اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ups با ورودی DC و خروجی DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ups با ورودی DC و خروجی DC

سلام به همگی
    دوستان عزیز من کارم کلا برق صنعتی و اتوماسیون هستش اما یه کاری برام پیش اومده که نیاز دارم وسیله ای شبیه UPS بسازم که با ورودی 50 تا 100 ولت DC و خروجی 24 ولت DC و 2 آمپر باشه و حدود 70 ساعت هم با همین مقدار مصرف شارژ نگه داشته باشه البته این وسیله هم تو دمای 60 درجه هستش اگه کمکم کنید برای ساخت این وسیله و اینکه چه چیزایی لازم دارم ممنون میشم و اگر هزینه ای هم داره متقبل میشم چون واقعا کارم فقط گیر همینه وگر نه کلا :sad:

با تشکر
    M.R.R

پاسخ : ساخت ups با ورودی DC و خروجی DC

ساختش خیلی مشکله!!!
    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ، اما فکر کنم سخت هم باشه غیر ممکن نیست
      M.R.R

دیدگاه

اگه می تونید ولتاژ ورودی را روی 90-تا100نگه دارید راه حل سادش ایته که برید یدونه شارژر باتری 24 ولتی بخرید که واید انپوت رنج باشه از 85وات تا 265 ولت تو ورودی قبول میکنه فرقی هم نداره dcیا acباشه بعد از سر باتری ها خروجی را بگیرید یا اینکه از سر خروجی شارژر برق بگیرید و بایک رله در صورت قطع خروجی باتری را وارد مدار کنید .

اگر هم خروجی را نمی تونید بالا نگه دارید باید یدونه dc-dcکانورتر بسازید که من اطلاعات فنیش را ندارم اما در قیمت سویچینگ بچه های زیادی هستند که می تونند کمک کنند .البته اگه تا امروز منبع سویچینگ نساختید و در کارتون ه عجله است بهتره بدید بچه ها براتون بسازند
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

تو این دما,عمر باتری بشدت کاهش میابد
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان عزیز ، به نظر من باید 3 تا قسمت داشته باشه این دستگاه یکی این که ولتاژ ورودی رو به یک ولتاژ ثابت تبدیل کنه قسمت بعدی اینه شارژر باطری باشه و آخر خروجی که دارای ولتاژ ثابت با سوییچ سریع بین برق باطری و منبع تغذیه باشه ، اگر از دوستان هر قسمت را میتونند کمک کنند ممنون میشم
            M.R.R

دیدگاه

دوستان عزیز من کارم کلا برق صنعتی و اتوماسیون هستش اما یه کاری برام پیش اومده که نیاز دارم وسیله ای شبیه UPS بسازم که با ورودی 50 تا 100 ولت DC و خروجی 24 ولت DC و 2 آمپر باشه و حدود 70 ساعت هم با همین مقدار مصرف شارژ نگه داشته باشه البته این وسیله هم تو دمای 60 درجه هستش اگه کمکم کنید برای ساخت این وسیله و اینکه چه چیزایی لازم دارم ممنون میشم و اگر هزینه ای هم داره متقبل میشم چون واقعا کارم فقط گیر همینه وگر نه کلا :sad:
              منظورتون از(حدود 70 ساعت هم با همین مقدار مصرف شارژ نگه داشته باشه) چیه ؟
              این ولتاژ ورودی 50 تا 100 ولت از کجا تامین میشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                منظورتون از(حدود 70 ساعت هم با همین مقدار مصرف شارژ نگه داشته باشه) چیه ؟
                این ولتاژ ورودی 50 تا 100 ولت از کجا تامین میشه.

منظور من این هست که می خوام با مصرف 2 آمپری که دستگاه های من از جمله plc , hmi داره بتونم 70 ساعت انرژی این وسایلو از باطری تامین کنم ، بعد از 70 ساعت دوباره باطری هام شارژ میشه ، 50 تا 100 ولت هم از ژنراتور dc که موجود هست تامین میشه و به طور متوسط روی 70 ولت هستش
                M.R.R

دیدگاه

منظور من این هست که می خوام با مصرف 2 آمپری که دستگاه های من از جمله plc , hmi داره بتونم 70 ساعت انرژی این وسایلو از باطری تامین کنم ، بعد از 70 ساعت دوباره باطری هام شارژ میشه ، 50 تا 100 ولت هم از ژنراتور dc که موجود هست تامین میشه و به طور متوسط روی 70 ولت هستش
                  چه موقعی از ژنراتور وچه موقعی ازباطری استفاده میشه و ولتاژ باطری چقدره؟

دیدگاه

این نکته کهUSSmainگفتند را بهش توجه کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از طرفی پروژه شما اینقدر ارزش داره که حداقل 400آمپر ساعت براش باتری 12 ولتی بخرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان فکر کنم باتری upsهفت آمپری 20 تومن باشه..............بهتر نیست اگر در اون منطقه به برق دسترسی ندارید به فکر سیستم خورشیدی باشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا استفاده از یک دیزل ژنراتور اتوماتیک با باک بزرگ
                    ولتر

دیدگاه

این نکته کهUSSmainگفتند را بهش توجه کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      کدوم نکته؟
                      این نکته
                      ساختش خیلی مشکله!!!
                      اما بنظر من ساختنش راحته اما راهنمایی کردن برای ساختنش خیلی مشکله
                      توان بالایی هم نداره با توپولوژی پوش پول قابل ساخته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                        کدوم نکته؟
                        این نکتهاما بنظر من ساختنش راحته اما راهنمایی کردن برای ساختنش خیلی مشکله
                        توان بالایی هم نداره با توپولوژی پوش پول قابل ساخته.
                        سلام
                        نه قربان روی صحبتم شما نبودید با ایجا کنند تاپیک بودم که دمای محیطشون 60 درجه است و

نوشته اصلی توسط USSmain
                        تو این دما,عمر باتری بشدت کاهش میابد :sad:
                        ولتر

دیدگاه

دوستان عزیز من نه فضای کافی دارم برای وسیله اضافه نه میتونم سیستم خورشیدی کار کنم تنها راه من همین سیستم هستش اما متوجه نشدم چرا 400 آمپر ؟؟؟؟ من 2 آمپر در ساعت ماکزیمم احتیاج دارم که 70 ساعت میشه 140 امپر بر ساعت که من گفتم 160 آمپر بشه
                          M.R.R

دیدگاه

سلام
                            نه قربان روی صحبتم شما نبودید با ایجا کنند تاپیک بودم که دمای محیطشون 60 درجه است و
                            باطریها معمولآ این دما رو تحمل میکنن یک پیکان رو در نظر بگیر باطری زیر کاپوت کنار موتور تو فصل تابستون سر ظهر بستنی می چسبه.
                            70 ساعت میشه 140 امپر بر ساعت
                            این مسئله رو باید تست کنید باطری ازش جریان کشیده نشه هم تخلیه میشه.
                            البته به جنس باطری هم بستگی داره الانم که اکثرآ چینی هستن بیشتر باید در نظر بگیرین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taninpersian
                              دوستان عزیز من نه فضای کافی دارم برای وسیله اضافه نه میتونم سیستم خورشیدی کار کنم تنها راه من همین سیستم هستش اما متوجه نشدم چرا 400 آمپر ؟؟؟؟ من 2 آمپر در ساعت ماکزیمم احتیاج دارم که 70 ساعت میشه 140 امپر بر ساعت که من گفتم 160 آمپر بشه
                              شما نوشتید 24ولت و2 آمپر باتری هم 12 ولتیه پس میشه 280آمپر روی 12 ولت من با کاهش عمر باتری ها و بازده خروجی و..............400در نظر گرفتم حالا 400نه 350 که نیازه؟؟؟؟؟؟؟

باطریها معمولآ این دما رو تحمل میکنن یک پیکان رو در نظر بگیر باطری زیر کاپوت کنار موتور تو فصل تابستون سر ظهر بستنی می چسبه.
                              بله حرفه شما درسته تحمل می کنه اما زود پیر میشه :biggrin:برا همینه باید کمتر ماشینو تو آفتاب گذاشت :mrgreen:
                              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X