اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به وجود آمدن لکه های آبی رنگ روی مانیتور ال سی دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان!
    روی مانیتور من لکه های آبی رنگ ثابتی به وجود آمده که وقتی مانیتور را خاموش می کنم هم می تونم ببینمشون. آیا راهی برای تعمیر هست یا باید حلواشو بخوریم :cry2:؟

پاسخ : به وجود آمدن لکه های آبی رنگ روی مانیتور ال سی دی

بهترین کار استفاده از مایع های مخصوص تمیز کردن صفحات ال سی دی هست ، که معمولا مراکز فروش یا خدمات پس از فروش دارند . روی مانیتور های سامسونگ هم من دیدم که از قبل بود . در زمانی که مانیتور خاموش و سرد هست (حداقل 1 ساعت بعد از آخرین فعالیت) چند قطره روی دستمال بریزید و فشار ملایم روی سطح مانیتور مالش دهید .
    علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

شاید بهتره توضیح بیشتری بدم...
      این لکه ها در واقع یه جور پخش شدن رنگ است. به رنگ آبی پر رنگ. من فکر می کنم بخش هایی که مسوول تعیین رنگ در هر لحظه با توجه به خروجی کارت گرافیک هستند اشکال پیدا کرده اند و به جای هر دستوری مبنی بر نمایش رنگ های متفاوت فقط یک رنگ خاص که آن هم آبی پر رنگ هستند نشان می دهند.
      از هر پاسخ دوستان متشکر هستم.

دیدگاه

جالبه که بعد از چند پرسش والبته پاسخ هنوز نوع مانیتور مشخص نیست oo:(lcd or crt) این چه نوع سوال و چه نوع جوابیست
        اگه ال سی دی باشه که احتمالا با ضربه اینطور شده و راهی جزتعویض پنل نداری اگه هم crt باشه ممکنه مواد فسفری یا صفحه مشبک اسیب دیده باشه که بازم راهی جز تعویض لامپ نداری.

دیدگاه

پاسخ : به وجود آمدن لکه های آبی رنگ روی مانیت&#1608

نوشته اصلی توسط B2
          جالبه که بعد از چند پرسش والبته پاسخ هنوز نوع مانیتور مشخص نیست oo:(lcd or crt) این چه نوع سوال و چه نوع جوابیست
          موضوع تاپیک چی بود؟؟
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

با سلام مجدد
            مانیتور ال سی دی و برند ال جی است. ضربه هرگز نخورده و در معرض میدان مغناطیسی هم نبوده. حدود 6 یا 7 سال معمولی کارکرده است.از آلمان هم آورده بودمش.اول لکه های آبی رنگ روی بخشی از تصویرش به وجود اومد و بعد هم این لکه ها زیاد شد. این لکه ها ثابت هستند و به رنگ ابی تیره . هم در موقع روشن بودن و هم در موقع خاموش بودن قابل دیدن هستند.
            باز هم تشکر

دیدگاه

منظورتون پیکسل های آبی به وجور اومدن؟؟
              یه عکس ازش میگیری؟؟
              اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X