اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 24 به 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 24 به 5 ولت

من یه باطری اتوبوس 24 ولتی دارم که میخام باهاش یه AVR رو راه بندازم یه رگولاتور براش میخام از چی استفاده کنم بهتره
    مرسی
    A-Hosseini

پاسخ : تبدیل 24 به 5 ولت

سلام:
    اگر اشتباه نکنم 7805 توی ورودی تا 24 رو تحمل داره در این صورت مشکلی نیستش فقط یه رادیات مناسب می خواد

دیدگاه

سلام

وصل مستقیم 24 ولت به 7805 خیلی خوب نیست . معمولا در این ور مواقع 24 ولت رو اول به 7812 می برن بعد به 7805 .
      این کار مطمئن تره . فقط با این مدار بیش از 500 میلی آمپر جریان نکشی .
      اگر بیشتر نیاز داری از lm2575 استفاده کن .
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام

بابا مگه یه AVR چه قدر جریان می کشه ؟ با یه تقسیم مقاومت 24 ولت را بکن 8 ولت و بعد از 7805 استفاده کن.

می تونی واسه اطمینان هم از مقاومت های توان بالا استفاده کنی.

البته راه اصولیش همونیه که آقای امانی فرمودند. اما با اون روش هم خرجت میره بالا هم میزان جریان دهی میاد پایین. با تقسیم مقاومت هم جواب می ده .

موفق باشی
        از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
        گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

اول یه 7815 بعد یه 7805 والسلام.
          اگر چیزی را می دانید در اختیار کسی که نمی داند و می پرسد قرار بدهید.نترسید که اگر به او بگویید بیشتر از شما خواهد دانست.چراکه دیر یا زود از کس دیگری خواهد پرسید.پس نام نیکوی یاد دهنده دانش به او را از آن خود کنید.

پارسی را پاس داریم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X