اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به ریست میکرو برای انجام برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به ریست میکرو برای انجام برنامه

با سلام

من یک تابلو روان بزرگ با مگا 32 نوشتم . همه چیز عالیه فقط وقتی برقو قطع میکنم از مدار و دوباره اونو وصل میکنم میکرو قاطی داره و باید حتما میکرو را ریست کنم تا برنامه صحیح اجرا بشه . در ضمن یک خازن 100 نانو و 470 میکرو با تغذیه میکرو سری شده هست .
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : نیاز به ریست میکرو برای انجام برنامه

معمولا خازن رو موازی میآ‌کنن.شما چطور سری کردی و مدارت روشن میشه؟

دیدگاه

دقیقا ما که تا حالا خازن موازی میکردیم !!!!
      زاویه ی نگاهتو عوض کن . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shadkanlu
        دقیقا ما که تا حالا خازن موازی میکردیم !!!!
        ببخشید اشتباه گفتم موازی کردم ..... :cry2: :cry2:

شرمنده .

حالا راه حلش چیه؟؟؟

من میکرو و منبغ تغذیه رو هم عوضکردم :angry: :angry:
        دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

مدار ریست میکرو (خازن و مقاومت پول پ) روی پین ریست میکرو ببند . قائدتا باید مشکلت حل بشه
          و در ضمن wacth dog هم استفاده کنی بد نمیشه
          هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پژمان اکبری
            مدار ریست میکرو (خازن و مقاومت پول پ) روی پین ریست میکرو ببند . قائدتا باید مشکلت حل بشه
            و در ضمن wacth dog هم استفاده کنی بد نمیشه
            اصلا چرا نیاز به ریست هست ؟؟؟ کمبود ولتاژ ؟ خراب بودن کریستال ؟ .....
            چرا ؟

برنامه من بدون ریست باید اجرا بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط starsoheil
              اصلا چرا نیاز به ریست هست ؟؟؟ کمبود ولتاژ ؟ خراب بودن کریستال ؟ .....
              چرا ؟

برنامه من بدون ریست باید اجرا بشه .
              رئیس جان مگر نگفتی وقتی برق رو قطع و وصل میکنم . زمان وصل مجدد اینطور میشه !
              این نشون میده که میکرو بایستی ریست بشه که نمیشه . پس خودت باید ریستش کنی
              هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط starsoheil
                با سلام

من یک تابلو روان بزرگ با مگا 32 نوشتم . همه چیز عالیه فقط وقتی برقو قطع میکنم از مدار و دوباره اونو وصل میکنم میکرو قاطی داره و باید حتما میکرو را ریست کنم تا برنامه صحیح اجرا بشه . در ضمن یک خازن 100 نانو و 470 میکرو با تغذیه میکرو سری شده هست .
                گاهی اوقات این مشکل می تونه به دلیل کد نویسی ناصحیح و یا احتمالا ایرادات کامپایلر به وجود بیاد، اول برنامتون به تمام متغیرها در صورت امکان مقدار اولیه بدید و متغیری رو بدون مقدار اولیه نذارید، در کل من ایراد رو در کدنویسی میبینم
                اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

ممنون

این کارم کردم نشد ؟؟؟

آخه این برنامه برای یک تابلو روان 16*64 عالی کار میکنه . حالا همونا واسه تابلو 16*114 نوشتم این مشکلو داره .

حالا یک مشکل دیگه هم دارم !!! میکرو بعد از 3 تا 10 دقیقه کار کردن یا هنگ میکنه یا برنامش قاطی میکنه ؟؟ از watchdog استفاده کردم وسط برنامه ریسیت میکنه ( با بیشترین زمان ممکن )

از مگا 32 و کریستال خارجی 16 مگ استفاده میکنم . موارد هنگ کردن میکرو را خیلی خوندنم ولی هیچی دستگیرم نشده . یعنی اون موردا نبوده . راستی منبع تغذیه یک پاور کامپیوتر 350 واته با 50 سانتی متر فاصله از مدار .

میشه در این مورد هم کمک کنید .

در ضمن میتونه میکرو مشکل داشته باشه ؟؟؟؟

دیدگاه

کار watchdog ریست کردنه.
                    شما باید چند جا از برنامهآ‌تون تایمر واچداگ رو ریست کنید تا میکرو ریست نشه.

دیدگاه

با سلام

مشکل ریست که حل نشد .

حالا مشکل هنگ کردنم بعد از حدود نیم ساعت کار از چیه ؟ نیم ساعت سالم کار میکنه بعد میکرو یکی دو تا چراغو روشن نگه میداره دیگه کاری نمیکنه . تا روشن خاموش بشه و سپس ریست بشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X