ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2009/12/10
    501
    3

چگونگي عملكرد UPS نوع Off line

سلام.
    كسي به صورت تخصصي با اين مدل UPS كار كرده؟
    چطوري كار ميكنه؟ چند روزه چند تا سوال ذهنمو مشغول كرده كه شبا خوابم نميبره :angry: آخه با هر چي قبلا ميدونستم در تناقضه

ببينيد در اين مدل از UPS ها وقتي برق هست باتري UPS شارژ ميشه و وقتي برق ميره بلافاصله باتري وارد عمل ميشه و بوسيله اينورتر برق خروجي جايگزين ميشه درسته؟
    خب حالا سوال اول...
    1: اگه تا يكسال برق نره باتري هميشه شارژه، اينطوري مگه خراب نميشه؟

حالا براي اينكه باتري خراب نشه زمانهايي به صورت دستي وارد مدار بشه تا تخليه بشه و به اصطلاح شارژ و دشارژ بشه تا خراب نشه
    سوال دوم...
    2: اگه بلافاصله بعد از دشارژ دستي برق بره تكليف چيه؟

اميدوارم اساتيد صاحب نظر متوجه شده باشن
    2009/12/28
    2,138
    77

پاسخ : چگونگي عملكرد UPS نوع Off line

شبا خوابم نميبره :angry:
    چرا عزیزم دیازپام بخور تخت بگیر بخواب.
    در مورد ups آفلاین هم هر کدوم راه کاری دارن مثلآ ups من هر وقت خاموش روشنش میکنم اتومات چند ثانیه
    با باطری کار میکنه هم باطری رو تست میکنه هم چند لحظه ازش کار میکشه.
    الان میگی یکی بیاد یه چیزی به این بگه مگه ups هم عقل داره. oo:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2009/12/28
    2,138
    77

در ضمن نمیشه یکسال از باطری استفاده نکنه با هر نوسانی برای چند لحظه هم شده از باطری استفاده میکنه حتی اگر نوسان برق رو شما متوجه نشی
    من خودم زیاد شاهد این مسئله بودم.نزدیک ما یک نونوایی هست هر وقت دستگاه همزن رو روشن میکنه ups l من عمل میکنه بعد چند لحظه دوباره آفلاین میشه.
    خب دیگه حالا برو راحت بخواب. :smile:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2012/03/02
    1,337
    86

زیاد نگران عمر باتری نباش بلاخره باید خراب بشه و تعویض بشه / خوب هر چیزی عمری داره .
    ولی خوب به قول اقای قاصد دل اینکه شما میگید ممکنه زمانی که باتری دشارژ میشه تا خراب نشه و هون موقع برق بره خوب این دست شماست که چه جور برنامه ریزی کنی . UPS یعنی برق اضطراری و برق اضطراری باید مجهز به 2 یا چند تا باتری باشه تا کارآمدی بیشتر داشته باشه /
    میتونید باتری رو تا ته خالی نکنید و فقط یه مدت مصرف کنید تا یه جریانی هر از گاهی ازش بگذره و عمرش بیشتر بشه
    و کیفیت شارژر رو بالا ببرین تا عمر باتری بیشتر بشه و ...
    ولی زوری نمیشه که هم انتظار داشته باشید که باتری تا ته دشارژ بشه و هم فقط یک باتری استفاده کنید و هم وقتی برق رفت بی برو برگرد آماده به کار باشه .
    نمیشه بگیم مگه برق باعث مرگ نمیشه پس چرا باید ازش استفاده کنیم .
    باید با برق و قوانینش بسازید و هر مشکل رو یه جوری با کمک علم حلش کنید تا استفاده مفید ببرید /
    این که چیزی نیست وقتی به یه گوشی موبایل پیشرفته نگاهی عمیق میکنید متوجه میشید که با چه قوانینی سرو کله زدن تا تونستن رامش کنن و این برق رو در اختیار خود و دیگران قرار دهند (البته اگر اطلاعات کافی از عملکردش داشته باشید)

خیلی پیش تر از اینکه کامپیوتر ساخته شود به این نتیجه رسیده بودن که برای اینکه همچین دستگاهی باشد باید چند قسمت اصلی مهم داشته باشه . CPU ،حافظه و.... /و اینکه ساختن حافظه محال به نظر میامد و گفتن حتی اگر مجبور باشیم برای یک کلمه 100 تا خانه در نظر بگیریم که خالی یا پر باشن و این صفر و یک هارو حتی اگر با سوراخ سوراخ کردن در یک ماده ای شبیه پارافین ذخیره کنیم باید حافظه ساخته بشه و شد /و حتی امروز هم تقریبا از همون روش صفحه های قدیمی و یا نوار های مغناطیسی بزرگ در CD های امروزی استفاده میشه / بله ...دیگه باید یه جوری بسازیم دیگه :agree:
    2012/03/02
    1,337
    86

قبلا تو یه تاپیک پرسیده شده بود که با چه مداری میشه شارژ بودن یا خالی بودن باتری رو تشخیص داد .
    تو یه سایت اینا رو دیدم گفتم بد نیست بذارم شاید بدرد بخوره / خیلی ساده است

این دو تا مدار برای تشخیص پر یا خالی بودن باتری (نشان دهنده میزان شارژ باتری ) است .
    یک مدار با یک ترانزیستور و یکی دیگش با 2 ترانزیستور ساخته شده و خیلی راحته / البته در صورت نیاز خودتون باید تست کنید و از عملکردش مطمئن بشید .

2009/12/10
    501
    3

چه نوش داروها پس از مرگ سهراب!

ممنونم ازتون.

كسي مدار يه UPS ساده داره بهم بده؟ كه عملي باشه ها.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6