اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل 15 رله با استفاده از کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل 15 رله با استفاده از کامپیوتر

آیا این امکان وجود داره با پورت COM یا LPT رایانه 15 میکرو سوئیچ (کد) تولید کرد و سپس این کد ها توسط یک میکرو AVR خوانده شود و بتواند 15 رله را کنترل کرد؟
    من در نوشتن برنامه میکرو جهت تبدیل کد های ارسال شده از پورت lpt مشکل دارم
    وقتی مثلا با VB 15 کلید درست کردیم که با زدن آنها در خروجی های داده پورت lpt 15 کد تولید شد آن وقت چه برنامه ای باید در AVR بنویسم تا بتواند این پورت ها را خوانده و به آنها دستور دهد؟
    و چند دستور ابتدایی در باره چگونگی دریافت سریال توسط AVR می خواهم
    مثلا توسط رایانه یک سریال 7 بیتی ارسال شده ، برنامه نویسی و خواندن این کدها در AVR چگونه است (لطفا چند دستور برنامه نویسی و مثال)
    :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

پاسخ : کنترل 15 رله با استفاده از کامپیوتر

سلام
    اگر از پورت کام استفاده کنی کارت خیلی راحت تره (به نظر من)
    البته بستگی داره چه سرعتی مورد نیازت باشه
    اینکه اطلاعات رو چه طوری از پورت LPT بخونی بستگی داره به نحوه قرار دادن اطلاعات روی این پورت هست!
    اما اگر نمونه برای ارتباط سریال میخوای،من یه نمونه نوشتم،قسنت سیستمهای کنترلی،کنترل پاندول معکوس با MATLAB که از طریق پورت سریال دیتا را منتقل میکنه
    موفق باشی
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aesgorgan
      آیا این امکان وجود داره با پورت COM یا LPT رایانه 15 میکرو سوئیچ (کد) تولید کرد و سپس این کد ها توسط یک میکرو AVR خوانده شود و بتواند 15 رله را کنترل کرد؟
      من در نوشتن برنامه میکرو جهت تبدیل کد های ارسال شده از پورت lpt را دارم
      وقتی مثلا با VB 15 کلید درست کردیم که با زدن آنها در خورجی های داده پورت lpt 15 کد تولید شد آن وقت چه برنامه ای باید در AVR بنویسم تا بتواند این پورت ها را خوانده و به آنخا دستور دهد؟
      و چند دستور ابتدایی در باره چگونگی پزیرش سریال توسط AVR می خواهم
      مثلا توسط رایانه یک سریال 7 بیتی ارسال شده برنامه نویسی زیرش و خواندن این کدها در AVR چگونه است (لطفا چند دستور برنامه نویسی و مثال)
      :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
      کافیه یه نگاهی به Sample های BASCOM بندازی (مثال input و inkey ). فکر می کنم کارت راه بیفته

دیدگاه

سلام
        من این پروژه رو طراحی کردم یه سری به این قسمت بزنین
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67322.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X