اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ایجاد مدار آنالوگ برای درس مکاترونیک 1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ایجاد مدار آنالوگ برای درس مکاترونیک 1

سلام بر همه
    خوبید؟
    راستش من از رشته کامپیوتر وارد مکاترونیک شدم و با مباحث آنالوگ زیاد آشنا نیستم.استادمون برای اینکه با مدارهای آنالوگ و سنسور و تحلیل پاسخ سیستم بیشتر آشنا بشیم به عنوان پروژه درسشون گفتند که باید مداری رو بسازیم که وجود سنسور در اون محسوس باشه
    مثلا یکی از بچه ها میخواد یه موش بسازه که مسیری رو طی کنه تا به هدف برسه
    من خواستم برای پروژه این درس چشم الکترونیک رو بسازم که استادمون گفت زیادی ساده است :eek:و باید وجود سنسور در اون محسوس تر باشه گفتند توی نت سرچ کنم ولی با توجه به اینکه تخصصی نداشتم مدار خوبی نتونستم پیدا کنم :cry:
    میشه یه سری مدار پیشنهاد بدید که هم آسون باشه هم در حد نمره 20 باشه؟
    ممنون
    بر محمد و آل محمد صلوات
    "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

پاسخ : کمک در ایجاد مدار آنالوگ برای درس مکاترونیک 1

فکر کنم سوالم رو باید در یه جای دیگه سایت میذاشتم و مسیرشو اشتباه گذاشتم :sad:
    بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

سلام
      منظورتون از چشم الکترونیک چی هست؟
      رشته شما که کامپیوتر هست پیشنهاد می کنم با میکروها یاد بگیرین کار کنین و نهایتا با اتصال یک سنسور به این تراشه خروجی رو مانیتور کنین
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

خب مشکل ما اینه که استاد گفتند باید به صورت آنالوگ باشه
        و اتصال سنسور و تحلیلش به صورت آنالوگ بشه
        بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

میتونی از سنسو ر التراسونیک استفاده کنی مثلآ ماشینی که به مانع نزدیک شد مسیرش رو تغییر بده
          میتونی خودت سنسور تشخیص گاز های مشتعل بسازی و با یک اپ امپ وجود گاز رو تشخیص بدی.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

مرسی از توضیحاتتون
            فقط یه موضوعی که هست اینه که ما اصلا آنالوگ کار نکردیم و با توجه به اینکه 90 درصد کلاس از برق وارد این رشته شدند فعلا ما رو آزمایشگاه هم نبردند
            و با توجه به این توصیفات زیاد از پاسخ هاتون سر در نیاوردم
            خود استاد گفتند از اینترنت یه مدار آماده بگیرید و اون رو بسازید و در حین بستن اون مدار یاد میگیرید!!!
            بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

فقط یه موضوعی که هست اینه که ما اصلا آنالوگ کار نکردیم و با توجه به اینکه 90 درصد کلاس از برق وارد این رشته شدند فعلا ما رو آزمایشگاه هم نبردند
              و با توجه به این توصیفات زیاد از پاسخ هاتون سر در نیاوردم
              خود استاد گفتند از اینترنت یه مدار آماده بگیرید و اون رو بسازید و در حین بستن اون مدار یاد میگیرید!!!
              با این حساب باید دنبال یک نقشه باشید اینجا در حد راهنمایی میشه به شما کمک کرد لااقل باید کار باOPamp رو
              جهت تقویت سیگنالهای آنالوگ بدونید کمتر کسی اینجا وقت همچین راهنمایی از صفر رو داره.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

خب اونا رو مطالعه میکنم منم در واقع اینجا دنبال یه نقشه هستم
                اگه خودم بخوام نقشه مداری رو انتخاب کنم با توجه به اینکه پیش زمینه ای ندارم طبیعتا نمیتونم میزان سختی و یا راحتی اون مدار رو تشخیص بدم
                برای همین اینجا درخواست دادم که افرادی که توی این زمینه کار کردند راهنمایی کنند
                ممنون
                بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

سلام باید با کامپیوتر آنالوگ کار کنی، یا همون پ آمپ
                  موضوع رو دقیقتر از استادت بپرس چون من دقیق متوجه نشدم که خوب راهنمای کنم

دیدگاه

میتونی رباتی بسازی که به سمت آتش متمایل بشه-با گیرنده مادون میتونی بسازی
                    بحث اصلی تو کنترل آنالوگ استفاده از مقایسه کننده هاست
                    تقریبا همه بررسی ها با مقایسه کننده ها انجام میشه
                    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ما چند بار موضوع رو از استاد پرسیدیم و ایشون هر بار می گویند:
                      یک مدار آنالوگ که اتصال سنسور در اون به صورت آنالوگ باشه و وجود سنسور در اون مدار محسوس باشه!

الان خیلی ها ربات پیشنهاد دادند مثلا ربات مسیریاب و ... ولی خب آخه وقتی ما از کل مدار الکترونیکی و الکتریکی با اصول اولیه مثل خازن و مقاومت و دیود و ترانزیستور آشنا شدیم من چگونه خودم مدار طراحی کنم آخه
                      اگه ممکنه یه سری نقشه مدار معرفی کنید
                      بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

یه سنسور گاز راه بنداز بره پی کارش
                        با یه MQ9 و یه پ امپ و یه LED و چند تا مقاومت سر و تهش هم میاد

دیدگاه

میشه مدارشو اینجا بذارین؟
                          بر محمد و آل محمد صلوات

دیدگاه

به مجله نویز شماره 9 مراجعه کنید.
                            شماتیک و توضیحات لازم داده شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط secret_f
                              سلام بر همه
                              خوبید؟
                              راستش من از رشته کامپیوتر وارد مکاترونیک شدم و با مباحث آنالوگ زیاد آشنا نیستم.استادمون برای اینکه با مدارهای آنالوگ و سنسور و تحلیل پاسخ سیستم بیشتر آشنا بشیم به عنوان پروژه درسشون گفتند که باید مداری رو بسازیم که وجود سنسور در اون محسوس باشه
                              مثلا یکی از بچه ها میخواد یه موش بسازه که مسیری رو طی کنه تا به هدف برسه
                              من خواستم برای پروژه این درس چشم الکترونیک رو بسازم که استادمون گفت زیادی ساده است :eek:و باید وجود سنسور در اون محسوس تر باشه گفتند توی نت سرچ کنم ولی با توجه به اینکه تخصصی نداشتم مدار خوبی نتونستم پیدا کنم :cry:
                              میشه یه سری مدار پیشنهاد بدید که هم آسون باشه هم در حد نمره 20 باشه؟
                              ممنون
                              سلام ؛

وقتی استاد میگه برو یه نقشه از اینترنت بگیر دیگه....

آخرش هم میدی یکی برات میسازه؟ اصلاً فایدش چیه؟! ببین چقدر علم توی این کشور با مغز و استخوونه!!!

برای استادتون متاسفم که فقط وقت شما رو تلف میکنه! شما باید مسائل رو از پایه یاد بگیرید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X