اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد سلف 60 میکروهانری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد سلف 60 میکروهانری

من دارم از روی دستگاه کنترل دور موتور شبیه سازی میکنم اما توی مدار اون یک سلف داره که از 3تا سیم پیچ با طول متفاوت هست قطر سیم هم 020 هست اما هسته و قرقرهای ای که استفاده کرده گیرم نیومد مجبور شدم برم و مدل های EE بخرم که 6 پایه هست
    اما مشکلی که دارم اینکه توی سلف اصلی مثلا سیم پیچ اولیه طولش حدود 1.5 متر هست مقدار اونم حدوده 60 میکروهانری هست با سلف متر گرفتم
    اما مشکل وقتی پیش میاید که روی EE میبندم برای 60 میکرو طول سیم پیچ حدود 30 سانت یا شاید کمتر میشه و زمانی که اهم اونو میگیرم خیلی پایین هست آخه توی سلف اصلی اهمی معادل 5.5 اهم هست اما اون چیزی که میسازم حدود 2.6 اهم هست حالا نظرتون چی هست آیا این سلفی که بستن جواب میده اینم باید بگم که مقدار هانریش دقیقا هم اندازه هست
    و زمانی که یک هسته فریت استوانهای به جای هسته اصلی EE استفاده میکنم (داخل حفره EE میکنم ) دور سیم بیشتر میشه ولی باز اهمش پایین هست

پاسخ : کمک در مورد سلف 60 نانو

از چه سلف متری استفاده کردی؟

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

cat2 البته 2 رو به لاتینی نوشته مدل dm -6243l

دیدگاه

از چه رنجی شروع میشه؟
        کجاییه؟
        چند گرفتی؟

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد سلف 60 میکرو

اینو خیلی وقت پیش گرفتم باور کن یادم نیست
          رنج سلف از 2میلی هانری هست تا 20هانری
          و رنج خازن متر اون از 2000pf هست تا 200میکرو فاراد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
            از چه رنجی شروع میشه؟
            کجاییه؟
            چند گرفتی؟
            واییی یک اشتباه لوپی کردم به جای میکرو نوشته بودم نانو
            عذرخواهی میکنم :redface: :redface:

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد سلف 60 میکروهانری

واییی یک اشتباه لوپی کردم به جای میکرو نوشته بودم نانو
              عذرخواهی میکنم :redface: :redface:
              :biggrin: میدونستم اشتباه میگی باز گفتم بزار مطمئن بشم
              برای همین مشخصات سلف متر رو پرسیدم
              اما مشکل وقتی پیش میاید که روی EE میبندم برای 60 میکرو طول سیم پیچ حدود 30 سانت یا شاید کمتر میشه و زمانی که اهم اونو میگیرم خیلی پایین هست آخه توی سلف اصلی اهمی معادل 5.5 اهم هست اما اون چیزی که میسازم حدود 2.6 اهم هست
              هسته اصلی چه مدلیه مساحت هسته ای که گرفتی با اصلیه چقدر اختلاف داره فاصله هوایی چطور مقدار اصلی چقدره.

دیدگاه

هسته اصلی به صورت استوانهای هست ولی بدبختی کل سلفی که پیچیده توی یک ماده سفت سیاه رنگ فرو کردن مثل چسب و زمانی که به هزار بدبختی شکستمش هسته هم باهاش ترکید :redface: ولی قطرش حدود 0.5 سانت هست و وقتی داخل قرقره میره فاصله هوایی خیلی زیادی نداره
                اولا من قرقره مثل این گیر نیاوردم و یک هسته پیدا کردم نسبتا مثل اون بود آخه هسته اصلی مثل پیچ حدیده شده بود ولی اونی که من پیدا کردم سافه ساف
                دیشب اومدم روی EE با قطر سیم کمتراز 020 فکر کنم 016 باشه بستم و همون هسته ای که پیدا کرده بودمو گذاشتم جواب داد :nice:هم اهمش یکی شد هم هانریش ولی زمانی که هسته خود EE گذاشتم شد به جای 0.061 میلی هانری نزدیک 5 میلی هانری
                فکر میکنین این کار درسته که انجام بدم

دیدگاه

همون هسته ای که پیدا کرده بودمو گذاشتم جواب داد :nice:
                  اگر قطر سیم تفاوت زیادی نداشته باشه و فاصله هوایی هم نزدیک به مقدار اصلی باشه وحجم هسته ها تقریبآ یکی باشه یا حجم هسته شما بیشتر هم باشه
                  و جواب داده چه اشکالی داره ردیفه.

دیدگاه

سلام مجدد
                    این منم :angry: :angry: :angry:
                    آقا من رفتن تو بازار سیم 010 گیرم نیومد یکی داشت میگفت باید 1 کیلو بخری تا بهت بدم :angry:
                    خلاصه من سیم 011 گیرم اومد..............
                    بستم از 3 دور سیم متفاوتی که باید بسته بشه که اولی و سومی مقادیری مشابه دارن و مقدار اونا برابر با 0.056 میلی هانری هست و دومی هم مقدار 0.246 میلی هانری

اهم های این 3دور سیم هم اولی و سومی برابر 5.3 اهم هست و دومی هم 9.4 اهم

حالا وقتی سیم اول رو بستم دمش گرم فیکس همون مقدارو به دست آوردم :job: اما............

سیم دوم که اهمشم برابر با 9.4 هستو بستم جوابی معادل 0.227 میلی هانری به من میده یعنی 0.019 میلی کمتر و
                    سیم سوم هم که بازم اهمش برابر با 5.3 هستو بستم جواب 0.040 میلی میده یعنی 0.016 میلی کمتر نشون میده

حالا چه کار کنم مشکلی نداره نزنم تو مدار کل مدار بره تو هوااااااااااااااااا

دیدگاه

حالا چه کار کنم مشکلی نداره نزنم تو مدار کل مدار بره تو هوااااااااااااااااا
                      شما اطلاعات کمی از کل این دستگاهی روش کار میکنی دادی
                      هنوز یک دید جامع روی کار شما نداریم.

دیدگاه

خوب ........
                        مرسی که جواب دادین
                        این کیت مربوط به کنترل موتورهای 3 فاز هست البته خودم دقیقا نمیدونم نحوه کارش چهجوری هست فقط دارم شبه سازی میکنم
                        ولی اینطور که فهمیدم این قسمت با ولتاژ بالا کار نمیکنه و در واقع این سلف در انتهایی ترین جا قرار داره و یک سره آن که به مقاومت و و ترانزیستور نصب هست و سر دیگه اون به یک تریستور البته همون طور که گفتم سلف از 3 سیم پیچ هست
                        و دونتا سر اونا هم توی عکس زیر میبینین فقط نخندین چون میخواستم شبیه سازی کنم این کارو کردم
                        شماره تریستور هم
                        t122-15-10

دیدگاه

چند تا تریستور داره بهتر اول نقشه رو کامل بکشی تا کار کردش بهتر مشخص بشه
                          احتمالآ 3 تا باید داشته باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X