توليد تا مصرف هيدروژن خواهد داشت. سه روش متداول كه براي انتقال هيدروژن مي‎توان استفاده نمود، عبارتند از:

  *

  انتقال از طريق خطوط لوله
  *

  انتقال از طريق جاده و راه آهن
  *

  انتقال از طريق دريا


  17- در حال حاضر روش عمده توليد هيدروژن به كدام روش ميآ*باشد؟

  در حال حاضر حدود 98 درصد از كل هيدروژن توليد شده در جهان از سوختهاي فسيلي بدست مي‎آيد.  18- توليد هيدروژن با استفاده از روش الكتروليز را توضيح دهيد؟

  روش الكتروليز اولين بار در سال1830 ميلادي توسط دانشمند انگليسي ميشل فارادي مورد بررسي و مطالعه قرار گرفت. در اين روش، جريان برق آ*مستقيم از ميان محلولي كه شامل آب و الكترودها مي‎باشد، عبور داده مي‎شود و گازهاي هيدروژن و اكسيژن از آب توليد مي‎شود. هر سلول الكتروليز شامل دو الكترود است كه داخل محلول الكتروليت غوطه‎ور مي‎باشد آ*كه اين دو الكترود به يك منبع تغذيه جريان مستقيم متصل مي‎باشند. پتانسيل الكتريكي لازم ما بين الكترودها اعمال مي‎گردد و هيدروژن و اكسيژن روي كاتد و آند جداگانه جمع مي‎شوند. فعل و انفعالات الكتروشيميايي در دستگاه الكتروليز آب بصورت زير است:


  19-چرا اقتصاد هيدروژني بدنبال آن است كه هيدروژن را از منابع تجديدپذير توليد و در آينده هيدروژن را جايگزين سوختهاي فسيلي جايگزين نمايد؟

  اقتصاد هيدروژني بدنبال آن است كه هيدروژن را از منابع تجديدپذير استخراج كند و در آينده نزديك هيدروژن را جايگزين سوختهاي فسيلي نمايد. عواملي كه باعث شده تا اقتصاد هيدروژني چنين هدفي را دنبال كند، عبارتند از

  *

  مسئله نفت و محدوديت منابع آن
  *

  آلودگي هوا
  *

  خطرات زيست محيطي جهاني


  20-موانعي كه بر سر راه گسترش اقتصاد هيدروژني وجود دارد را نام ببريد؟

  *

  هزينه سرمايه گذاري آن نسبتاً بالاست.
  *

  عدم وجود زيرساختهاي مرتبط با آن
  *

  عدم وجود قوانين و استانداردهاي لازم براي هيدروژن
  *

  كمبود آموزشهاي عمومي

  21- چالشهاي موجود در زمينه فناوريهاي توليد هيدروژن را نام ببريد؟

  *

  هزينه توليد هيدروژن نسبت به سوختهاي متداول بيشتر است.
  *

  تقاضاي پايين براي هيدروژن از پيشرفت ظرفيت توليد جلوگيري مي‎نمايد.
  *

  در حال حاضر از تكنولوژيهاي موجود در زمينه توليد هيدروژن، مقادير فراواني ديآ*اكسيدكربن توليد مي‎شود.
  *

  روشهاي پيشرفته توليد هيدروژن نياز به تحقيق و توسعه دارد.
  *

  نمايش عملي تکنولوژیهای توليد هيدروژن ضروري است.


  22-چالشهاي موجود در زمينه فناوريهاي توزيع و ذخيره سازي هيدروژن را نام ببريد؟  تلاش های کنونی تحقیق و توسعه در زمینه ذخیره سازی هیدروژن کافی نمی باشد.

  *

  ظرفيت ذخيرهآ* سازي هيدروژن
  *

  تقاضاي پايين براي تجهیزات هيدروژنی موجب افزايش قيمت ميآ*گردد.
  *

  سيستمهاي توزيع و پخش هيدروژن پر زحمت و گران است.
  *

  در حال حاضر هزينه تمام شده تكنولوژيهاي توزيع هيدروژن بيشتر از هزينه ساير سوختهاي متداول است.
  *

  براي گذر به سيستم توزيع هيدروژن نياز به يك استراتژي مقرون به صرفه و اقتصادي ميآ*باشد.
  *

  در حال حاضر فعاليتهاي انجام شده در زمينه تحقيق و توسعه ذخيره سازي هيدروژن كافي نيست.  23- پيل سوختي چيست؟

  پيل سوختي يك سيستم الكتروشيميايي است كه از آند، كاتد و الكتروليت تشكيل شده است و انرژي شيميايي سوخت را مستقيماً به انرژي الكتريكي تبديل مي‎كند، سوخت آن هيدروژن و يا ساير گازهاي حامل هيدروژن نظير گاز طبيعي و متانول مي‎باشد. در پيل سوختي محصولات جانبي آب و حرارت هستند  24- انواع پيلهاي سوختي كدامند؟

  پيلهاي سوختي در انواع زير موجود مي‎باشند:

  *

  پيلهاي سوختي اسيدفسفريكي
  *

  پيلهاي سوختي پليمري
  *

  پيلهاي سوختي اكسيد جامد
  *

  پيلهاي سوختي قليايي
  *

  پيلهاي سوختي متانولي  25- مزاياي پيل سوختي چيست؟

  راندمان بالا، حداقل نشر آلاينده‎هاي زيست محيطي، امكان استفاده از سوختهاي فسيلي و پاك، مدولار بودن و قابليت توليد همزمان حرارت و الكتريسيته و استفاده در كاربردهاي توليد غيرمتمركز انرژي از جمله مزاياي پيل سوختي مي‎باشند.  26- چه سوختهايي مي‎توانند در پيلهاي سوختي بكار روند؟

  عموماً از گاز هيدروژن كه مي‎تواند از منابع مختلفي مانند آب، متانل اتانل، طبيعي، بنزين يا سوختهاي ديزل، آمونياك يا بي‎كربنات سديم بوجود آيد، مي‎توان در پيلهاي سوختي استفاده نمود.

  برخي از انواع پيل سوختي (SOFC, MCFC) مي‎توانند مستقيماً از انرژيهاي فسيلي (از جمله گاز طبيعي) استفاده نمايند.


  27- كاربردهاي پيل سوختي چيست؟

  پيلهاي سوختي در سه كاربرد اصلي انواع ثابت، قابل حمل و كاربردهاي حمل و نقل به كار مي‎روند. در حالت حاضر تلاشها جهت حضور پيلهاي سوختي در نيروگاه‎ها، صنعت حمل و نقل و كاربردهاي پرتابل به مرحله تجاري شدن نزديك است.  28-قيمت پيلهاي سوختي چقدر است؟

  در حال حاضر كمپاني‎هايي نيروگاه‎هايي را با حدود$/kw 3000 ارائه نموده اند و اين قيمت در جايي كه قيمت برق بالا و قيمت گاز طبيعي پايين است قابل رقابت خواهد بود. پيلهاي سوختي بايد براي مصارف حمل و نقل ارزانتر شوند.


  29- آيا مي‎توان از پيلهاي سوختي براي انرژي مصرفي منازل استفاده نمود؟

  پيلهاي سوختي براي توليد انرژي ايده‎آل هستند. پيلهاي سوختي مي‎توانند بصورت توأمان الكتريسيته و حرارت توليد نمايند كه مي‎توانند براي تأمين برق يك منزل مسكوني بكار رفته و از حرارت آن نيز مي‎توان براي آب گرم مصرفي منازل استفاده نمود.

  قيمتهاي اوليه در حدود $/kw 1500 بوده كه بايد به زير قيمت $/kw 500 برسد.

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت


 5. #5
  2006/03/24
  ECA
  2,425
  247

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی


  (سل بلاك) جداسازها و منبع يكسان ساز سيستم الكتروليز

  ==================================


  نمايي از مخزن تحت فشار هيدروژن با فشار عملياتي100 بار و حجم20 متر مكعب، ساخت شركت ماشين سازي اراك

  ====================================


  نمايي از مخازن ذخيره سازي هيدروژن و نيتروژن گازي با فشار عملياتي10 بار و حجم20 متر مكعب

  ====================================


  سيستم ذخيرهآ*سازي بصورت ايستگاهي در يك جايگاه سوختآ*گيري هيدروژن

  =====================================


  سيستم ذخيره هيدروژن در وسايل نقليه

  ======================================


  جايگاه سوختآ*گيري هيدروژني خودكار در فرودگاه شهر مونيخ آلمان

  ========================================


  مخازن ذخيره سازي هيدريد فلزي قابل حمل

  ======================================


  مخازن ذخيره سازي از نوع هيدريد فلزي در مقياس بزرگ

  ========================================

  منبع http://www.suna.org.ir

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت

  مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

  عضویت


 6. #6
  2006/04/16
  11
  0

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  مرسی دوست عزیز
  بسیار لطف کردید
  اگه منابع انگلیسی هم بتونید بهم معرفی کنید یک دنیا ممنونتون می شم
  شاد باشید
 7. #7
  2006/04/16
  11
  0

  پاسخ : کمک در مورد نیروگاه هیدروژنی

  بچه ها لطفا کمکم کنید
  شدیدا نیاز دارم :angry:
  Please Help MEEEEEE
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوعات مشابه

 1. نیروگاه گازی
  توسط ram90 در انجمن توليد
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 2016/04/04, 15:55
 2. نیروگاه های دیزلی
  توسط Employe در انجمن توليد
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2011/10/07, 22:33
 3. نیروگاه بادی؟
  توسط pasargadd در انجمن ترانسفورماتورها و ماشين هاي الکتريکي
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2009/06/14, 12:31
 4. نیروگاه اتمی
  توسط ali norbakhsh در انجمن سیستم های قدرت
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2009/04/29, 01:54
 5. نیروگاه امواج
  توسط azizkhany در انجمن توليد
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2008/12/12, 23:04

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •